Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy a fenébe neveljem meg?

Hogy a fenébe neveljem meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy olyan problémám a kutyámmal, hogy amikor ki van teregetve a száradni való ruha, akkor folyton lerángatja, de ez nem elég, mert szét is tépi a ruhákat, ezzel súlyoz tízezrek mentek már a kukába, mert persze a legdrágább ruhákat szedi szét.


A kutya 9 hónapos, rendszeresen foglalkozok vele, az udvaron mindennap labdázunk, mindennap sétálunk, szellemileg is fárasztom, már 36db trükköt tud, szóval egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy nem foglalkozok vele...sőt... mindennap ha minimum 2-3 órát nem foglalkozok vele akkor semmit. Szóval, tényleg le is van fárasztva minden értelemben, de azt a kur...ruhát mindig letépi. a párom már teljesen ki van akadva, mert csak én vaqyok ennyire kutya őrült, csak én foglalkozok vele, ő finoman szólva kakil rá...

Ma is persze a párom pulcsiját leszedte kint a szárírótól, és szét is rágta... pont rajtakaptam, és már annyira elment a dolog, hogy először csak verbálisan büntettem, de már az elmúlt napokban ha rajtakapom akkor lenyomom, és arcon vágom(ez nem erős, inkább csak olyan kellemetlen neki) Ha rajtakapom, akkor felveszem a ruhát a földről, már rákiabálok, hogy mi ez itt, és mutatom a ruhát, ilyenkor lenyomom, és az arcába üvöltöm, hogy nem szabad, de miután elengedem, akkor ő elkezd játszani!

Azt hiszi, hogy ez az egész egy játék, pedig, amikor lebukik rögtön megadja magát, de ha hátat fordítok, akkor játszik, szalad, meg pucsít.

A falkavezérséggel sincsen gond, sétánál sem, más kutyákkal való konfliktus esetén sem(ránk ront egy kutya sétálás közben, és ő mögém bújik, és amíg nem mondom neki, hogy oké, addig egy helyben marad)


Nekem már nincs több ötletem, hogy hogy tiltsam le róla, mert már nagyon sok mindent kipróbáltam, kb egy-két hétig minden rendben, aztán megint kezdi ez a széttépem a ruhákat hóbortját.


Minden tanácsot nagyon szívesen veszek, és nagyon köszönök előre is


2013. márc. 19. 18:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Van mit rágnia? Úgy értem hogy játékok, vagy bármi. Amit kedvére hurcolhat és rághat. Ha nincs akkor vegyetek neki.
2013. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
De van gond. Ha jól tiltod le valamiről, akkor többet nem csinálja. Ergo, nem jól bűnteted. Nézd a kutya reakcióját bűntetéd közben..
2013. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 sippara ***** válasza:
Pontosan hogyan tiltod/bünteted? Kérlek, egész részletesen írd le, hogy mit csinálsz te (nem feltétlenül csak a konkrét tetteidet, de az érzéseket, mozdulatokat is), és erre mit reagál a kutya lépésről lépésre onnan, hogy kilépsz az ajtón és meglátod, hogy rágja, odáig, hogy visszamész a házba.
2013. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Jahm, és nem elég letiltani, meg is kell dícsérni... ugye tudod???
2013. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

persze, hogy vannak játékai, 4 db labda, egy kötél, egy gumicsirke, és egy fa játéka van amit rághat, ezen kívül vannak olyan játékok is, amik "különlegesek" amik nincsenek mindig előtte, amivel csak velem játszik.


A reakciója akkor, amikor rajtakapom az az, hogy elszalad be egy sarokba, ha látja, hogy már nincs menekvés, akkor megadja magát, mutatja a hasát, de, amikor rájön arra, hogy hiába adja meg magát, megkapja a büntit, akkor próbálna kiszabadulni, de már nem tud, mert fogom a nyakán a bőrt, ilyenkor lelapul a földre,(ilyenkor szokta megkapni a "pofonját" ha arra is rájön, hogy a bünti alól nincs menekvés, akkor megint hanyatt vágja magát, a második megadásra már elengedem, de utána nincs köztünk kontaktus, bejövök a házba, egy 10-15 perc múlva kimegyek, megvárom míg odajön, megszagolja, vagy megnyalja a kezem, és utána egyszer vagy kétszer megsimogatom, szóval ki is oldom a bünti alól.


de, miután megvan a bünti és a második megadás után elengedem, és felállok, akkor ő kiugrik, megáll velem szemben, bepucsít, még ugat is mellé néha, és elkezd játszani, meg játékra hívni engem. szóval figyeli a mozdulatomat, és ha megmozdulok(pedig nem is felé) akkor ő szökken, ugrál, szaladgál, szóval úgy játszik, mint amikor nincs semmi baj, és fogócskázunk.

