Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatartónak milyen...

Kezdő kutyatartónak milyen fajtát ajánlanál? Legyen nagyon kedves, családszerető, szőrös, könnyen nevelhető, okos, igazi társ, ne divatkutya, és ne olyan, ami megkérdőjelezheti a gazda dominanciáját. Jó lenne az is, ha félnének tőle a betörők.

Figyelt kérdés
Naponta mennyi órát érdemes vele foglalkozni? Bent kell tartani vagy kint az udvaron (a telek nagy)?

2013. jan. 22. 08:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A telek teljesen mindegy mekkora mert egy kutya egyedül nem fog rajta futkosni magában. Minden nap sétálni kell vinni egyszer legalább. A betörők nem riadnak vissza kutyától, megvannak a módszereik arra, hogy kiküszöböljék a kutyát. Olyan kutyát válassz ami illik a személyiségedhez. Ha első kutya akkor terriert ne. A retreivereket szokták ajánlani első kutyának, bár nem tudom milyen méretű kutyát szeretnél. Olyan kutya nincs ami néha nem kérdőjelezi meg, hogy ki is a vezér...
2013. jan. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

Javaslom minel tobb szakirodalom olvasasat. Miutan kivalasztottatok a fajtat, olvass utana.

Ajanlom a rhodesian ridgeback-et.

[link]

Szemelyesen is ismerek rhodikat, egytol-egyig imadnivalo. Mint minden fajtaval, ezzel is foglalkozni kell!

2013. jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Ha nagy telketek van én adnék egy bevált tanácsot. " kutya. Egy jelző és egy idomított okos aki dolgozik a kicsi mellett. Anyukámnál bevált, Spicc kutyi a jelző és egy Német Juhászkutya (iskolázott) a nagy. Előtte volt már több fajta de egymaga és még a kocsit is kitolták az udvarból! Nekem lakótelepen szintén jelzőkutyám van (Bolognese) és a negyedikről csukott ajtónál jelezte, hogy babrálják az autót.. Szerintem 2kutya, tapasztalatból. Örömet hozzájuk! :)
2013. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

09.29 vagyok

Bocsi: 2 kutya, elírtam az elején.

2013. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok, nekem corsom van, azt nem ajanlom elsonek. Nalunk a kutya kint is, bent is van, teljesen resze az eletunknek, ha kirandulni megyunk, visszuk magunkkal. Nagyon okos es sokat is foglalkoztunk vele, igy nem tesz kart bent, nem lop kajat stb. Szeretunk egyutt lenni.
2013. jan. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 compactegon ***** válasza:
15%
kicsit sok a kritérium. MAGATOKHOZ való kutyát válasszatok, aki kielégíti a ti igényeiteket, és ti az övét.
2013. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Menj el menhelyekre,ott tudsz választani magadnak egy olyan kutyát ami tetszik .Küllemét jellemét megismerheted.

Én keverék párti vagyok,az én kutyámat évente egyszer látja orvos oltáskor.Bocs tavaly két alkalom volt a chip miatt.

Naponta viheted sétálni,de ha kimarad egy-két nap egyéb elfoglaltságod miatt az nem baj.

Nyolc évig tartottam lakásban kutyát,soha többé nem fogok.

Meggyőződésem kint ,megfelelő tartás mellet jobb a kutyának.A dominancia kérdése ált. kimerül abban ,hogy egy parancsnak ellen szegül,nem ugrik a torkodnak egyből.Ezt kicsit túl spirázzák sokan szerintem.A temperamentumosabb nagytestű fajtáknál lehet komolyabb gond(komondor,kuvasz,stb).Valaki írta feljebb a két kutyát,tapasztalatból mondom ház őrzésnél hatékonyabban működnek ketten mint egyedül.Két kisebb is jól dolgozik,

ha szerencséd van találsz menhelyen egy kennelben két neked tetsző kutyát,nem kell az összeszoktatással bajlódnod.

2013. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha nem kéne, hogy féljenek tőle a betörők, akkor azt uszkárt javasolnám. Minden más általad megadott feltételnek tökéletesen megfelel!

Fogadj örökbe mentett felnőtt állatot, keresd az Uszkárokért Egyesületet facebook-on. Hidd el, nagyon hálás lesz és ezért nagyon meg akar majd felelni Nektek!

Most tudtommal van is egy örökbe adó fekete óriásuszijuk. :) Viszont csak kertben nem tartható, mivel nincsen aljszőre, ezért sem a nagy forróságot, sem a nagy hideget nem viseli jól!

2013. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mivel kezdő vagy ,nem árt tudnod valamit:) olyan kutya nincs aki ( "és ne olyan, ami megkérdőjelezheti a gazda dominanciáját ") minden kutya megkérdőjelezi,sőt a legtöbb át is veszi szinte azonnal,már 2-3 hónapos korától ! kutyák,tehát nem értenek emberi nyelven, amit értenek, az más . a betörők nem félnek a kutyáktól, a legtöbb szerintem jól bánik velük. a hang amit a kutyák kiadnak idegen jelenlétében,na az ami elriaszt ( ugatás ),illetve bizonyos ritka esetekben a méret,és a kutya fellépése. de neked erre kicsi az esélyed:)mivel ezek a kutyák dominánsak ,kiképezettek,és általában komoly kinézetűek ! sok kutyát fognak javasolni,sok remek fajtát,sok jó kennelt,sok menhelyet:) de ez lényegtelen,ha ,te nem vagy rá felkészülve:)

foglalkozhatsz napi 4-6 órát is egy kutyával,ha nem értesz hozzá,akkor sokszor félre nevelt állat lesz belőle.és foglalkozhatsz vele napi 1-1,5 órát és lesz egy remek kutyád:) tőled függ:) nem a kutyától. javaslom a következőket: terrierek . erderréd terrier, staffi,pit bull,stb. pásztorkutyák : német juhász ,rotweiler,berni pásztor,leonberki,középázsiai ,stb vadászkutyák : ( nem igazán házőrzők ) vizsla, ( magyar .német),labrador,golden,stb.

és pár másik fajta : bull masztiff, bull terrier ,argentín dog, amerikai buldog,stb

szóval számtalan remek kutyafajta, amik lehetnek a családod részei,és lehetnek a rémálmod is ! ismétlem ,minden komolyabb kutya megkérdőjelezi a dominanciát,ha az nem létezik máshol, csak a te fejedben!!!! a kutya legyen aki eldönti ,hogy domináns vagy -e ,!és el is fogja dönteni ,jó gyorsan:)

menj el pár kutyasuliba,látogass meg pár kutyakiállítást,olvasgass szakkönyveket. ezek segítenek,ezekből tanulhatsz. minden kutya lehet a neked való ,ha jól állsz hozzá.

2013. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ha nem zavar a kutya mérete én az újfullandit ajánlom nagy termetú nagyonnagy és szelid családszerető és imádja a gyerekeket

itt a videó erről a fajtáról ez majd mindent elmond

http://www.youtube.com/watch?v=AslHqZ8HdII

2013. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!