Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek az alábbi...

Ti mit tennétek az alábbi helyzetben? Szerintetek így normális dolog kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Panelben lakunk, s az egyik lakó kutyát tart. Ezzel nem lenne gond, viszont alig vannak vele itthon. Szegény állandóan ugat, sír, nyüszít. Amikor valaki megjegyezte nekik ezt, akkor a válasz annyi volt:"Dolgozni kell!"

Könyörgöm, de ha nincs ideje a kutyával foglalkozni, miért tart? Volt, hogy még ők voltak felháborodva, mert bepiszkított. Reggeltől délutánig egyedül van, mit vártak, hogy leviszi magát?. Sokszor még éjszaka is halljuk.


Ma este jöttem haza munkából, s akkor mentek el valahová, kutya szokás szerint nyüszített. Hangosan megjegyeztem, hogy "Szegény kutya már megint, hogy sír" Nem nagyon tetszett a csajnak.

Úgy sajnálom szegény kis jószágot. :( Bocsi a zavaros írásért, de felzaklatom magam, amikor ilyenekkel szembesülök. Hogy nem látják, hogy nem boldog a kiskutya, hisz alig látja őket.


2013. márc. 25. 21:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
32%
9-es vagyok! Ez tényleg igaz,h akkor legalább ne csesznék le szegény kutyát,amiért bekaksizott. De hát az ilyet nem nagyon lehet tudtára adni a gazdának...Így nem tudsz tenni semmit sem.Nem szoktál velük beszélgetni? voltál már az ő lakásukban?Esetleg egyszer,de ne először, hozd fel nekik a kutyát.
2013. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
14%

Rosszul vagyok az ilyen fontoskodó, mások dolgába beleavatkozótól, mint a kérdező.

Én is panelban lakom, nekünk is van kutyánk. Mikor hazahoztam, még pici volt, a beszoktatás során bizony ugatott, volt, hogy be is pisilt. Egy ilyen típus, mint a kérdező, fontoskodóan felhívta a közös képviselőt, rámhívtak valami hatóságokat, aki megnézte hogy tartom az állatot, és mindent rendben talált, a közös képviselő meg beégett, mert mondta neki a pali, hogy minek tartja fel ilyen felesleges üggyel, az állatnak jó helye van.

Kérdező, ennyire ráérsz?! Gondolom az előző rendszerben 3/3-as voltál, törődj a saját dolgoddal!

Undorodom az ilyen minden lében kanál emberektől!

2013. márc. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%

Engem speciel rohadtul zavarna a szomszéd folyamaotsan ordító kutyája.

Ez nem fontoskodás, igenis hallgattassa el valahogy. Gondolom neki se tetszene, ha folyamatosan zenét hallgatnék, mikor pihenne.

A panel nem kertes ház, hiába jön mindenki a jogaival, ha zavarja a közösséget a kutya, vagy nevelje meg, vagy ajándékozza el.

Tartson halakat az ilyen.

2013. márc. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%
Kutyasétáltatót nem akarnak felfogadni?
2013. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának szeparációs szorongása van. Kérd meg őket, olvassanak utána, elég sokféle módszer létezik ennek a kezelésére. Emellett fogadjanak fel egy tinit, unatkozó nyugdíjast, hogy dél körül szaladjanak le vele egy egészségügyi sétára.
2013. márc. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Jesszus...értelmes hozzászólások, tisztelet a kevés kivételnek.

Panelban simán lehet nagy mozgásigényű, akár nagytestű kutyát is tartani, HA a gazda naponta kimozgatja póráz nélküli futtatással, játékkal és megneveli.

Borzalmas lehet olyan helyen lakni, ahol a szomszédban egy kutya ugat-sír-vonyít megállás nélkül egész nap :(

Első körben a gazdával kellene beszélni a dologról, hogy próbáljanak többet sétálni-foglalkozni a kutyával, neveljék az egyedül létre, napközben egy fogadott sétáltató vigye le a kutyust egy nagyobb körre.

Ha nem hajlandó együtt működni, akkor lehet szólni a jegyzőnek...az ő hatásköre a dolog!

2013. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok egyeseknek miből jött le, hogy a kérdező egy fontoskodó, mások életébe beleszóló személy!

Nekem is van kutyám, ráadásul nagytestű, mégsem ugat, mert foglalkozunk vele. A szomszédban van egy kisebb testű kutya, ami mint a háborodás ugat, még akkor is mikor otthon vannak. És hiába van nekem is kutya panelben igenis zavar!, az állandó ugatás! Ráadásul másik szomszédban kisgyerek!

Ne b@ssza már meg, hogy ne szóljak a szomszédnak, hogy kezdjen vele valamit, mert idegesítő. Ezt páran meg is tettük, a válasz rá: egy 5 éves kutyát 60 évesen már nem lehet megnevelni... Igaz nem lenne szívem kipateroltatni azt a kutyát, de igenis mindig fogom nekik mondani, hogy ez így nincs rendjén!

Mi is dolgozunk, mi is járunk szórakozni. Igaz utóbbit nem olyan rendszerességgel, mint a kutya előtt. De megoldjuk, hogy le legyen mozgatva.

2013. márc. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Kedves tegnap 22:00! Nem tartom magam fontoskodó személynek, hanem inkább állatbarátnak. Sajnálom, hogy nem tudtad értelmezni a mondanivalóm lényegét, de megpróbálom mégegyszer leírni.


Imádom az állatokat, s nem az a baj, hogy ugat a kutya, hanem sajnálom, mert keveset foglalkoznak vele.

Speciel nem tudom elképzelni, hogy az normális/egészséges lenne, hogy egy kutya reggeltől késő délutánig egyedül van egy 30-40 nm2 lakásban minden nap. Szerinted mit tud csinálni?

Ha bepisil, szétrág valamit az a baj. Üljön/aludjon egész nap? Teljesen más egy keretes ház, ahol szaladgálhat, friss levegőn lehet, wc-het.


S az az érdekes, hogy itt sem értette meg 1-2 válaszoló az állattartás lényegét (amit már törvény szabályoz).

Egyet kérdeznék ezektől az emberektől:

Nektek nem az a fontos, hogy a háziállatotok boldog/kiegyensúlyozott legyen? Miért ennyire önzőek ezek az emberek?


Egyébként akár vállalnám is, hogy sétáltatom a kutyájukat, csak nem ismerem őket.

2013. márc. 26. 19:41
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó pár válaszolónak, hogy írtak, s megértették, amit mondani akarok.

Tényleg nem értem, miből jött le 1-2 embernek, hogy én bárkinek is rosszat akarok, vagy fontoskodó ember vagyok?

Remélem az előbbi válaszomból sikerült kihámozniuk, hogy miért sajnálom az ilyen kutyákat. Ha nem, akkor azt hiszem nem igazán tudják megérteni, hogy nem biztos, hogy egy kutyának is az a jó, mint az embernek.

Biztos kellemes érzés lenne napról napra 1 szobába ülni/feküdni számítógép/könyv/ tv nélkül.

2013. márc. 26. 19:50
 20/26 sippara ***** válasza:
Mi is a különbség egy kutya számára az - akármekkora - kert és a lakás között?
2013. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!