Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy a fenébe neveljem meg?

Hogy a fenébe neveljem meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy olyan problémám a kutyámmal, hogy amikor ki van teregetve a száradni való ruha, akkor folyton lerángatja, de ez nem elég, mert szét is tépi a ruhákat, ezzel súlyoz tízezrek mentek már a kukába, mert persze a legdrágább ruhákat szedi szét.


A kutya 9 hónapos, rendszeresen foglalkozok vele, az udvaron mindennap labdázunk, mindennap sétálunk, szellemileg is fárasztom, már 36db trükköt tud, szóval egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy nem foglalkozok vele...sőt... mindennap ha minimum 2-3 órát nem foglalkozok vele akkor semmit. Szóval, tényleg le is van fárasztva minden értelemben, de azt a kur...ruhát mindig letépi. a párom már teljesen ki van akadva, mert csak én vaqyok ennyire kutya őrült, csak én foglalkozok vele, ő finoman szólva kakil rá...

Ma is persze a párom pulcsiját leszedte kint a szárírótól, és szét is rágta... pont rajtakaptam, és már annyira elment a dolog, hogy először csak verbálisan büntettem, de már az elmúlt napokban ha rajtakapom akkor lenyomom, és arcon vágom(ez nem erős, inkább csak olyan kellemetlen neki) Ha rajtakapom, akkor felveszem a ruhát a földről, már rákiabálok, hogy mi ez itt, és mutatom a ruhát, ilyenkor lenyomom, és az arcába üvöltöm, hogy nem szabad, de miután elengedem, akkor ő elkezd játszani!

Azt hiszi, hogy ez az egész egy játék, pedig, amikor lebukik rögtön megadja magát, de ha hátat fordítok, akkor játszik, szalad, meg pucsít.

A falkavezérséggel sincsen gond, sétánál sem, más kutyákkal való konfliktus esetén sem(ránk ront egy kutya sétálás közben, és ő mögém bújik, és amíg nem mondom neki, hogy oké, addig egy helyben marad)


Nekem már nincs több ötletem, hogy hogy tiltsam le róla, mert már nagyon sok mindent kipróbáltam, kb egy-két hétig minden rendben, aztán megint kezdi ez a széttépem a ruhákat hóbortját.


Minden tanácsot nagyon szívesen veszek, és nagyon köszönök előre is


2013. márc. 19. 18:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Ez a játékra hívást a másik kutyával is csinálja, és köztük egyértelműen látszik, hogy az öregebb van előrébb, de vele is ezt csinálja.

ezt a kannás dolgot kipróbálom, már a kutyasuliban is láttam, hogy így fegyelmeztek egy kutyát, de eddig nem jutott eszembe. köszönöm mégegyszer!

2013. márc. 19. 19:52
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

teregetés után a párod bekészül,kezében egy szép formás lapát nyelével,és amikor a kutya ráront a ruhákra,a párod egyszer és mindenkorra letisztázza a dolgokat vele.

ja ,igen tudom, ez bántalmazás, meg minden ,csak éppen a kutya mindíg ezt fogja tenni,ha te nem vagy otthon!!

a sorrend nálatok: te -a kutya-a párod.

a te ruháidat is leszedi??

vagy nagyrészt a párodét??

falkavezérség :)

ha egyszer,csak egyszer megbeszélem a kutyámmal,hogy nem szabad,azt onnantól soha a b@dös életben nem szabad:)

szóval eszébe sem jutna ,hogy létezik olyan ,hogy száradó ruha:)

szerinted pedig te,mint vezér megszidod,és lenyomod,és az arcába üvöltesz,stb ??? ilyent egy vezér nem tesz!!!

