Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy staffordshire terriere...

Van egy staffordshire terrierem, és szeretném kupiroztatni. Valamilyen jogszabály ezt tiltja, vagy mit lenne érdemes tudnom róla?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 19:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy leírtad ezt jogszabály tiltja, max akkor lehetséges ha a standard előírja.
2009. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
hű, ezt a kérdést rossz helyre tetted fel, meg fognak kövezni :D amúgy elméletileg az állatvédelmi tv-ben tiltják, viszont van benne kiskapu, és ezért megcsinálják a dokik, de 3 hónapos kora előtt csináltasd
2009. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
38%
Mi a csuda az a kupiroztatás?????????
2009. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
nem vágom miért kell leszavazni a választ, így van ahogy leírtam!
2009. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem én szavaztam le! Én köszönöm a válaszokat!


A kupirozás az egy régi ősi eljárás volt a kutyák hatékonyabb vadászásának elérése végett. Mivel ez nekem fontos ezért szeretném ezt kihasználni.


DE!!!!!!! Nem verekedtetem!!!!!

Mielőtt valami kis túlbuzgó mócsing hszelő rácuppan a témára!

2009. szept. 16. 19:37
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
a kupírozás, mikor levágják a fülét
2009. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem,miért írnak ide azok,akik nem értenek a kutyákhoz. Kölyök korban lehet kupíroztatni,ez kb 15-20 ezerbe kerül. Altatással történik,állatorvos által,és elvileg a kiskutya semmit nem érez belőle. Nem tiltják Mo-n, külföldön(No,Anglia pl) már tiltják a kupíroztatást és a farokvágást is. Utána merevítőt kell hordania,de erről majd z állatorvos részletesen fel fog világosítani. A kutya fülét pedig ápolni kell utána. Előfordulhat,hogy nem sikerül a fülkurtítás,ilyen is van...ha már túl lesztek rajta, küldhetek egy videót,hogyan kell helyesen bekötözni a kiskutya fülét. Ha van még kérdésed,írj bátran!
2009. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
előző vok: én sem értem,miért kell leszavazgatni,de ha valaki erre élvez,csinálja csak.
2009. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Elolvastam a standardot. A fülnél azt írja, hogy kupírozva vagy kupírozatlanul és hozzáteszi, hogy az utóbbit kell előnyben részesíteni, majd leírja, milyennek kell a kupírozatlan fülnek lennie. Na, hogy ez a jogszabály szempontjából mit jelent, lehet vitatkozni, de nekem az a meglátásom, ha a standard is a vágatlan fület preferálja, akkor a kupírozás nem fajtajelleg. Ergo: a törvény szerint tilos. Lehet, hogy feketén egy doki levágná ugyan, de ez elég fájdalmas a kutyának és az emberek számára sokkal félelmetesebb is a vágott fülű kutya. Úgyhogy szerintem ne vágasd le.
2009. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk is staffink van és 3 hónapos, párommal gondolkozunk rajta hogy megcsináltassuk e vagy sem.

A lényeg hogy olyan állatorvossal csináltasd meg aki ért ehhez a fajtához, mert ha elcseszi undorítóan néz ki. És ne lézerrel csináltasd meg neki mert olxan lesz mintha patkány rágta volna meg.

Ha bárki megkérdezi hogy miért van levágva, válasz: kiskorában az anyja kitépett véletlen egy darabot a füléből vagy összeverekedtek a kicsik és kiharapták neki. És hát ugye hülyén néz ki hogy csak az egyik füle lenne kupirozva ezért a másikat is kellett.

Mennyi idős a kutyusod? Mutatsz róla képet?

2009. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!