Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kérdés?

Törzskönyves kérdés?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kutyám, akinek az apja törzskönyves az anyja viszont nem. Az anya szülei viszont mindketten törzskönyvezettek voltak. Tudok így az én kutyámnak törzskönyvet intézni?
2013. márc. 13. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:52

Abban sántít a mondókád, hogy a DNS , az rendben van. De...Az anyakutyának és annak szüleinek hiába van meg a DNS-e, nem kap már törzskönyvet, mert kissé kinőtt a határidőből.Onnantól pedig bukik az egész.

2013. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
0%

utolsó: A anya kutyának kell a DNS vizsgálat mivel az anya szüleinek van!!!

A kiskutyának elvileg 6 hónapos korig nem kell ha van szülőknek, és a kutya jelenleg 3 hónapos!

2013. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
18%

tegnap 20:46 válaszolónak nem én okoskodom. Na írd csak le miért is lenne kevés?

Én tudom mit beszélek nem most kezdtem! Több évtizede MEOE tag vagyok, szerintem nincs miről beszélni.

2013. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:45

A tagság még nem jelenti azt, hogy mindent jól tudsz. jelen pillanatban az nj-k törzskönyvezése teljesen más, mint az átlag fajtáké. Ismered a menetét? Ráadásul a kérdező pl nem írta, MEOE-s, vagy MNJK-s papíros kutyákról van szó .

2013. márc. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:

ma 12:05

Bocsánat!!! Nem tudom, miért nj-re gondoltam....

Egyfelé jár az agyam, úgy látom. Visszavonom az utolsó beírásomat. Elnézést mégegyszer!!!!

2013. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:
Mi az az nj?
2013. márc. 16. 13:23
 57/61 anonim ***** válasza:
76%
Azért kevés, mert lennie kell fedeztetési jegynek is és alombejelentő lapnak is. Ezeket pedig bizonyos idő nem lehet beküldeni. De ha ezt még magyarázni kell, akkor elég nehéz elhinni, hogy értesz ehhez.
2013. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
0%
Ha az anyának most készülne el a DNS vizsgálata és most lenne beadva az alombejelentő mivel a kiskutya nincs még 6 hónapos így simán lelehetne törzskönyveztetni. Igaz felülbélyegzett tk kapna mert nincs a szülőknek szemléje...Az más kérdés ha nincs a tenyésztőnek kennel neve, de ha ismerősének van, a szukát 1 alom erejéig még mindig át lehet adni és akkor azon a néven lenne törzskönyveztetve ( ha valaki belemegy .. )!
2013. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
0%
az a bizonyos idő 6 hónap, utána csak DNS vizsgálattal lehet a kölyköt törzskönyveztetni! De ha előtte megcsináltatja az anyának és a kölyök nem múlik el 6 hónapos simán nem fog kérdezni senki semmit!
2013. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
57%

Megint butaságot írsz. Az alombejelentő lapot legkésőbb az alom születése utáni 10. napig le kell adni. A fedeztetési jegyet pedig a fedeztetést követő egy vagy két héten belül kell beküldeni az adott szervezetnek. A kölyök 6 hónapos kora csak a tk kiváltására igaz, minden mást jóval hamarabb kell intézni. Rég lecsúsztak már arról, hogy a tk-et ki lehessen kérni.


De mindentől elvonatkoztatva még mindig gond lenne az, hogy egy szaporító valószínűleg nem fizetné ki a szukája dns tesztjét. Nem éri meg neki.

2013. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!