érti a beszédedet??:)frászt,érti,hogy pipa vagy,hogy ideges vagy,és mit csinál?? csökkenti benned a stresszt ,játékkal,bohóckodással,hiszen remekül megnevelt téged:)

kezd domináns lenni,kezd ivarérett lenni,bepróbálkozik,itt-ott:)

te pedig nem torolod meg:)

hol marad a nyugodt ,határozott fellépés, a falkából kizárás, a büntetés,azonnal,keményen,gyorsan ,DE TELJES LELKI NYUGALOMMAL VÉGREHAJTVA??

egy ideges ,feszült ember nem lehet vezető,egy kutya szemében!

talán most pár napig ne foglalkozz vele, csak a párod,de ő is csak nyugodtan!

persze vannak sokkal humánusabb technikák, de egy ilyen falkavezér mint te aki sok-sok trükköt megtanított a kutyának ,biztos ismeri mindet. vagy nem ???

most lépett kamaszkorba a blöki, hát mutasd meg,ki is a főnök. nem erővel,nem méreggel, hanem nyugodt,határozott neveléssel,gyors és hatékony büntetéssel ( a lapátnyél is jó, az elektromos nyakörv,vagy a hangos riasztó,esetleg a bekészített nagy vödör hideg víz!!! )

kérdés az,hogy te ,melyiket tudod,hatékonyan és helyesen használni??!!

2013. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

utolsó... kicsit ellentmondásos vagy, mert azt mondod, hogy elő a lapátnyelet, és lerendezik, amiből én arra következtetek, hogy te arra célzol, hogy lapátnyéllel legyen elverve a kutya!! De, emellett hozzáírod, hogy agresszió nélkül... Most akkor mi van?

Mint írtam a kérdésben, meg kommentben is,, az, hogy már ennyire felidegesedek, ez az utolsó egy hétben van, de ez a probléma nem egy hete van. Az utóbbi egy héttől eltekintve teljesen nyugodtan, és korrekten büntettem a kutyát, nem egy könyvet olvastam, nem egy emberrel beszélgettem, aki ért a kutyákhoz, és sokat tanultam erről, de erre a konkrét példára a könyvek nem adtak segítséget, és most egyik ismerősömmel se tudtam beszélni.

Amúgy, véltem felfedezni némi fenn hangot az üzenetedben(ha nem így van, akkor szólj, és bocsi) de, az a sok trükköt megtanítottam, és biztos tudom, vagy nem? mondatodra annyit, hogy szerintem a csodálatos kutyadoki se tud mindent, hozzá képest meg én hol vagyok...

Persze, ismerem a kutyámat, meg értem, hogy mit "mondd" de azért senki se tökéletes.

2013. márc. 19. 20:47
 14/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

Minden egyes alkalommal TETTENÉRÉSKOR volt a bünti, tehát akkor ripakodtál rá, amikor ÉPPEN SZEDTE LE A RUHÁT? Nem akkor, amikor már rágta...ugyanis a leszedést kellene elkapni és letiltani.

Ha bünti után visszabeszél, akkor tovább hajtanám...ugyanis így azt hiszi, hogy a bünti nem is bünti, hanem játék...

2013. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

A tettenérés sajnos mindig akkor van, amikor már leszedte, és rágja. Már elterveztem, hogy holnapra csaliruhát teszek ki, és várok, hogy pont jókor kaphassam el.

Hát, majd legközelebb(remélem nem lesz legközelebb) ha megint elkezdene utána játszani, akkor azt is tiltani fogom.

2013. márc. 19. 21:44
 16/24 anonim ***** válasza:

előre is bocsánatot kérek mindenkitől de borzasztóan nagy butaságokat olvastam, persze nem minden, de egy kettőnél jó nagyokat lestem.


először is kedves kérdező az hogy tud akár 100 trükköt a nem egyenlő sem a neveléssel, sem pedig a teljes fizikai fárasztás, szabadban barangolás kielégítésével. persze nem emiatt nem sikerült ezidáig tudarosítani a kutyában a lényeget.


vegyük át pontról pontra hogy mit csinálsz , miért hibázol és a végén leírom azt is mit kellene tenned.


