Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy a fenébe neveljem meg?

Hogy a fenébe neveljem meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy olyan problémám a kutyámmal, hogy amikor ki van teregetve a száradni való ruha, akkor folyton lerángatja, de ez nem elég, mert szét is tépi a ruhákat, ezzel súlyoz tízezrek mentek már a kukába, mert persze a legdrágább ruhákat szedi szét.


A kutya 9 hónapos, rendszeresen foglalkozok vele, az udvaron mindennap labdázunk, mindennap sétálunk, szellemileg is fárasztom, már 36db trükköt tud, szóval egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy nem foglalkozok vele...sőt... mindennap ha minimum 2-3 órát nem foglalkozok vele akkor semmit. Szóval, tényleg le is van fárasztva minden értelemben, de azt a kur...ruhát mindig letépi. a párom már teljesen ki van akadva, mert csak én vaqyok ennyire kutya őrült, csak én foglalkozok vele, ő finoman szólva kakil rá...

Ma is persze a párom pulcsiját leszedte kint a szárírótól, és szét is rágta... pont rajtakaptam, és már annyira elment a dolog, hogy először csak verbálisan büntettem, de már az elmúlt napokban ha rajtakapom akkor lenyomom, és arcon vágom(ez nem erős, inkább csak olyan kellemetlen neki) Ha rajtakapom, akkor felveszem a ruhát a földről, már rákiabálok, hogy mi ez itt, és mutatom a ruhát, ilyenkor lenyomom, és az arcába üvöltöm, hogy nem szabad, de miután elengedem, akkor ő elkezd játszani!

Azt hiszi, hogy ez az egész egy játék, pedig, amikor lebukik rögtön megadja magát, de ha hátat fordítok, akkor játszik, szalad, meg pucsít.

A falkavezérséggel sincsen gond, sétánál sem, más kutyákkal való konfliktus esetén sem(ránk ront egy kutya sétálás közben, és ő mögém bújik, és amíg nem mondom neki, hogy oké, addig egy helyben marad)


Nekem már nincs több ötletem, hogy hogy tiltsam le róla, mert már nagyon sok mindent kipróbáltam, kb egy-két hétig minden rendben, aztán megint kezdi ez a széttépem a ruhákat hóbortját.


Minden tanácsot nagyon szívesen veszek, és nagyon köszönök előre is


2013. márc. 19. 18:19
1 2 3
 21/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
Sajnos az, hogy már a földön lévő ruhát rágja, nem annak a tettenérése, hogy leszedi! Bár végülis az sem rossz, ha megtanulja, hogy a földön fekvő ruha is tabu :)
2013. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


akkor mindenképpen tartozom egy bocsánatkéréssel amiért olyat feltételeztem rólad ami nem valós. viszont nem szabad a lelkiismeretnél megállnod, nem is azért írtam mindezt hanem hogy levond a megfelelő következtetéseket és megfelelően tudd fegyelmezni a kutyát, lehetőleg hibamentesen.


kedves válaszoló!


amit leírtam nem több mint egy agresszió mentes fegyelmezés lehető legtökéletesebb módja (amit amúgy nagyjából már más is leírt előttem), amit bárki meg tud csinálni ebben a helyzetben és nem baj az sem ha előtte a kutya volt a vezér. jól kivehető ugyanis hogy a kutya elbagatelizálja a pillanatot amikor rajtakapják, (elszalad) amivel a kérdezőt azonnal kihozza a sodrából ezzel ki is zökkentve a falkavezér megfelelő szerepéből. semmi más probléma nincsen a kérdező-kutya kapcsolatában egyedül ez a ruha ügy ami semmi máson nem siklott el mint a fegyelmezési módszer nem megfelelő alkalmazásán. a dolog nyitja nem más mint hogy nem szaladunk utána, amikor ő pontosan ezt várja, hanem megfegyelmezzük azonnal, magunkhoz hívjuk, lefektetjük, ezzel érvényesítve az akaratunkat, illetve megerősítve a pozíciónkat. A KUTYA UGYANIS HA NEM TISZTELI A GAZDÁJÁT AKKOR EZT NEM IS TESZI MEG. (behívás nem 100%os, nem mindig csinálja meg a feladatokat stb). ebben az esetben nyilvánvaló és jól átlatható hogy egy fegyelmezés nem megfelelő alkalmazása miatt kerül a kutya vezetői pozícióba. ugyanis mint már azt írtam a kutya ebből nem egyebet von le mint hogy a gazdi nem alkalmas rá. tudod bármilyen kutyától vissza lehet venni bármikor ezt a poziciót ugyanis ők nem ragaszkodnak hozzá, ellenben bizonyítani kell. amikor én sem alkalmaztam megfelelően a "lenyomós" fegyelmezést a kutya nem is vett komolyan. de amint ráéreztem teljesen más lett minden. sőt emlékszem már legelsőnek totál olajozottan ment minden mert a kutya érezte hogy most a helyzetet uralom, amivel tökéletesen be is bizonyítottam neki hogy alkalmas vagyok a vezetői pozícióra. tudom hogy butaságnak hangzik de szó szerint elismerő fejjel lesett utánnam az első sikeres fegyelmezésem után. a kutyáknak szükségük van arra hogy lássák a gazdi minden helyzetben képes uralkodni az indulatain és azt a lehető legtökéletesebben lereagálni. ez bizony nem mindig megy könnyen mert mindenkinek van rosszabb, türelmetlenebb napja, de az tökéletesen látható hogy egy kutyát ha egy adott szituban a lehető legtökéletesebben megfegyelmezünk utánna jóval figyelmesebb is lesz a gazdája iránt ami nem egyébnek mint az irántunk való tiszteletének és elismerésének köszönhető.


