Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angolul hogy vannak az utasítá...

Angolul hogy vannak az utasítások?

Figyelt kérdés

Olyan, mint az ül, fekszik, pacsi, marad, nyugszik...stb

Csak azért mert kimegyek Kanadába az apukámhoz, és az ő kutyája angolul érti, úgyhogy a lehető legtöbbet megtanulnám, hogy tudjam korrigálni...


2013. márc. 18. 09:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
45%

Üzenném neked, te drága beszólogató, hogy érdekes módon, mégis tőlem kértek tanácsot privátban az elmúlt napokban. Pedig látták a kérdezők, hogy én lettem leosztva. Na hogy is van ez...?


Leírtam már, hogy ez az oldal nem a cseszegetésről szól... nehéz megérteni úgy látom.

2013. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Juhujjj, akkor te valami nagyon okos lányka lehetsz, mert mi aztán sosem kapunk privit. De nem ám...
2013. márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
55%

hmmm...Vikicca666 igazat adok LittleRed-nek ugyanis annyira különbözik a brit és az amerikai angol (nem is beszélve az egyéb "nyelvjárások"ról), hogy ezt egyszerűen lehetetlen vegyesen oktatni. főleg úgy, hogy az angol tankönyvek 99%-ában nem amerikai, hanem brit angolt találsz.

én volt középsulis angol tanárom konkrétan nem egyszer járt már angliában és nagyon jól beszéli a nyelvet is...furcsa módon egyetlen szót se tanultunk az amerikai angolnyelvből (na jó most hazudtam, mert az érdekesebb eltéréseket azért megjegyezte). és szerintem nem az én angol tanárom volt a kivétel ugyanis már ha csak a könyvben lévő anyagot adja le, akkor brit angolt tanít mivel a könyvekben azt találsz...

elismerem, hogy van sok tanár aki amerikai kiejtéssel és hangsúlyozással oktatja a brit nyelvet, viszont attól az még brit marad...


az meg, hogy ki hány privát üzenetet kap szerintem teljesen relatív. engem akvarisztika témakörben napi szinten legalább 1-2 ember megkeres sok-sok kérdéssel...pedig egyáltalán nem vagyok olyan nagy név az akvarisztika témában, mint halbe, Murr vagy például YourDestiny...mégis tetszik az embereknek ahogy fogalmazok vagy nem tudom de szeretnek megkeresni. soha sehol nem vágtam/gok fel ezzel (ide se azért írtam mert húúú most arcoskodni akarok) mert nem az a lényeg, hogy hány privit kapsz amiben segítséget kérnek, hanem az a lényeg, hogy segíteni tudsz olyan embereknek akik rászorulnak...viszont ha neked az a lényeg, hogy "úúúristen mennyire népszerű vagyok, hogy megint engem kérdeznek és nem az XY-t" akkor inkább szégyellned kellene magad mert ez az oldal arról szól, hogy emberek segítenek egymásnak és nem arról, hogy élvezem, hogy mások fényezik az egomat...


kérdezőnek pedig: ha ilyen jellegű utasításokat vártál angol nyelven, akkor miért nem ezt kérdezted? megjegyzem, hogy ha kutyasuliba viszed a kutyát, akkor ott folyékony angol nyelven fognak veled beszélni. és ha már az ilyen jellegű utasításokkal problémáid vannak el se tudom képzelni mit fogsz kamillázni, mikor egy anyanyelvi ember megszólal ott neked valami ékes tájszólással...

2013. márc. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Na, a nyelvjárásoktól agyrémet kapok (bocsi kérdező, h szétoffolom a kérdést, de végre van kivel beszélni erről :D).


Egyik tanárom megszólalt texasi amerikai nyelvjárásban. Pukkadtunk a röhögéstől. A másik new yorkiban beszélt, na azt még értettük is :D

Az angol részen meg volt sejpítős nyelvész (höhöhöhöhöhö, és tök nagy név a szakmában - mi nem értjük h lehet valaki perfekt nyelvész sejpítős kiejtéssel), skót és ír tanár is. Na az ír....Nem cockney-zik, de olyan a kiejtése, h abból tényleg semmit nem érteni. Egyik vizsgán 3szor kérdeztem vissza, h mi a kérdés, mert nem értem :D

2013. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!