"A reakciója akkor, amikor rajtakapom az az, hogy elszalad be egy sarokba, ha látja, hogy már nincs menekvés, akkor megadja magát, mutatja a hasát, de, amikor rájön arra, hogy hiába adja meg magát, megkapja a büntit"


HATALMAS HIBA! ugyanis a kutya annak ellenére hogy megadta magát, büntit kap. tehát magyarán azért kap büntit mert megadta magát!


"akkor próbálna kiszabadulni, de már nem tud, mert fogom a nyakán a bőrt,"


egyértelműen nem vagy nyugodt és határozott, ennek ellenére te erőszakkal lenyomod. az én kutyám is így csinált (amivel mellékesen nem győzedelmeskedsz) amikor nem csináltam követezetesen. iszonyú régen csináltam neki, de általában az volt a módi hogy egy finom nyomással adtam a tudtára hogy most így kell lennie, ami a gyakorlatban azt jelentette hogy nem a nyakán markoltam a bőrt és "nyomtam lefele mint állat" hanem kb. három ujjas fogással (hüvelyk, mutató,középső) tartottam. ha a fejét nem rakta le finom nyomást végeztem rajta, majd már csak egy ujjam volt ott, míg végül már egy sem és ő nem emelte fel a fejét csak engedélyre. ezalatt persze nyugodt voltam. anno mikor méregből csináltam akkor kapálozott. nem is volt tekintélyem így.


"ilyenkor lelapul a földre,(ilyenkor szokta megkapni a "pofonját" "


VÉGZETES HIBA!


szegény kutya a földön fetreng, sarokba lett szorítva, megadta magát erre testi fenyítést kap, tiltakozik a lenyomás ellen, mire kínjában lelapul a földre majd ezért is egy pofont kap. NAGYON DURVA HIBA, RÁADÁSUL TELJES MÉRTÉKBEN KÖVETKEZETLEN! itt zárójelben megjegyezném hogy ezért a következetlen testi fenyítésért az enyém már tuti neked támadt volna, szóval adj hálát az égnek hogy egy birkatürelmű nem domináns, egyértelműen megadó típusú kutyád van.


"ha arra is rájön, hogy a bünti alól nincs menekvés, akkor megint hanyatt vágja magát, a második megadásra már elengedem"


mostanra már teljes a káosz a kutya fejében (lehet a pánik is) a totális következetlenségnek hála mire szerencsétlen tovább folytatja az ösztönös cselekvést ami segítségével általában a utyák megmenekülni szoktak, megadja magát, mire végre halleluja szegény kutya ki is szabadul. és az egészből nem egyebet vont le mint hogy a gazdi nem alkalmas a vezéri szerepre, tehát neki kell annak lennie.


"bejövök a házba, egy 10-15 perc múlva kimegyek, megvárom míg odajön, megszagolja, vagy megnyalja a kezem,"


egyértelmű bizonyítéka annak hogy a kutya a vezér, ugyanis a kutya saját magától, hívatlanul ment oda, tehát befurakodott a személyes teredbe amit te még hagysz is neki. szintén következetlen részedről.


" és utána egyszer vagy kétszer megsimogatom, szóval ki is oldom a bünti alól."


ez nem a bünti kioldása hanem a vezér kutya megsímogatása, miután ő ment oda hozzád hívatlanul. sőt talán még egy "bocsánatkérés" a vezérhez amiért az előbb úgy nekiestél...


"de, miután megvan a bünti és a második megadás után elengedem, és felállok, akkor ő kiugrik, megáll velem szemben, bepucsít, még ugat is mellé néha, és elkezd játszani, meg játékra hívni engem"


megint egy teljesen egyértelmű jel hogy nem te vagy a vezér, és hogy a módszered teljes mértékben tévedés.


" szóval úgy játszik, mint amikor nincs semmi baj, és fogócskázunk."



megint egy teljesen egyértelmű jel hogy saját magadat helyezed a kutya alá, játékba hívott és te azt fogadtad, tehát nem a te vezetésed alatt történnek a dolgok.



mielőtt leírnáám az egyszerű titkát ennek a problémána a megoldásához szeretnék két nagyon fontos szabályt megértetni veled!


