Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya legyen?

Melyik kutya legyen?

Figyelt kérdés
Most lesz egy kutyám, és kinéztünk egy nagyon aranyos keverék kutyust ami nagyon szimpatikus de a majdnem mindenki azt mondja hogy legyen valami más mert ez "semmire nem jó". Ők moszkvai ő.kutyára gondoltak meg ilyesmikre. Szerintetek melyik legyen??

2013. márc. 17. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kis keverék amit kinéztél. Mi az, hogy semmire nem jó? Nekem is kis keverékem van. Amióta megvan mindennap mosolyt csal az arcomra. :) Hihetetlenül okos, és jó jelző kutya is.
2013. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya mire kellene, hogy "jó legyen" azon kívül, hogy a társad? Ha területőrzés, akkor arra tényleg jó a moszkvai, vagy kuvasz, ilyenek, de ha nincsenek vele komoly tervek, célok, akkor miért ne lehetne a keverék?
2013. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
egy kis keveréket is ugyan úgy lehet szeretni mint egy fajtatisztát.Nem beszélve arról ha a keveréket menhelyről hozod ki még meg is mented egy kutyus életét sőt egy másikét is.Nekem is keverék kutyusom volt előszőr 10 éves korában ment el mert valamelyik gyökér szomszéd megmérgezte és meg is verte az udvarunkon belűl mikor nem voltunk othon
2013. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsőként azt kellene tisztáznotok miért is kell a kutya? Csak így egyszerűen, mert tényleg lehet a családban bárkinek olyan benyomása,hogy "semmire nem jó". Számomra a kérdésedből annyi egyértelműen látszik, hogy van különbség te és család többi tagjának elképzelése között. Menhelyi kutyák között is van, aki alkalmas házőrzésre.
2013. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha te megtaláltad ezt a kutyust, és érzed, hogy neked rá van szükséged, akkor ne engedd, hogy lebeszéljenek!

Az ő kutyájuk lesz, vagy a tied? Mivel valószínűsíthető, hogy a tied, innentől kezdve senkinek semmi köze hozzá, hogy neked milyen kutyád lesz.

ha nekik annyira tetszik a moszkvai, akkor ott a lehetőség, hogy vegyenek egyet maguknak.

Ne hagyd magad befolyásolni!

2013. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én kisgyerek voltam, 8 éves, megvolt a bátyámmal a kutya, amit akartunk: ír szetter. Édesanyám azonban úgy gondolta, hogy "nem passzol a házhoz" és sokkal jobb lenne ide egy őrzőkutya, illetve milyen tekintélyes stb stb az a másik fajta(egy nagytestű kutyafajtáról van szó). A lényeg, hogy csak kinézet alapján választott, meg hogy ő mit tartott jónak. Nem is nagyon tudtunk a kutyához kötődni, mert bár ő vette, természetesen a neveléséről nem gondoskodott. Bár nagyon szerettem így utólag azt a kutyát, bánom, hogy nem egy olyan kutya mellett nőttem fel, amilyet eredetileg akartam.


Konklúzió?

Azok válasszanak, akik tényleg a kutyával fognak foglalkozni, és nem külső jegyek vagy benyomás alapján, hanem szem előtt tartva, hogy mire kell az a kutya.

2013. márc. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, de sajnos nem nyertem. Viszont belátom hogy ez a kis kutyus nem fogja őrizni a házat, és 3 kutya az kicsit drága. Én nagyon szerettem volna a kutyust, de egy házőrző is legalább olyan fontos. Talán még sikerül egy végső csatában megváltoztatni anyám véleményét és olyan kutyust szerezni amilyet én is szeretnék. Ha nem a házőrzés lenne a fontos, akkor mindenképp a keverék kiskutyus lenne. Majd még írok hogy mi történt :)
2013. márc. 18. 20:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Hozzátok el a picikét, és mellé egy nagyot házorzonek. :) Ez lehetséges? Vállalhattok 2 kutyát? Nekem is egyutt él egy kicsi meg egy nagy kutyám :)
2013. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!