Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztorom van és folyton...

Berni pásztorom van és folyton szökik. Gyönyörű kutya és okos is a maga nemében de ami lehetősége van rá mindig megteszi a kerítést is szétszedte. A tietek is szökik?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 11:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele mi történhet,de ha nem jön oda ha hívom,néha már nem is érdekel mi lesz.
2013. márc. 20. 12:28
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Behívás gyakorlására tökéletes egy 10-15 méteres póráz és uccu neki tanulni.


Azért megy el, mert baromira unatkozik. Attól, h nagy a kert, még nem fog lefáradni, nem érik új ingerek, nem ismerkedik más kutyákkal, stb.

2013. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

Az utolsó kommented alapján inkább egy rendes gazdát javaslok a kutyádnak.

(Lehet lepontozni, de aki ezt mondja, azt gondolom nem szereti igazán a kutyáját)

2013. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Próbálom is eladni de nem kell senkinek mert szökös.
2013. márc. 20. 12:41
 15/22 anonim ***** válasza:
68%

Ugyan mennyiért próbálod eladni?

Egyszerűen nincs kedved, sem türelmed nevelni a kutyádat.

Hirdesd meg kutyás oldalakon, hogy gazdát keres. GAZDÁT, nem tulajdonost. A fajtamentők is tudnak majd segíteni.

2013. márc. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%

"Tisztában vagyok vele mi történhet,de ha nem jön oda ha hívom,néha már nem is érdekel mi lesz."


Aham, nyílván az az ember vagy, aki szerint a kutya a hibás, hogy nem jön oda hozzád... Bár, hogy tenni is kéne valamit, az már hülyeség.

2013. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%
Két megoldás van: szökésbiztos kerítés + napi szintű sétáltatás hosszú pórázon + NEVELÉS...VAGY új gazdát találni a kutyának (INGYEN, FAJTAMENTŐK SEGÍTSÉGÉVEL AKÁR), aki kielégíti a minimális igényeit. Egy berni nem bonyolult lélek...
2013. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
38%
az is megoldás lehet hogyha még nincs ivartalanítva tedd meg, általában a kan kutyáknál csökkenni szokott ivartalanítás után a szökések száma, csökken az agresszió, kellemetlen magatartás, kezelhetőbb lesz sok sikert! ;)
2013. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Na jó... először is azt kéne tisztázni, hogy kell neked a kutya, vagy sem? Lemondasz róla tutira? Mert akkor feküdj rá a gazdi keresésre inkább.

De ha mégis kell a kutyád, akkor ne gazdát keress neki, hanem foglalkozz vele. Ha naponta sétáltatod és tanítod, játszol vele... akkor nem fog szökni a kutya. Az esetek többségében azért szöknek el a kutyák a kertekből, mert baromira unatkoznak. Én is unatkoznék ha egész nap kint lennék és nem foglalkoznának velem. :D

2013. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
42%

hogy te mekkora troll vagy válaszadó.

nem oltást kért, tanácsot!

no de hagyjuk-

elmondanám, hogy uebben a cipőbe járok, most csináltam meg több mint 100 ért a kerítést, és a kutya úgy mászik át rajta , mint a mókus+ a szöges drót is van, meg is szúrja, mégis csinálja.

jah, a foglalkozz vele kérdéskörhöz: a mai emberek güriznek pl reggel 6-tól este 4-ig, azután meg otthon, viszont pl. megmentettek egy kutyát, és ő folyton megpattan.van egy két, három gyerekük, foglalkozhatnak du a kutyával, csak épp akkor a többi nem megy.

az a kutya, amelyik ráérzet a kóbor létre ebbe az életben nem szokik le róla, ha nem mászik, akkor ás, kiharaps, áramozhatsz te mindent, ő menni fog.-legalábbis engem ezzel keserítenek.

tanácsot én is várok.

de nem oltogatást.

2013. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!