1) SAROKBA SOHA NEM SZORÍTUNK ÁLLATOT DE FŐKÉPP NEM BÁNTALMAZZUK SEMMILYEN MÓDON. SEM TESTILEG, SEM PSZIHIKAILAG, SEM VERBÁLISAN SEHOGYAN! EZ KOMOLY STRESSZ AZ ÁLLATNAK AMIT KÉSŐBB LEHET HOGY TÁMADÁSSAL FOG VISZONOZNI, VAGY NAGYON FÉLŐSSÉ FOG VÁLNI.


2) HA EGY KUTYA MEGADJA MAGÁT, TEHÁT FELVESZI A MEGADÓ PÓZT NEM BÁNTALMAZZUK SEMMILYEN MÓDON. SEM TESTILEG, SEM PSZIHIKAILAG, SEM VERBÁLISAN SEHOGYAN! UGYANIS AZ ÁLLAT EZZEL ELISMERI A FELSŐBBRENDŰSÉGEDET ÉS HA ENNEK ELLENÉRE FENYÍTED, BÁNTALMAZOD, BÜNTETED AKKOR KOMOLY KÁROKAT ÉS ZAVAROKAT OKOZHATSZ BENNE, UGYANIS EZ EGYENLÓ AZZAL AMIKOR EGY ANTISZOC PITBULL NEKIESIK EGY MÁSIK FAJTÁRSÁNAK, AKI HIÁBA ADJA MEG MAGÁT, A PIT NEM ÁLL LE.


a legjobb ha már az elején értésére adod hogy mit szabad és mit nem, tehát amikor teregetsz akkor nem jöhet a ruhák közelébe. erre használsz egy akármilyen tiltószót ami a "soha nem szabad"-ot jelenti. (nem, fujj) figyeld azt is ha távolabb van de szaglászik a ruhák fele, esetleg arra les azonnal tiltsd (lényegében ezzel azt tanítod meg hogy a ruhákat kerülje ki, az tabu). miután bementél akkor is lehetőleg figyeld, ha csak egy lépést tesz a ruhák felé azonnal kimész és jó nyomatékos hangon tiltasz. de ezt már az ajtóból, vagy az ablakból, nem szükséges a kutyáig menni, ugyanis pontosan tudni fogja hogy amit épp akart azt nem szabad, ha nem megy el akkor elindulsz felé és közben mégegyszer tiltasz, amint elmegy, elszalad tökmindegy visszamész a házba. (én ha a kutyám már messziről kifigyelt valami szemetet vagy undormányságot az utcán már akkor azonnal rászólok, így mire elmegyünk a cucc mellett szabályosan még ki is kerüli) persze ehhez ismerned kell a kutyádat, tudni kell, látni kell rajta amikor a ruha foglalkoztatja.

ezt folyamatosan kell tartanod, sőt minden teregetésnél el kell játszanod, mivel az adott teregetésnél volt letiltva és a következőnél míg te azt gondolod már tudja, ő nem így fogja látni. olyan ez mint az utcán levő mocskok letiltása lehet hogy a sarkon levő kaki tilos volt de a pár lépésnél arrébb levő már lehet nem, hiszen az egy másik és ha a gazdi nem szólt hát akkor bizonyosan szabad is. szóval ezt mindig meg kell csinálni minden teregetésnél, legalábbis egy darabig hogy alaposan rögződjön benne hogy a ruha mindig tabu! ha eljön az az idő hogy egyáltalán nem foglalkozik a ruhákkal, tehát elvan arrébb mintha a ruhák nem is léteznének akkor lehet megnyugodni hogy már érti a lényeget.


