Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell ilyenkor tenni a...

Mit kell ilyenkor tenni a kutyussal?

Figyelt kérdés
ma reggel a kutyamnak meg semmi baja sem volt de delutan elkezdett remegni es nem tudtam mi a baja aztan hanyt esazota is allandoan reszket es nagyon bagyadt kedve van... mindig jatekos kedveben van kiveve mikor elfarad:) a heten hanyt mar egyszer de azota nem volt baja, mit kene tennem?
2013. márc. 15. 19:39
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
nalunk mashogy mukodik mint Magyarorszagon.. itt meg nem vezettek be a chipeket szoval nem kotelezo tenni, egy olyan kivizsgala azert lenne megterhelo mivel mashova vinnem mar maga a benzin se ingyen van es nem 20 km van szo , nem azt mondtam hogy nem tudnam etetni-itatni a kiskutyakat
2013. márc. 15. 20:49
 22/39 sippara ***** válasza:
55%
...és miért is kell ellenie egyáltalán? Olyan szülőktől, olyan ritka vérvonalból származik, amit kár lenne veszni hagyni?
2013. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutyád? A kan is ugyanolyan volt?
2013. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
86%

Iszonyatosan elszomorodok, amikor az emberek a saját kedvtelésükre szaporítják össze-vissza a kutyáikat.

Kérdező, ezért a civilizáltabb országokban kőkemény büntetést kapnál.

Nem tudom hol élsz, de gyanítom nálatok is vannak menhelyek. Jusson eszedbe majd, hogy a kutyád elletésével sok kutyától elvetted az esélyt a boldog életre. Magyarországon most is több tízezer kutya fagyoskodik a rácsok mögött, mert az emberek képtelenek felfogni, hogy ne ellessék a kutyáikat. Annyi gazdátlan kutya van az országban, hogy ha évekig egy kölyök sem születne, akkor 5-10 év múlva érnénk el azt, hogy minden állatnak legyen otthona.

2013. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
mar bocsanat de nem kertem senki velemenyet a kutyam paroztatasarol, a kerdes sem ezzel kapcsolatos! Teljsesen tisztaban vagyok azzal, hogy hany kutya koborol es hany kutyanak nincs otthona(nem vagyok szivtelen,imadom a kutyakat) es senkinek sincs joga engem elitelni ezzel kapcsolatban mert igenis ha megengedett az,hogy kutyat paroztatni lehessen es nem buntetnek erte es a kutyamat sem veszelyeztetem vele akkor miert ne lehetne?!, de en nem azert paroztatom, hogy aztan a kiskutyak az utcara keruljenek, igenis gazdahoz jutnanak!
2013. márc. 16. 15:02
 26/39 sippara ***** válasza:
70%

Nem veszélyezteted??? Há-há-há-há...


emlőrák

méhrák

petefészek rák

gennyes méhgyulladás

ivarzási hüvely-előreesés


folytassam még?

Ezen felül a szuka szervezetét rendkívüli módon megviseli az ellés még megfelelő körülmények között is, de gondolom, te ilyen "felelős állattartóként" teljesen feleslegesnek tartod az ultrahangot, herpesz elleni védekezést, megfelelő vemhes és szoptatós tápot, infralámpát, kölykök megfelelő orvosi ellátását is. Az pedig, hogy te most gazdának adod a kölyköket, semmit nem jelent. Képzeld el, hogy azt a sok-sok százezer, millió idős kutyát is gazdihoz adták valamikor, csak a gazdi bizony megunta, és a szaporított szerencsétlen kutyának nincs értéke - nem ivartalanítják, nem oltatják, nem figyelnek rá.

Gondolom, a jövendőbeli gyerekedet is "elleted" majd tíz éves korától, "mert megteheted".

2013. márc. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
mostmar ebbol eleg! szanalmas vagy, nem fogok itt tovabb egy internetes oldalon ilyen beszedet folytatni holott en egy kerdest tettem fel es meghozza nem is a kutya-paroztatasrol kapcsolatosan es nem tudom te ki vagy, hogy mondj nekem ilyeneket,hogy majd az en gyermekemmel mit csinalok es hogy a kutyammal mit csinalok... uramisten, miota tiltott paroztatni a kutyakat, semmilyen olyan szabaly nincs hogy hogya nem vagy tenyeszto nem paroztathatod a kutyadat es ahhoz sincsen jogotok egyes embereknek itt akik megmondjak nekem hogy mit csinalhatok az en kutyammal! te jo eg, komolyan mondom ugy csinaltok mintha bun lenne ha a sajat kutyadat fialtatod... mirol beszelsz itt konyorgom?! ebben a kerdesben az szerepel, hogy a kutyam nem erzi jol magat, valoszinu gyomorrontas az egesz semmi koze sincs a paroztatashoz!!!
2013. márc. 16. 18:33
 28/39 A kérdező kommentje:
"Ezen felül a szuka szervezetét rendkívüli módon megviseli az ellés még megfelelő körülmények között is"... ezt en pontosan ugy ertelmezen, hogy egyetlen egy szukat sem lehetne fialtatni, vagyis szaporitani... ??? akkor egy kutya se fialjon mert megterhelo a kutya szamara, vagy mi a fene? mindegy nem akarom tovabb ragozni , nem tudom te hol laksz es hogy ott kfejezettem tiltott hogy a kutyad fialjon de itt nem! MEGFELELO KORULMENYEK kozott nem!
2013. márc. 16. 18:44
 29/39 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyád?
2013. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Ész nélkül pároztatod a kutyádat. Elkaphatott fertőzést a másik kutyától.
2013. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!