Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy testű kutyát is lehet...

Nagy testű kutyát is lehet panelban tartani?

Figyelt kérdés
Természetesen le is vinném... :D
2013. márc. 14. 20:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet, miért ne lehetne? Maximum a keleti és magyar típusú pásztorkutyákat nem ajánlanám.
2013. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Sokan azt mondják, hogy állatkínzás... :/

És mondjuk egy nagyobb testű kutyát milyen időközönként kell levinni? Lehet, hogy lesz olyan, hogy apum délelőtt melózik, akkor sajna egyedül kell otthon lennie amíg suli van... :( Ki bírná?

2013. márc. 14. 21:10
 3/24 A kérdező kommentje:
*Kibírná?
2013. márc. 14. 21:11
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Napi 3 a minimum. Reggel suli előtt egy fél órára, délután vagy este egy hosszú sétára (másfél-2 óra), és még egy alkalommal egy rövid egészségügyire. Azokra pedig ne hallgass, akik szerint ez állatkínzás. Milyen fajta lenne egyébként? Nekem huskym van panelban, és tökéletesen boldog, az egyik kutyasulis oktatónak pedig rotija és nj-je, ők sem tűnnek szomorúnak:)
2013. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Simán lehet, ha olyan fajtát és egyedet választasz, amit ki bírsz fárasztani MINDEN NAP fizikailag és szellemileg is.

Következetes neveléssel kibír 8-10 órát is egyedül.

2013. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Akkor légyszíves adjatok tanácsokat! Hogyan fárasszak ki egy kutyát? Hova vigyem? Mit értesz következetes nevelés alatt?
2013. márc. 14. 21:29
 7/24 A kérdező kommentje:
És honnan tudom, hogy olyat választok amit ki tudok fárasztani? xD
2013. márc. 14. 21:36
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi az összefüggés a lakás mérete és a kutya mérete között? Miért hiszik azt az emberek, hogy a nagy kutyának rosszabb a lakásban, mint a kicsinek? Vagy fordítva: egy kistestűnek mitől lenne jobb? A kistestű talán jobban elfárad a kis szoba és a nappali közti úton, mert tíz helyett 30 lépést kell megtennie? Komolyan, aki szerint nagytestűt kínzás lakásban tartani, fejtse már ki legyenszíves hogy min alapul ez az elmélet, mert én akárhogy erőlködöm, ilyen léptékben egyszerűen nem látok összefüggést a testméret és a lakhely mérete között. Azzal persze lehet gond, ha a bernáthegyi a farkával lecsóválja a vizespoharat a konyhaasztalról és az én 60-70 kilós kutyáim is tudnak borigatni, ha 2x3 méteres területen kezdenek el játszani egymással idebent, de ez már inkább technikai jellegű probléma és csak számomra probléma, őket nem igazán zavarja dolog. Szóval a speciális igényű nomád pásztorkutyák kivételével szerintem a többieknek megoldható a lakásban tartása, ha a család is hajlandó alkalmazkodni.


(Persze, bizonyos alapterület alatt lehet probléma, végülis a kormányrendelet is kimondja, hogy "tilos kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan tartani", de azért a legtöbb emberi használatra szánt lakás alapterülete meghaladja a 20 négyzetmétert.)

2013. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
2%

Én 9 évig tartottam kutyát panelban.Szerintem semmi keresnivalója nincs ott egy kutyának.(utólagos vélemény)

Sem kicsinek sem nagynak.Azért van el a lakásban mert nincs más választása,meg azért mert az ember rájött,hogy szobatisztává lehet nevelni.Rengeteg kellemes pillanat volt a kutyámmal meg nem bántam de még egyszer nem csinálnám,próbálok mindenkit meggyőzni arról hogy ez nem helyes.Állandó súrlódások a szomszédokkal:ugat,büdös,behordja a sarat(még ha nem is így van),kapar,szimatol és még sorolhatnám mi mindennel találtak meg.Arról nem beszélve mindent a kutyához kell igazítani.Vendégség,karácsony,mozi, randi,nyaralás stb.

Ha jól értem suliba jársz,aput kérdezd meg jut e a kutya tartására havonta kb 10ezer forint.

2013. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

Fárasztás: sok hosszú séta póráz nélkül a parkban, kutyafuttatókban való játék más kutyákkal, labdázás, frisbee, futtatás...illetve a szellemi fárasztás sok-sok tanítás, akár kutyaiskola sportokkal.


Következetes nevelés: amit nem akarsz neki megengedni, azt soha ne engedd meg...ha vmit elvársz, azt mindig tartsd be...ha kiadtál egy utasítást, ne hagyd rá a kutyára, igenis csinálja meg.


OLVASS sokat-sokat fajtákról, nevelésről, tartásról, mindenről.

Látom első kutya lenne - KUTYAISKOLA!!!

2013. márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!