ha becsuszik a tanulási fázisban egy két malőr tehát rajtakapod, akkor már abban a pillanatban hogy kiléptél azonnal nyomatékosan tiltsd ezzel ő tökéletesen tudni fogja hogy rosszat tett. amint elszalad te semmiképp ne menj utánna! inkább cselezd ki fegyelmezéssel. hívd magadhoz és azonnal fektesd le magad elé (ezzel is kinyilváníttatod a felsőbbségedet, ezért is nehéz a fektetést megtanítani), ne legyél sem ideges, sem cuki, egyszerű határozott hangon utasítsd, érezhető legyen hogy most nincsen haverság. ebben a fekvő pózban kell várakozzék amíg te összeszeded a ruhát. amint kész vagy akkor feloldod egy "mehetsz"el, vagy amivel fel szoktad oldani várakozásból amikor "oda mehet ahova akar" és te szépen bemész a házba. nem simized, nem foglalkozol vele, nem vagyunk jófejek mert rossz kutya volt. később amikor kimész akkor te hívod oda magadhoz szintén nem cuki hangnemben hanem szigorú következetes. megint lefekteted. ekkor jöhet egy simi , jó kutya stb. itt már felveheted a haverság stílust. arra figyelj hogy ha játékosan megy hozzád az nem jó. figyelned kell a tényleg mögöttes tartalmú hangnemre, hogy valóban érezze itt nincs kec-mec. nem tiszteletlenkedünk nem játékoskodunk. egész addig csináld ezt a behívásos, lefektetéses módszert amíg szépen fegyelmezetten nem viselkedik.


ha elkezd játszani miután megsimizted és megdicsérted egyszerűen hagyd faképnél, semmiképp se kezdj el vele játszani.


néha néha menj ki és teszteld a kutyát, menj a ruhákhoz, babrálgasd, ha a ruha közelébe megy azonnal tiltani ahogyan azt fentebb írtam.


jó hosszú lett, de remélem érthető volt és sok sikert kívánok. és szeretnék gratulálni mert egy nagyon jó természetű kutyád van akivel hidd el még ennyi gondod sem lesz ha ezt a módszert következetesen betartod és végrehajtod.

2013. márc. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Uhh, utolsó, tényleg hosszú, de végig gondolva amit írtál, nem kicsit elszégyelltem magam, hogy képes voltam elveszteni az önuralmam.

Ez a módszer, ami leírtam, csak az elmúlt 1 hétben volt, mert már tényleg elszakadt a cérna, de többet nem csinálom.

Köszönöm a tippet, alkalmazni is fogom.

Amúgy, a trükköket csak azért írtam le példának, hogy szemléltessem, hogy nem csak az udvari dísz a kutya, hanem foglalkozok vele, és tényleg fárasztom mindennap.

Tényleg meg fogadom a tanácsot, és majd később, ha érdekel leírom, hogy mi lett a vége.

2013. márc. 20. 07:17
 18/24 anonim ***** válasza:

12 lennék .

látom nem értetted meg a lényeget :)

te neveled a kutyádat, de az b@szik rád:)

h@lyére vesz .és te pedig ,vagy hagyod,vagy rosszul reagálod le.

mindenki csak azt látta az írásomban : lapátnyél !

Jézusom, megütni a kutyát !! borzasztó!!

csak éppen nem értelmeztétek:)

vagy én irtam le rosszul!

a párod feladata lenne a kutya azonnali büntetése, mégpedig keményen és gyorsan . ha képes más módon,hát tegye, de tudod a lapátnyál,vagy seprűnyél,vagy egy egyszerű bot is jó. a kezed meghosszabbítása ,a büntetés eszköze , egyszer és mindenkorra:)

természetesen leirtam több más technikát,és eszközt ,de nem vettétek észre :)

a megoldás egyszerű ,a lényeg pedig a lelkiállapot abban a pillanatban amikor bünteted !

ahogyan te csináltad :) az játék, az bohóckodás, az időpazarlás ! ha így folytatod :

hamar észre fogod venni .hamar meg fogod unni,és hamar el fog járni a kezed, csak éppen akkor már késő,már ideges leszel,és már nem olyan eredményt érsz el,amilyenre vágysz !

