Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kiskutya (dobermann)...

7 hónapos kiskutya (dobermann) még nevelhető?

Figyelt kérdés

nem tudom eldönteni,hogy mi a jó megoldás: ha kiskutyát veszek,vagy már a fent említett korút.. igazából a 7 hónapos lenne jó választás akárhogy nézem,csak félek,hogy már nem szokna ugy hozzám,mintha 2-3 hónaposan kerülne hozzám.

a kiskutya olcsóbb lenne,mint a már 7 hónapos, de ha azt veszem,hogy mindenképp szeretném a fülét kupíroztatni,akkor már ottvagyok h ugynannyiba kerülne a kiskutya ,mint a már idősebb .(és akkor lehet még nem is találok itthon olyan orvost aki elvállalja ..vihetem külföldre). szóval egy 7 hónapos kutya még nevelhető?



2013. márc. 26. 15:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

De ha annyira tapasztalt vagy, erre a kérdésre tudnád magadtól is a választ. Plusz ha a kutyát nem tudod megfizetni, mi lesz, ha ne adj Isten beteg lesz szegény jószág...?

Amúgy a válaszodból az jön le, hogy neked csak vágott fülű kutya kell. Hát bocs, de gratulálok... egy kutyát nem azért szeretünk, mert vágva van a füle!

2013. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

nem csak vágott fülű kell, természetesen ha nem találok dokit,akkor ugy marad... de könyörgöm ne ezen lovagoljunk már, hogy vágott fül vagy nem. nem ez a kérdés

imádom ezt az oldalt, valóban nem érdemes kérdést fel tenni ,mert teljesen más irányba viszik el az okos emberek, a kérdezősködést...

2013. márc. 26. 17:38
 13/18 anonim ***** válasza:
Mi az eladás oka.?? ha 7 hónapos kutyát ad el valaki ott, valami nem stimmel.
2013. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

ma 16:38

Gondolom, már tudod az előéletét annak a 7 hónaposnak. Onnantól rajtad múlik, miként fogod nevelni.

2013. márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

fül ?? felejtős :) ahogy kérted.

kutya életkor -kontra nevelhetőség??

a kölyök kutya mindenképpen jobb megoldásnak tűnne, hiszen a saját kedved szerint alakíthatod, viszont 7 hónap hátrányban lennél ,így jön a kérédés ? minek ez a kapkodás?? nem érsz rá? hiszen nem 90 éves vagy .

az első 16-20 hét szocializáció alapvető fontosságú . de nem lehetetlen a 7 hónapos kutya szocializációja sem .

lehet,hogy nem ész érvek alapján ,hanem sokkal inkább érzelmi alapon kellene döntést hozni !??

2013. márc. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
igen.gondoltam én is h egy 7 hónapos kutyával már nem lenne oylan könnyű dolgom,mint egy fiatalabbkával,ezért is kérdeztem. nem ismerem az előéletét a kutyának,és gondolom ha rákérdeznék ( és valami baj lett volna a kutyával) akkor se mondanák az igazat, már csak azért is ,hogy el tudja adni..
2013. márc. 27. 17:13
 17/18 anonim ***** válasza:
Kit érdekel h vágott fülűt szeretne! Neked sem mindegy hogy egy cipő kék vagy piros! A kutyákat amellet hogy családtagok, szépségük, eleganciájuk miatt tartjuk. Egy dobermannt pont a füle, felépítése és oly karakteres helleme teszi IGAZI dobermanná! Szerinted véletlen hogy Dobermann úr kutyái vágott fülűek voltak? Szerintem nem.... A kupírozás nem fáj max amíg hegesedik kellemetlen... Utána semmiben nem akadályozza a kutyát sőt! A dobikra jellemzőek a különböző fûlbetegségek, és erre a szabad nyílás jótékony hatással van. Szerintem olvass el egy-két dobis könyvet, amit olyan 1500 forintért meg tudsz venni, menj el a fajta,entőkhöz, ismerkedj meg a fajtával, aztán jöhet a kutya! ENNYI! aki 150-et fizet egy kutyáért szerintem átgondolja a dolgot! 😉Szerintem legalábbis.... Mert ha nem gondolná át és kirakná késöbb, vagy ezen jarna az agya, elég hamar rá jönne h az utcára szórt volna 150-et... Márpedig aki ilyenre vetemedik, az ekég primitîv ahhoz hogy már csak az ára miatt megtartsa ;) nemgondolod?
2013. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Visszatérve a kérdéshez, sztem kicsit!
2013. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!