Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy Labrador?

Amstaff vagy Labrador?

Figyelt kérdés

Igazából ez a 2 fajta maradt amin gondolkodunk.Ti melyiket javasoljátok ?

Van nagy ház,nagy kertel,de azért mi szeretnénk beengedni szóval nem árt ha a szőre nem nagyon hullik. A gazdája én lennék,egy 17 éves srác. Amire csak szüksége van meg tudjuk neki adni,viszont nem tudjuk melyik lenne jobb nekünk... A labrador az etalon,de az amstaff karakteresebb kutya..Ha labrador akkor kant,ha amstaff akkor nőstényt vennénk...


2013. márc. 17. 13:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Én a helyedben az amstaffnál maradnék.. :) Nekem is az van és nagyon imádni valóak.. :D
2013. márc. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az Amstaff nekem külsőre jobban tetszik, valóban karakteresebb kutya. Viszont némileg erősebb kezű nevelést igényel. A Labrador pedig egy békésebb, nyugodtabb,családi kutya. Persze őt is el lehet rontani, mint minden kutyát.

Ezt neked kell eldöntened, hogy melyik lenne megfelelőbb a személyiségednek, és melyiket tudnád a leginkább "beépíteni" az életedbe :)

2013. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
két eléggé különböző fajtáról van szó. ismerkedj meg mindkét fajta igényeivel és jellemével, sőt, legjobb, ha az egész család együtt teszi ezt. a legjobb elmenni kiállításokra, beszélgetni tenyésztőkkel, akkor rögtön kennelt is tudtok választani, vagy párosítások felől érdeklődni.
2013. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Családi kutyának inkább labrador, főleg, ha esélyes, hogy időnként másnak is foglalkoznia kell vele. Pl te suliban vagy, vagy nyaralsz, és mondjuk szülők vagy testvér sétáltatja, eteti, inkább labi. Akkor is, ha sokan járnak hozzátok vendégségbe.
2013. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Van egy "jó" hírem. Vedléskor mindkét fajtából ömlik a szőr.
2013. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ahha..az igazat megvallva tetszik az amstaffban az erő viszont ez az ami a problémákat is jelentheti. Előző kutyám német juhász volt szóval amennyire lehet felkészült vagyok egy domináns kutya kezelésére is...

És igen,sokat vannak nálam barátaim,meg más személyek szóval kényelmesebb lenne egy nyugodt békés kutya.

Ha már itt vagyunk megkérdeznék még valamit: Sok kutyás versenyt láttam és nagyon megtetszett azt amikor a kutyákat távol ugrásra biztatják és egy nagy medencébe érnek földet(nem tudom,ki ismeri). Na és ilyen versenyre van itt Magyarországon lehetőség?

Valamint mivel van egy nagyobb kerti tavunk,hogy nem szedi-e ki a halakat a labi a vízből?

2013. márc. 17. 16:43
 7/13 anonim ***** válasza:
A halakat nem szedi ki a vízből a labrador, de úszni szeret... Szóval arra meg kell tanítani, hogy ne menjen bele. Veresegyházán van kifejezett kutyauszoda, van honlapjuk, tőlük érdeklődj a vizes versenyekről.
2013. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Törökbálinti vagyok:/
2013. márc. 17. 17:03
 9/13 A kérdező kommentje:

és még valami,tudom ez nagyképűség vagy nemtudom mi,de mennyire tartjátok férfiasnak a labradort ?

Nem túl átlagos kicsit? Nem fognak puhap*csnek tartani azért mert egy ilyen kutya lesz a legjobb barátom ?

2013. márc. 17. 19:08
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az a szempont, ami nekem nem számítana... A szeemben az puhap.cs, aki mások sztereotíp véleménye alapján dönt. Ha egyéniség vagy és magabiztos ember, akkor a saját akaratod alapján fogsz dönteni és nem az alapján, hogy mások mit gondolnak. Azt a havert meg, aki szerint csak az amstaff kemény kutya, én nagy ívben elkerülném a jövőben. Amúgy Mickey Rourke-nak meg Steven Tylernek is kb 5 kg-os táskakutyája van, mégse hiszem, hogy ez alapján nézné le őket bárki is...
2013. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!