Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek angol bulldog kutyusa...

Akinek angol bulldog kutyusa van az mit mond sok a probléma vele?

Figyelt kérdés
Már a többi kutyákhoz képest kérdezem. És mit mondtok a kannal vagy a szukával van kevesebb problema egészségügyileg és jellemében? Télen mindig a lakásban van?
2013. márc. 24. 11:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hullajtja jobban a szőrét, mint más kutya. Én a kutyatartás előtt is 2 naponta porszívózta, most is. Még egy ismerős sem jegyezte meg, hogy bárhol talált volna szőrt. Ha otthon vagyok a szüleimnél kertes házban, akkor slaggal leszoktam veretni jó időben, meg elvan az öntözővel is. A kertben van egy kis patak is, ahol térd alattig ér a víz, azt egyenesen imádja, de mondjuk még nem láttam olyan vízben ahol úsznia kellett volna. Egyébként az tévhit, hogy ez a fajta nem tud úszni, mert tud! csak elég hülye alkata van hozzá. Tényleg elég elkámpicsorodott feje van állandóan, de amúgy egy tiszta szív és öröm kutya. Felismeri a hangulatomat. Ha látja rajtam, hogy ideges vagyok, akkor próbál óvatosan megvigasztalni, ha boldog vagyok, akkor megállás nélkül játszik velem. Egyszer mikor felrugott egy vázát nagyon leszidtam, kiabáltam vele és 1,5 napra besértődött. Nem kereste a társaságomat, nem próbált mellém feküdni a kanapén, sőt órákra átvonult a másik szobába ahol aztán egyedül feküdt a szőnyegen. Aztán szép lassan feloldódott, többet nem is ment a váza közelébe :)
2013. ápr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
És a táp amivel etetni kell az sokkal drágább mint egy átlagos táp? Valamint hol szoktátok venni?
2013. ápr. 2. 11:11
 13/22 anonim ***** válasza:
10-12 ezer/hó, de én kiskorától kezdve szoktatom házikosztra is,mellette prémium tápot és konzervet kap. A rotim tápja 4 ezer/hó, pedig 2x annyit zabál, mint a bulldog. Mostanában inkább rendelek, mert sok akció szokott lenni, de a közelben van egy spéci állatbolt, ott szoktam megvenni. Nagy ritkán tesco, de ott hamar elkapkodják a jó tápokat.
2013. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
És lenne olyan amit név szerint ajánlani tudnál?
2013. ápr. 2. 12:34
 15/22 anonim ***** válasza:
63%
Royal Canin vált be a legjobban. Ebből több féle fajta és ízesítés van. De próbáltuk a Pedigree-t is de attól többségben ment hasa és borzalmasat pukizott tőle, de zabálta rendesen.
2013. ápr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Enyém oda- vissza van a vízért, imádja. Nyáron visszük a Tiszára fürdeni. Otthon az erkélyen pedig van neki egy kis kádja, nyáron minden nap benne pancsol. Ledugja a fejét, kapar, imádnivaló. Az úszás érdekes dolog, mert nem igazán mondanám, hogy tud úszni. Egy kis ideig elúszkál, de aztán elfárad és elmerül. :) Volt, hogy párom húzta ki, mert egy gödörben megbuggyant. De nem ijed meg ilyenkor, újra megy bele a vízbe.

Egyáltalán nem szomorú kutyák, csak a kinézetük téveszti meg az embereket. Enyém kicsit "bolond", nagyon vicces tud lenni olyankor. Van, hogy bekattan és fel alá rohangál a lakásban, hempereg, ugat :)

Én brit prémiummal etetem, 860Ft körül veszem kilóját. Nekünk nagyon bevált, az ára sem olyan vészes. Mellé én is adok neki házikosztot, gyümölcsöt, zöldséget. Mindent megeszik, azzal nincs baj.

Mi a névválasztással bajban voltunk,kb 2 hétig nem is volt neve, egyszerűen nem tudtunk dönteni. Szerintem majd akkor válassz neki nevet, ha haza vitted és ami úgy gondolod, hogy illik rá.

Enyémnek eléggé hullik a szőre, egész évben jóformán. Vettem neki furmunátort, ami iszonyat jó találmány. Annyi szőrt kiszed belőle, sokkal kevesebb hullik azóta.

Nagyon durván megtudnak sértődni, olyankor rád sem bagóznak, kb neked kell kiengesztelni, hogy figyelembe vegyen :)

Imádnivalóak, biztos te is totál bele fogsz szeretni. Egyszerűen nem lehet őket nem szeretni :)

2013. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*furminátor
2013. ápr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem melyík tenyészetből vannak a kutyák? Az unokahúgomnak segítek megbízható tenyésztőt keresni, de nem könnyű feladat. Nem gyereknek, 26 éves a csaj:-)

Minden tapasztalat és tanács jól jönne, éppen az egészségesség miatt. Privibe is irhattok, köszönöm.

2013. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Első kommentelő! Nem tudom, hogy mi bajod van az angol bulldogokkal de ilyen nincs, hogy miért tenyésztik őket :) az egy olyan fajta kutya amilyet lehet szeretni és figyelj nekünk van és teljesen okos :D és belőled ez olvasódik le hogy annyira nem szereted az állatokat .. én nekem se tetszik pár kutya de nem azt mondom " miért tenyésztik őket " biztos van aki szereti .. tudom jól hogy nem valami okos kutya de ez nem azt jelenti hogy nemkell tenyészteni őket ...
2014. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Az angol buldog igazábol kis álatt
2017. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!