szerinted egy kutyafalkában ,a vezérkutya mit csinálna :)

szóval a párod kellene ,hogy elkezdje, és te pedig folytasd .

a technika : lapátnyél,vagy jéghideg víz , tök mindegy!!!! a lényeg ,hogy nyugodt legyél közben,hogy azonnali és kemény büntetés legyen !

az ejnye-bejnye nem büntetés.


persze ,lehet,hogy a szomszédodnak ruhaüzlete van,és titokban képezi a kutyádat??:)


de szerintem egyszerűen a kutyád teszi amit akar:)

2013. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

a párom nem fogja meg megütni, és nem is engedném neki, mivel ő semmilyen formában nem foglalkozik a kutyákkal, és a kutyák is szarnak rá...nem hallgatnak rá, ha esetleg hívja őket oda se figyelnek, és ezek után még üsse is meg őket, hogy megutálják?

Oké, én értem, amit írsz, de látok jobb dolgokat az agresszió kívül is...mint írtam, nálam a verés az nem úgy néz ki, hogy szétverem a kutyám fejét, hanem kap egy inkább pöckölésnek nevezhető figyelmeztetést.

Azt is leírtam, hogy az elmúlt napokban szállt el az agyam, soha nem voltam ideges ezelőtt a kutyára, soha nem látott idegesnek, mert neki soha nem mutattam, ha épp az voltam. csak azért mindenkinél van egy bizonyos határ, és nagyon kevés embernek hiszem el, hogy még nem lépte túl soha.

Komolyan mondom, a kutyaneveléshez annyira sok türelmem van, ezzel is kb 3 hónap kellett ahhoz, hogy beteljen a pohár, de nem egyszer kétszer csinálta, hanem állandóan.

Sok jó választ írtak, de lényegében az utolsó előtti foglalta össze ezeket, mindenkinek még egyszer köszönöm, és mint már mondtam, ki is próbálom. De, most megyek, mert megyünk sétálni.

2013. márc. 20. 12:38
 20/24 anonim ***** válasza:

16 -os válasza teljesen ok-s:)

ez egy remek módszer annak,aki ért a kutyákhoz,és a kutya kölyök kora óta betartja a családon belüli alapszabályt : a kutya az utolsó a családi rangsorban :)

de ??

szerintem nem a kérdező mos-és tereget,szerintem sokkal inkább az ő párja az aki ezeket a feladatokat végzi ,és rá bizony ::

""" mivel ő semmilyen formában nem foglalkozik a kutyákkal, és a kutyák is szarnak rá...nem hallgatnak rá, ha esetleg hívja őket oda se figyelnek, """""

szóval ez van. hiába neveled meg,hiába teszel bármit, a kutya továbbra is így fog cselekedni hiszen, amint te, a vezér nem vagy otthon,onnantól ő a vezér,és teszi amit akar:)

ezt az agresszió dolgot viszont nem értem ??

miért is lenne agresszív,ha megfegyelmezem a kutyát??

persze ici-pici ölebek,nagyobbacska kutyusoknál ez nem kell,

de én komoly erős kutyáknál,soha nem láttam " kizárólag szóval-hanggal,és jutalmazással ,olyan megoldást ami hosszú távon is működik,egy domináns kutyánál! pláne úgy,hogy NINCS OTT A VEZÉR!!

és jelen esetben a probléma itt van :)

párod tereget,ez a kutyának felhívás keringőre,ez egy játék a számára,ha otthon van a kérdező akkor nem, na de ha nincs otthon,akkor mindent szabad,hiszen a párja egy "" a kutyáitok szemében senki ,egy sokadik a sorban utánna " ( bocs ez nem személyes,és nem sértésnek szántam ,csak talán így egyszerűbben megérted ).

megoldás : leírtam már mint 12-dik:)

persze lehet,hogy rosszul látom, de az idő megmutatja neked,hogy mi is a valóság .

2013. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!