Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek az alábbi...

Ti mit tennétek az alábbi helyzetben? Szerintetek így normális dolog kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Panelben lakunk, s az egyik lakó kutyát tart. Ezzel nem lenne gond, viszont alig vannak vele itthon. Szegény állandóan ugat, sír, nyüszít. Amikor valaki megjegyezte nekik ezt, akkor a válasz annyi volt:"Dolgozni kell!"

Könyörgöm, de ha nincs ideje a kutyával foglalkozni, miért tart? Volt, hogy még ők voltak felháborodva, mert bepiszkított. Reggeltől délutánig egyedül van, mit vártak, hogy leviszi magát?. Sokszor még éjszaka is halljuk.


Ma este jöttem haza munkából, s akkor mentek el valahová, kutya szokás szerint nyüszített. Hangosan megjegyeztem, hogy "Szegény kutya már megint, hogy sír" Nem nagyon tetszett a csajnak.

Úgy sajnálom szegény kis jószágot. :( Bocsi a zavaros írásért, de felzaklatom magam, amikor ilyenekkel szembesülök. Hogy nem látják, hogy nem boldog a kiskutya, hisz alig látja őket.


2013. márc. 25. 21:12
1 2 3
 21/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kert és lakás közt az a különbség, hogy a gazda távollétében a kertben el tudja intézni a dolgát ÉS azért érik ingerek az utca felől. Kutyám is bent a lakásban csak alszik, a kertben viszont fut házat őrizni :) Hozzáteszem, hogy a csak kerti tartást, MINDENNAPOS SÉTA, JÁTÉK, TANÍTÁS NÉLKÜL elítélem...a kutya NEM KERTI DÍSZ.


De: Kérdező, reggeltől délutánig, 10-11 órát egy jól nevelt, kimozgatott kutya simán végigalszik, vagy rágja a játékait. Ennek feltétele, hogy 3 alkalommal levigyék sétálni, melyből legalább 1 séta 1,5-2 órás legyen, és a kutya ki tudja tombolni magát!

2013. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 sippara ***** válasza:
Nyilván nem rátok gondoltam, Argosnak csudajó dolga van (szerintem az enyém is megirigyelné :D), de - sajnos - legtöbben a kerti tartás alatt kerti díszt értenek :(
2013. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

"Mi is a különbség egy kutya számára az - akármekkora - kert és a lakás között?"


Én olyan környezetben nőttem fel, ahol foglalkozva volt a kutyával, s nem csak kerti dísznek tartották. Persze, hogy az sem egészséges,amire gondoltál.

Ugyanúgy,ahogy egy bérházban is lehet normálisan tartani, ha valaki nézi a kutya igényeit.

2013. ápr. 6. 16:08
 24/26 A kérdező kommentje:

Szilvi & Argos válasza: Köszönöm a válaszod, teljesen egyetértek.

Csak itt szerintem nincs kifárasztva a kutya szerintem, hisz amit írtál is, hogy egy normál esetben tud aludni délutánig itt nem érvényesül. Hisz folyamatosan vonyít, ugat szegény, amikor nincsenek itthon a gazdái.

2013. ápr. 6. 16:10
 25/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A folyamatos ugatás-vonyítás oka lehet a fárasztás miatti unalom, lehet a magányhoz való szoktatás hiánya, de akár az is, hogy a kutya a főnök a családban, és aggódik az "alattvalói" távolléte miatt...a lényeg, hogy a kutya egy frusztrált, szorongó állat, ami nem egészséges számára
2013. ápr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Kérdező. ha neked nincs kutyád, menj oda a gazdihoz és kérd meg, hogy had vidd le néha sétálni. mert nincs kutyusod és vágynálrá. leget tényleg nincs idejük rá. de ha normálisan mész oda és elhajtanak, akk tényleg sz*rnak a kutyára. akk irány a jegyző.
2013. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!