Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért jó rágörcsölni a kutyanev...

Mért jó rágörcsölni a kutyanevelésre?

Figyelt kérdés
Mostanában észrevettem, hogy megjelent egy olyan típusú kutyatartó, aki hirtelen elkezte komolyan venni a kiképzést (mert pl problémás volt a kutyája), de ezek után képtelen lazítani. Mindennek hiperszuper tudományos alapon kell lennie, csakis bonyolult tudományos neve lehet a módszereknek különben nem használ, ha valami nem úgy sikerül ahogy a könyvben vagy a tüköriskolában mondják, akkor rögtön bepánikolnak, és oldalakon keresztül marcangolják magukat, hogy miként kéne akcióba lépni. Ha egy módszer működött akkor betegedsen ragaszkodnak hozzá. Aztán ezt persze a kutya is megérzi és nem működik... Meglepődve hallottam, hogy sok embernél évente, félévente újra be kell "keményíteni" és újraépíteni mindent. Én ilyet sosem tapasztaltam. Engem teljesen lehúzott amikor elkezdtem mindenfélé utánanézni a nevelésnek, ha a kutyám nem úgy csinált valamit ahogy ott mondták. De aztán rájöttem, hogy már réges régen azt csinálom amit ők kitaláltak és eladtak jó drágán, csak ennek nincs csicsás neve. Már ott tartok, hogy mindent a lehető legegyszerűbben, leggyorsabban, legcélratörőbben próbálok megoldani. Ha sok kutyád van, nem is lehet máshogy. Tök mindegy ki mondta, hol mikor, ami működik azt használom, ami nem az ágyő. Ugyanígy vagyok az egészségügyi, orvosi dolgokkal is. Már nem számolom ki tápszemre a napi adagját, grammra a súlyát meg ilyeneket. És működik. Vagy most akkor mi a helyes? Tényleg ennyire kevés ember van aki képes lenne érzésből megnevelni egy kutyát?

2013. márc. 17. 17:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem nem arról van stzó, hogy felelőtlen lennék! És engedékeny sem, sőt eléggé szigorúnak tartanak.
2013. márc. 17. 17:48
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az emberek teljesen önállótlanok és semmi problémamegoldási képességük nincs. Mint amikor feltesznek itt egy olyan kérdést, hogy rosszul van a... , ahelyett, hogy elvinné orvoshoz, meg megkérdezik az idegen szavak jelentését, ahelyett, hogy beírnák google-ba, vagy megnéznék egy szótárba. Ezért.
2013. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szótárban*
2013. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kevés időt forditanak arra, hogy megismerjék a kutyájukat. Én évek óta elolvasok mindent, ami megtetszik, és működik, azt alkalmazom. Lehet ez hagyományos dolog, vagy modern is.

Kitalálnak valamit, és azt görcsösen akarják, függetlenül attól, hogy a kutya képes, ill. alkalmas-e rá. Ha véletlenül kimegy a kutya elsőnek az ajtón, sikitófrászban törnek ki, hogy elvesztették a "falkavezérséget" Uristen, most összedől a világ. nekem 6 kutyám van. És mind a 6-nál más vezetett a sikerhez:) De még csak nem is különböző fajták. Ott kezdődik a hiradó, hogy nem ismerik még saját magukat sem. mert ha ismernék, akkor olyan fajtát választanának, ami passzol az egyéniségükhöz, és közel sem lenne ennyi probléma.

2013. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én örülök neki, hogy csak akkor kezdtem el szakirodalmat olvasni amikor már az első kutyám "kész volt". Különben már az idegosztályon lennék... :D Egyben arra is rájöttem, nem olyan nagy dolog amit kínálnak. Már akkor is a kutya mellé vágtam a zörgő dolgot amikor még nem ismertem a Cerberost, akkor is a kutya előtt mentem ki, nem foglalkoztam vele ha rossz volt, beleettem a kajájába amikor még nem ismertem Fennelt stb... Egyszerűen csak ez látszott logikusnak és ösztönösnek. Jó persze vannak extrém esetek akiknek kell. De valljuk be, legalábbis remélhetőleg, a legtöbb kutya az átlagba esik.
2013. márc. 17. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem ettem bele a kutya kajájába, és nálam mindig ők esznek először. Ennek mondjuk nagyon egyszerű oka van, két órára be vannak zárva utána, és amikor már őket elrendeztem, leülök, és nyugodtan megvacsorázom:) Mondjuk én egyedi eset vagyok :) 1 órát kérek tőlük maximális engedelmességben, amikor dolgozunk, a "szabadidejükbe" azt csinálnak amit akarnak:)
2013. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na igen, és mindkettő működik, pedig máshogy csináljuk. Ez amikor valaki laza, ahogy mondtam.
2013. márc. 17. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvencem, hogy minden esetben megjelenik két válasz: vidd suliba a kutyát, nem vagy elég falkavezér. :D:D


Ha páromnak említem ezt az oldalt, már csak ennyit mond: nem vagy falkavezér. :D


Viccet félre téve, szánalmas.... ezt már én is észrevettem. Arra bezzeg senki nem gondol, hogy évszázadokkal ez előtt is voltak kutyák, trénerek a fasorban sem voltak, viszont akkor is sokan jól nevelték a kutyáikat...!

Most komolyan, képzeljetek el egy falusi, egyszerű paraszt bácsit, aki úgy szól a kutyái után, hogy: Jaajj, hát Fifiii, jajj gyeremáár. Ott mégis ki ismeri azt a szót, hogy falkavezér?

2013. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!