Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érhetném el, hogy...

Hogyan érhetném el, hogy engem tekintsen falkavezérnek?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyánk és mindig anyánál van, de azt akarom, hogy engem tartson falkavezérnek. Atért van mindig anyánál, mert ő több időt tölt itthon és a másik két kutya is anyánál van Így értelemszerűen inkább oda megy a kicsi. És ha behozom magamhoz, akkor vonyít mint a nyavaja. Viszont én jobban figyelek rá mint anya, tudom tanítani, fegyelmezni, és fél éve megfogadtam hogy ha lesz kutyám akkor nem hagyom elkanászodni... És most itt a lehetőség...
2013. márc. 25. 14:46
 1/4 sippara ***** válasza:
Kérlek fogalmazd meg érthetőbben a kérdésedet, mert totál érthetetlen. Most akkor... hol van a kutya? Meg hol vagy te? Nem értem...
2013. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik szoba, vagy másik szoba. :) Mármint 1 lakás, csak két külön helyiség.


Még a kiskutya gondolom kicsi. Jelenleg az a biztosabb pont, aki többet van vele. Amikor otthon vagy, játssz vele, jutifalattal tanítsd, ha már lehet sétáltatni, akkor sokat sétálj vele. Egy idő után a kutya hozzád fog menni és nem anyukádhoz.


Azt javasolnám, hogy ne bevidd magadhoz a kutyát, hanem becsald! Egyáltalán nem mindegy, hogy magától tesz meg valamit, vagy kényszerből.

Érd el nála, hogy magától akarjon/szeressen nálad lenni, és akkor nem fog vinnyogni. Hagyj egy kis szabad teret neki, ne erőszakoskodj.

2013. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt gondoltam, pont ezért emeltem ki, h "értelemszerűen". :) Legtöbbször játszani szoktam vele, mondjuk ezért meg félek, hogy én "csak játszópajtás" vagyok neki :D De hallgat rám legalább, meg ha már rég nem látott "pár órája" akkor jön a szobámba, hogy rámnézzen és bolondozzon nekem egy kicsit. D
2013. márc. 25. 15:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek alapján jó felé haladsz, viszont a falkavezérséget se lehet kikényszeríteni. Nem tudom anyud mennyi időt van otthon, hogy foglalkozik a kutyussal, mennyi "enerdzsije" van rá, viszont ha úgy látod, h anyukád fáradt, vagy ilyesmi, akkor mindenféleképpen próbálj meg a kutyussal több időt tölteni (anyudnak is jó, mert pihenhet, neked is mert kezd kialakulni egy kapcsolat közted és a kutyus közt és a kicsinek is jó, mert van aki foglalkozik vele)

Ja, és, most így eszembe jutott. Ugye írtam, hogy nem lehet kikényszeríteni, hogy falkavezérként tekintsen rád.

Első körben egész biztos csak, mint pajtásként fog rád tekinteni. Tölts vele sok időt, viszont ha ő nem akarja ne erőltesd (fentebb is írták) Olyankor várd meg, hogy ő keressen téged. Azt írtad, hogy jön ha sokáig nem lát. Vagyis hiányzol neki :) Ez nagyon klassz érzés, és ha ebből "hasznot tudsz húzni", vagyis arra gondolok, hogy olyankor te is jól érzed magad és olyan dolgokat csináltok amit szeret a kutyus, akkor valószínűleg máskor is fogja kérni, nem csak akkor amikor nem lát téged huzamosabb ideig.

Ja, és. A kutyáknál az is fontos momentum, hogy kitől kapja a kajcsit. (nálunk például nem volt meghatározó, de nagy átlagban az.) Ha esetleg át vállalnád az esti etetést, vagy ilyesmi és utána még tudnál vele foglalkozni egy kicsit lehet másképp tekintene rád. :)

Sok sikert! Egyébként milyen fajta kutyus? ^.^

2013. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!