elgondolkodtam ezen a lapátnyeles tippen és őszintén szólva egyáltalán nem tudok rájönni hogy pontosan egyszer s mindenkorra egy lapátnyéllel hogyan lehet lerendezni a dolgot bántalmazás nélkül. arról nem is beszélve hogy a kutyák nem úgy gondolkoznak ahogy az emberek. tehát az első teregetésnél lehet hogy jól hókon vágom a kutyát és az nem fog a ruhákkal foglalkozni, de hacsak nem félemlítettem meg jó alaposan egy életre, a következő teregetésnél ugyanúgy hókon kell csapnom a kutyát. tehát azon kívül hogy ez a módszer nem megfelelő még nem is leszek vezér. testi fenyítéssel ugyanis csak irántunk való félelmet vagy agresszíót generálunk (amivel még inkább bizonyítjuk a kutyának hogy nem vagyunk alkalmasak a vezetői szerepre) és nem tiszteletet.


az pedig szintén nem oszt nem szoroz hogy a párja tereget de ő érteti meg a kutyával hogy a ruha tabu. itt a lényeg azon van hogy az ott lógó ruhákat el kell kerülni, nem létezhetnek a kutya számára. ez egy szabály. amit tök lényegtelen hogy a kérdező vagy a szomszéd jóska pista értet meg a kutyával. ami véleményem szerint ennél a kuyánál nem is lesz nehéz ugyanis az egyértelműen kivehető hogy a kutya nagyon jó jellemű tehát neki nincsen szüksége keménykedésre, egyszerűen csak megfelelően kell vele megértetni a lényeget semmi több.

2013. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
ugy látszik nem volt eléggé érthető. a lényeg azon van hogy a kutya kerülje a ruhákat, ezzel nem kell megvárni amint épp leszedi, ez nagyon nagy butaság, olyan ez mintha meg kellene várnunk a kakinál hogy épp beleegyen a kutya. nem. kerülje ki és kész. ahogyan itt a ruhákat is. ezért is írtam azt hogy a kérdező figyelje hogyha a kutya arra megy, vagy csak a ruhák felé szagol, hatalmas nagy tiltás. sőt ezért is írtam hogy fontos hogy a kutya ellépjen, elmenjen, akár elszaladjon a ruháktól amikor tiltjuk, így érti meg, illetve kapcsolja össze hogy a ruhákat nem szabad megközelíteni, ezáltal nem is szedi le. ha becsúszik egy egy malőr akkor fegyelmez. a lényeg azon van hogy eleve a ruhák közelébe tilos mennie (mint ahogyan egy kutyának a nyitott ajtón tilos kimennie: láthatatlan kerítés, burok stb., nem azon van a lényeg hogy épp kilépjen, hanem hogy eleve ne is akarjon kilépni). az pedig egyenesen "bűn" ha rajtakapjuk amint a földön levő ruhát rágcsálja.
2013. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

12 .vok.

na ,látom a többiek kapiskálják :)

a ruhák elleni terror támadásokról sokféle képen le lehet szoktatni .

a leggyorsabb az évezredek óta használt módszer : megpi......zod. persze ,tudom agresszív,meg nem humánus,meg minden , de most komolyan ....,működik !

ez tény!

a további lehetőségek: hideg vizes vödör,ami hősokkot okoz :) na nem szó szerint, sokkal inkább a váratlansága,és a víz állaga ami használ, de ez nem minden kutyánál válik be.

-üres pille palack tele kavicsokkal, leszidásmérgesen, ejnye bejnye , kulcscsomó odahajítása, játékok kirakása az udvarra ,??????:)

ez vicc??

egyik sem megoldás!

ezek tüneti kezelések !

vagy megneveled , pozitív megerősítés, ösztönenergia átformálása, stb ! de ezt szerintem nem fogod tudni !

és természetesen a párod szerepe is fontos lenne :)

de ..

vajon a falvakban ,vagy városban ,azokon a helyeken ahol a kutya ,csak úgy van ,ugasson ha jön a póstás!ahol a kutya egyszerűen a ház tartozéka ,és a gazda-asszony kimegy teregetni,és a kutya leszedi a frissen mosott ruhát !!szerintetek ,mit csinál a néni??

minimum agyoncsapja !" nehogy már a frissen mosott otthonkámat letépje ez az eb !"

szóval ott ilyen nincs ! miért?

mert az első alkalom után a néni úgy elpi....-za a kutyát a kerti söprűvel,hogy az megjegyzi egy életre !soha többé nem megy a száradó ruhák közelébe !

és mivel a gazda-asszonytól kapja a kaját,hát bizony neki szót kell fogadni:)

nem kutyapszichológia!! józan paraszti ész !

2013. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!