Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném segítséget kérni,...

Ponty70 kérdése:

Szeretném segítséget kérni, hogy utólag lehet e törzskönyvet szerezni? Mert vettem egy rottweiler kutyát és nincs törzskönyve.

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 10:26
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a fikázásod abbamaradna ha élőben meglátnád.De még az is hogy örülnél ha ilyen kutyád lenne.
2013. márc. 19. 11:17
 22/30 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha nagyon jó, és igéretes a kiskutya, akkor kezdj el vele komolyabban dolgozni. Ahhoz nem kell törzskönyv, ha elviszed I-esig.
2013. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha ennyire meg vagy elégedve a kutyáddal, akkor nem mindegy, hogy vannak-e papírjai vagy nincsenek? Annyira nem értem, hogy mi motiválja az embereket, hogy az ismeretlen eredetű kutyájukat mindenképp fajtatisztának szeretnék tudni! Jobban fogod akkor szeretni, vagy értékesebb lesz vagy mi?
2013. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Vannak kiállítások, sőt fajtakiállítások is. Menj el a kutyáddal , és akár a bíróval beszélgetve is kaphatsz magán bírálatot a kutyádról. Serlegeket akarsz gyűjteni? Azt megteheted az MKSZ-nél is, papír nélkül.
2013. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Ok.Jó csak szerettem volna mit lehet kihozni belőle.Ennyi,de igazatok van korcs az is marad.De nekem a világ legszebb kutyája.
2013. márc. 19. 11:47
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem mondta, hogy korcs. Nagyon sarkítva szokták itt kijelenteni, ha nincs papír-keverék.Nézd meg az MKSZ ez évi kiállításait. Vidd el a kutyádat. A hobbi kategóriában az a bíró szokott bírálni, aki a törzskönyveseket is bírálja. És a fajtaleírásnak megfelelően is bírálja el a kutyákat.
2013. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Röviden,tömören: Ha kaptál örülj neki, ha nem kaptál, akkor meg úgy jártál. Neked nincsen rottweilered, ahogy törzskönyved sincs. Ha kaptál volna hozzá, akkor mondhatnád el, mert a TK igazolja a fajtatisztaságot. Tetszik vagy sem, ez van, ezt kell szeretni.
2013. márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Gondolom szaporítótól van, így törzskönyvet már nem is tudsz neki "szerezni". Persze fű alatt mindent meg lehet oldani, hiszen ez a kiskapuk országa...


Egyébként meg nem kellene hozzájárulni a fajta silányodásához!

2013. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

18-as:

Köszi a tipped, de igazából nem látnám értelmét a törzskönyvnek. :) Úgy sem vinném kiállításra, kapásból azért, mert nem tetszik, ahogy le vannak ott nyírva a snacik. Az enyémnek én nyírom a szőrét és mindenki szerint tök cuki. :D

Max poénból lenne jó, hogy mondjuk az állna benne névnek: Őcukisága Bogyóbaba. :D:D:D:D

2013. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a Snauzer egy örző-védő fajta, ne legyen már cuki.
2013. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!