Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S mit tegyek hogy a...

S. O. S mit tegyek hogy a kutyám ne rágcsálja a kábelt?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt szétrágta az internet kábelt de szerencsére nem lett semmi baja.anyukámal nem merjük itthon hagyni.mit tegyek hogy ne rágcsálja a kábeleket?

2013. márc. 24. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Tedd jól elérhető helyre a kábelt, és csinálj úgy mintha nem is figyelnél a kutyára, és amikor odamegy, és elkezdené rágni, vagy akárcsak intenzívebben szimatolni, AZONNAL nagyon erőteljesen szidd le, hogy ezt nagyon megjegyezze! Nem tudom, milyen kutya, de én rámorognék vagy -ordítanék a kutyámra, ha ilyet csinálna (szerencsére az enyém sosem bántott kábeleket)
2013. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amit még tehetsz ez után, hogy valamennyire elbarikádozod a kábelt, hogy ne férjen hozzá, és mielőtt elmentek, adsz neki egy szárított marhabőr rágcsát, amit akár egy óránál tovább is képes rágni, azzal elfoglalja magát, és az állkapcsa is elfárad. Csak ne legyen túl nagy, mert akkor kihányja, ha megeszi egyszerre.
2013. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk JRT van. Miután haza hoztuk, hamar megtanulta azt hogy NEM(meg már ezt előtte is tudta szerintem...) Kb olyan 1 hét telhetett el, megrágta a net kábelt, és éppen rajta kaptuk mikor nagy lelkesen csócsálta. Megfogtam a grabancát, határozottan rászóltam hogy nem. Megszeppent. Utána én is azon gondolkodtam hogy ha ezt egyszer megcsinálta meg fogja többször is. Napokig figyeltük, amint közelített a kábelekhez, azonnal tiltás. Előtte hagytam a laptopomat is, kábellel, és amint elkezdte szimatolni, megint tiltás. Nagyon hamar megtanulta, és azóta nem hogy kábelt, semmit nem bánt. A laptop is mindig a kanapén van, és még csak hozzá sem nyúlt egyszer sem. Ha itthon van egyedül akkor sem.
2013. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Tehát szerintem nem dugdosni, meg takargatni kell a kábelokat, hanem megtanítani hogy nem szabad. Sokkal egyszerűbb, mert mi van ha véletlenül szem előtt marad a kábel, ha nem tudja hogy nem szabad, mert mindig el volt téve szeme elől, akkor ugyanúgy meg fogja rágni. Jobb ha megtanítjátok hogy nem lehet.
2013. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
amikor a kölyök labim harmadjára rágta szét a netkábelt akkor a negyedik újrakábelezésemnél végigkentem csípőspaprikával a kábelt... :D azóta nem nyúlt hozzá :D
2013. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit csak tudsz, tedd el előle. Amúgy meg kell előzni a rágcsálást. Vegyél neki játék csontot és azt add oda neki, amikor olyan dolgot akarna rágni, amit nem volna szabad. Ilyen egyszerű az egész.

Szólj rá h nem szabad és mutasd meg, hogy a játékot kell rágnia.

2013. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg szobakennel,ha elmentek mindannyian otthonról.
2013. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!