Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kérdés?

Törzskönyves kérdés?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kutyám, akinek az apja törzskönyves az anyja viszont nem. Az anya szülei viszont mindketten törzskönyvezettek voltak. Tudok így az én kutyámnak törzskönyvet intézni?
2013. márc. 13. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
11%

igen ez eddig nem volt divat csak valamelyik okos kitalálta és ez kell szajkózni.

Múltkor írtam, hogy éppen lesz pár nap múlva almom 500 eurós fedeztetésből többszörösen győztes InterCh szülöktől és febr. 28.-tól hála az államnak és a Mesznek nem törzskönyvezek itthon. Ha nem sikerülne külföldön törzskönyvezni simán azt mondanák itt, hogy keverék az alom... mert annyira értenek hozzá!

2013. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:
Milyen fajta kutyád van?
2013. márc. 13. 16:59
 23/61 anonim ***** válasza:
15%
Kedves kérdező nem publikus milyen fajta kutyáim vannak, mindenki ismer kiállítási berkeken belül, és ezt a tk dolgot nem írtam volna le...
2013. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
31%
előző vagyok ez a tk kérdés megoldható itt az a kérdés , hogy megéri e neked!
2013. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
49%
előző hozzászólásomból lemaradt a link, tehát innen kell kezdened és szerintem elég ha a mamáról megcsináltatjátok [link]
2013. márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. márc. 13. 17:38
 27/61 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a kutyát már nem fogjátok tk-ezni soha.... Egyébként nem csak azt kellene bizonyítani, hogy a mama az adott két törzskönyves kutyától származik (először ugyanis őt kellene törzskönyvezni), hanem azt is, hogy a mamától származik a kölykök. Vagyis nem csak azzal kellene egyezkedned, akitől a kölyköt vetted, hanem azzal is, akitől a mamát vették. Már, ha egyáltalán él még a két kutya.... Ha tk-es kutyát akarsz kedves kérdező, akkor legközelebb ne szaporítótól vegyél kicsit.
2013. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
57%
utolsónak, mivel a kölyök 6 hónapos korig törzskönyvezhető a vizsgálat nélkül így elég ha a mamának megcsináltatják a dns vizsgálatot. Ha a kicsi betölti a 6 hónapot akkor neki is meg kell csináltatni a DNS vizsgálatot. Viszont a kicsik felülbélyegzett törzskönyvet kapnak mivel a szülőknek/szülőnek nincs tenyészszemléje!
2013. márc. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:
A szaporítós, meg vegyek másik kutyát szövegekkel lehet békén hagyni..elég pontosan megfogalmaztam, miről szeretnék információt
2013. márc. 13. 17:56
 30/61 anonim ***** válasza:
77%
Megkaptad az infót. Ha van rohadt sok pénzed, élnek még a nagyszülők és azok gazdáival, illetve az általad támogatott szaporítóval is meg tudsz egyezni, az anyakutya testvérei közül még senkit se törzskönyveztek, akkor már csak idő kérdése. Szóval kösd fel a gyatád, ha belevágsz!
2013. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!