Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A morgás előrejelez valamit?

A morgás előrejelez valamit?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapos kiskutyám ma rám mordult, mert el akartam venni a csontját. Nem volt mély morgás, és csak egyszer, nem is kapott a kezem felé. Inkább úgy láttam, hogy az volt a baj, hogy hátulról közelítettem meg (szerencsétlen helyzet). Ma már gyakoroltam vele (vagyis tegnap:) ), hogy eressze el a játékát ha kérem, a végén a morgás is megszűnt(előtte morgott, ha el akartam venni a szájából). Kérdés, hogy a morgás jelent valamit? Nem vagy elég biztos falkavezér, vagy még ezt is tanulnia kell? Köszi előre is a válaszokat!

2013. márc. 21. 00:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha eszik a kutya minek nyúlkálsz oda-meg hátulról cserkészed be anál rosszabb nincs is még tolakodásnak, támadásnak veszi ...
2013. márc. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
anál- annál :P
2013. márc. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Igenis bármikor ki lehet venni a kutyád szájából még a legfinomabb velős csontot is ha úgy van. Bármikor beletúrhatok a kutyám szájába,sose morogna meg!

Gyakorold ezt vele sokat, ha lerakod az ételét vedd el tőle majd rakd le újra,ha nem eszi meg 20 percen belül szintén vedd el és csak következő etetésnél add oda neki és nyúlkálj bele az ételbe. Az is jó ha az ételét először átforgatod a kezeddel hogy érezze az a te tulajdonod,te uralod az ételt minden helyzetben nem a kutya!

Jobb is hogy ki jött rajta ez ilyen fiatalon így könnyebb korrigálnod.

Csonttal is csinálhatod ezt,lerakod,majd elveszed tőle utána szintén ismétled. Ha morogna,támadna azonnal fegyelmezd egy erős hangjelzéssel zökkentsd ki a lelki állapotából.

Úgy látszik alapból domináns személyiség a kutyád úgyhogy nagyon következetesen neveld őt,és tartsd be mindent a falkavezérségről!

2013. márc. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy szerencsétlen helyzet. Nem evett, hanem nyúzta a csontját, viszont kissé már elhasználódott és meg akartam nézni, hogy elszedett-e darabokat belőle. Véletlenül pont mögötte ültem. Nem volt belőle további konfliktus. A kérdés inkább az, hogy azért csinálta-e mert még nem elég erős a vezérszerepem?
2013. márc. 21. 00:51
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Na, igen, jobban örültem volna egy könnyebb esetnek, de kész vagyok megbirkózni a természetével. Játékkal már gyakoroltuk, holnap is fogom csonttal.

2013. márc. 21. 00:53
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem örökbefogadott menhelyi kutya jó ideig nem engedte, hogy evés közben a táljához nyúljak, kapkodott a kezemhez. Ma már bármit tehetek, elvehetem a csontját is, nem morog, nem kapkod a kezemhez, csak várja, hogy mi lesz?
2013. márc. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Én befogadtam egy kutyust, és soha nem morgott meg, a mai napig a szájába nyúlkálhatnék evés közben is akkor sem csinálna semmit, ha eszik és arrébb rakom a tálját vagy megsimizem közben akkor sem csinál semmit, türelmesen vár még abbahagyom amit csinálok és folytatja az evést.


De a te kutyusod még nagyon kicsi, lehet tanítani, szerintem még tanulnia kell meg szoknia téged.

2013. márc. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyesminek legtöbbször nincs komoly szerepe, kicsi még a kutyus, fel sem fogja teljesen mi az, hogy falkavezér. Ilyenkor még moroghatnak, az nem jelenti azt, hogy később is fognak. Ahogy nevelgeted majd szépen tudatosul benne, hogy mik s szabályok.
2013. márc. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2013. márc. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma reggel kb 10szer elvettem a csontját, kapott helyette a jutifalit, majd visszakapta, már rá se bagózik, ha a szájából veszem ki.
2013. márc. 21. 06:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!