Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen költségekre kell...

Sippara kérdése:

Milyen költségekre kell számítani hosszú távon, ha az ember tenyésztésre adja a fejét? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ugyan csak jó pár (5-10) év múlva szeretnék tenyésztésbe kezdeni, szeretnék addigra egy nagyobb összeget félretenni - arra vagyok kíváncsi, mekkora is legyen ez az összeg.


Nyilván senki nem tudja megmondani, pontosan mennyi költsége is volt összesen az első szukájával az első alomig, de engem csak és kizárólag a tenyésztéssel, kiállítással kapcsolatos költségek érdekelnének.

Egyszer meg kell venni az álomszukát (tegyük fel, hogy akkora szerencsém lesz, hogy rögtön az első kutya beváltja a hozzá fűzött reményeket és megfelel majd tenyésztési célra is), ez legyen 1-2 ezer euro. Amiről fogalmam sincs, az a szuka első két éve: mennyi a kiállítások nevezési díja, milyen kiállításokra, milyen korban lehet vinni.

Aztán jön ugye a kennelnév regisztrálása, amiről megint nem tudom, hogy külön költség-e, és ha igen, mennyi, közben a szuka tenyészszemléje (ennek megint csak nem tudom az árát). Ezekre jön a fedeztetés ára (tudom, ez fajtánként, kanonként változó) és az állatorvosi vizsgálatok. A felsoroltakon kívül van még bármilyen költség?


2013. márc. 17. 21:00
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Esetleg akár privátban le tudnád nekem írni, melyik kennelekről van szó? Vajon nagyon hülyének néznének, ha - egyelőre - csak érdeklődnék a fajtáról, esetleg lenne olyan tenyésztő, akinek megnézhetném a kutyáit akár személyesen? Lehet, hogy baromságnak tűnik, de szeretnék minél több jó kutyát látni testközelből és minél több információt, tapasztalatot, látásmódot összegyűjteni, mielőtt egyáltalán beszerzem az első huskymat.

A minap beleakadtam interneten egy állattenyésztő mérnöki képzésbe, bár a leírás szerint ez inkább a mezőgazdaság felé húz, van benne jócskán genetika, szaporodás biológia és etológia is. Érdemes lehet elvégezni, vagy csak időpazarlás?


Ha bárki tud még bármiféle szakirodalmat ajánlani, annak nagyon örülnék :)

2013. márc. 19. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!