2013. márc. 19. 18:38
 6/24 anonim ***** válasza:
Nyilván a letiltás nem megy. Találj egy számára megfelelő büntetést. Nem grabanc rázás, pofon, mert így csak abban a pillanatban érvényes,csak megszeppen, tudja hogy utána minden megy a régi kerékvágásban. Valami neki való büntetés kell. Pl. : Az én kutyám olyan mint egy rugó. Neki az a büntetés hogy egy helyben kell maradnia,ülnie. Nem 15 percet, hanem van hogy órákat. Nincs az hogy oda jön megnyalja a kezem és minden oké. A büntetés az büntetés. Nálunk szerencsére ezt csak 2-3x kellett alkalmazni.
2013. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 sippara ***** válasza:
100%
Akkor "dühkitörésként" éli meg. Nem hiszem, hogy pontosan érti a kapcsolatot a ruhatépés, mint ok, és a büntetés, mint okozat között. Az a helyzet, hogy néha elég egy másodperc, hogy félrecsússzon a büntetés (velem is rengetegszer előfordult már). Rágja a ruhát, nyílik az ajtó, felkapja a fejét, meglát téged - és itt nála új cselekvés kezdődik -, te meglátod, hogy mit csinál, idegessé válsz - ezt ő pontosan látja, érti a testbeszédedből -, ő tudja, hogy bünti jön, ezért megpróbál meglépni. Amikor vége a büntetésnek, ő máris úgy érzi, hogy minden rendben - ez mutatja, hogy inkább a hangulatodat okolja a dologért, mint sem a saját viselkedését. Valahogy ki kéne küszöbölni ezt a "jelenetváltást" az agyában. Talán megpróbálhatnál kitenni egy csaliruhát, mellé erősíteni a szárítóra egy kihangosított telefont (vagy max hangerőre állított bébiőrt/walkie-talkie-t), és az ablakból figyelni. Amint megközelíti a ruhát, hangos tiltás. A miénk így szokott le a zsebkendővadászatról, finoman szólva összesz@rta magát, amikor megszólalt a Szent Zsebkendő :D Egy alkalommal csináltuk ezt, három hónappal ezelőtt, azóta nem történt zsepigyilkosság (pedig előtte mindennapos volt).
2013. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Egyébként a leírtak alapján, nem igazán vesz téged komolyan, ha fegyelmezés után ő játszani akar.
2013. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár szívesen várok még.

ha nem is vesz komolyan, az csak a ruhákra érvényes, mert bármilyen más rossz cselekedeténél tudja, hogy mi a helyzet, nem játszik utána, nem csinál semmit, olyankor tudja, hogy mi van.

Csak a ruhákra nem hajlandó immunis lenni.

Ezt az egy helyben ülős dolog lehet, hogy jó, de én mivel mindennap gyakorlunk, és abban eléggé sokszor van benne a helyben maradás, szerintem azt végképp nem büntetésként fogná fel.

megfogom fogadni a tanácsokat, ki is fogom őket próbálni, és remélem beválnak, de azért még aki tud adni valami hasznos tippet, az kérem adjon, mert minden információnak nagyon örülök.

2013. márc. 19. 18:55
 10/24 anonim ***** válasza:
Szerintem az ordítással pont, hogy az ellenkezőjét éred el. Egy falkavezér akkor is teljesen higgadt, ha nagy baj van, az, hogy ilyenkor mindig kiakadsz meglehetősen aláássa a tekintélyedet. Én úgy tapasztaltam a saját kutyámnál, hogy a testi fenyítést abszolute játéknak veszi, ergo nem éri meg megütni. De tudom például ajánlani a kannát. Ha látod, hogy rágja a ruhát, akkor repülhet felé egy marmonkanna. Nem kell, hogy ráessen, már a hang bőven elég lesz neki, hogy abbahagyja. Szerintem ezt csak párszor kell eljátszani, és érteni fogja, miről van szó. Te pedig maradj nyugodt. Ha kimész az ajtón, ne lássa rajtad rögtön, hogy mindjárt el akarod kalapálni, halál nyugodtan csak lépj ki az ajtón, és dobd el a kannát egy tiltószó kíséretében. Érdemes lenne finomítani a tiltásodat is, ha bármit csinál, amit nem szabad, akkor ne üvölts, sőt, semmi idegesség ne legyen a hangodban, csak egy kis hangsúly, és hogy "Nem!" Ha nem hagyja abba, akkor kanna. Én így csináltam, és nem kell, hogy ordítozzak, vagy hogy fenyegetőzzek, bármit csinál a kutyám, amiről még nem tudja, hogy nem szabad, elég egy nyugodt, de hangsúlyos "Nem!", és rögtön abbahagyja. Minél kisebb jelzésre reagál, annál nagyobb a tekintélyed. Érdemes lenne azért ahol csak tudtok, rágyúrni a falkavezérségre, mert azért a leírásodból látszik, hogy nem vagy még egészen fölötte. Például ha kimész hozzá, soha ne ő jöjjön hozzád, és akkor kezdd el simogatni (te vagy a vezér, te döntöd el, mikor foglalkozol vele), ha odajön, akkor ne foglalkozz vele, ha arrébb megy, akkor hívd oda, és utána mehet a simi. A játékotokról sem tudunk semmit, de nem vagyok biztos benne, hogy egészen kontrollált. Már az, hogy bepucsít és ugat, és úgy hív játszani, szerintem nem oké, mert a saját kutyáim között én úgy vettem észre, hogyha az egyik ezt csinálja a rangsorban felette állónak, az nem szokta jó néven venni, ez már egy erőszakosabb, követelődzőbb közeledés. Ilyenkor tudomást se vegyél róla. Ha pedig játszol vele (a játék a te akaratod szerinti időben indul el, és ér véget) akkor se támogass semmi olyan magatartásformát, amit amúgy nem viselsz el. Például szerintem a játék legnagyobb hevében sem ugorhat rám a kutyám, nem azért, mert a ruhámat féltem, hanem mert tiszteletlenség. Ha régen ilyet csinált, akkor azonnal kanna, és vége volt a játéknak. Mindezeket 3-4szer kellett eljátszani, azóta semmi probléma, akármennyire is ugrál össze-vissza, rohangál, fölfelé is ugrik, de rám nem.
2013. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!