Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a menhelyi kutyák...

Igaz hogy a menhelyi kutyák agresszívak lehetnek?

Figyelt kérdés
kihozok egy menhelyi kutyát, ő olyan hogy a saját gondozóitól is fél, úgy kellett kirángatni a kutyaházból amikor vittem próbasétára. meg amikor sétáltunk vele voltunk akkor is egyfolytában félt. amelyik kutya visszahúzódó félénk a menhelyen az agresszívvá válhat ha hazaviszik?
2013. márc. 26. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nemfeltétlen válik agresszívé, alaposan olvass utána a kutyanevelésnek és kutyasuli se árt de ha ilyesmi felmerül benned akkor egy kevésbé problémás kutyát kellene választanod mert a leírtak alapján hosszú rehabilitáció áll ezelőtt a kutyus előtt
2013. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
rehabilitáció? azért mert félénk? nem elég neki annyi idő amíg megszokja az új helyet és utána már minden oké lesz vele?
2013. márc. 26. 20:50
 3/17 anonim válasza:
szerintem, ha ott kis félénk volt, akkor ez nem valószínű. persze attól is függ, hogy előtte hogyan bántak vele. Mert láttam már olyat, hogy félénk volt a kutya, de régen pl bottal verték, és mikor azzal akartak vele játszani, akkor agresszív lett. Én is hoztam már ki a menhelyről kutyát, ő is nagyon lapulós volt. Itthon mikor nagyon kedvesen bántunk vele, kezdett feloldódni. Egyetlen bajt volt vele, valahogy mindig kiszökött... sehol nem találtunk a kerítésen lyukakat, de ő mindig talált kiutat. Párszor megtaláltuk, de megint csak elszökött és többet nem jött vissza. Egy ismerősöm találta meg halva a mellettünk lévő településen, pedig nagyon szerettük :/
2013. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
hát igen, ki kell tapasztalni meg mindenre tesztelni a kutyát. mert nem tom az előéletét. olyan is lehet h seprűvel verték én meg söprögetni akarom a havat meglátja a söprűt a kezemben és nekem esik. de sztem verték is ezt a kutyát, mert amikor meg akarom simogatni mindig lapít, amikor látja h csak simi és nem verem meg akkor dugja a fejét felém.
2013. márc. 26. 21:01
 5/17 A kérdező kommentje:
és amelyik kutyát kölyökkorában vertek majd 3 hét menhely következett az életében ahol a kutyák bántották, végül családi házhoz kerül, rendes kaja, nincs láncolás, szabadsága van, egy ilyen kutyánál mennyi az esélye h agresszív legyen?
2013. márc. 26. 21:03
 6/17 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutya ha kezdetben nem mutatja az agresszivitás jeleit, akkor később sem lesz olyan.

Megadó, mert lapít. Nem hiszem, hogy rád támadna. Viszont, ha van pici gyereked, akkor már nem annyira ajánlom. Ott már bármi előfordulhat. Akkor egy nyugodt, "lassú" kutya kiválasztását ajánlom, vagy ha mindenáron ez kutya kell, akkor megfigyelés, korrigálás.

2013. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
nincs gyerek a háznál. azért tettem fel a kérdést mert sokszor hallottam hogy a félnék visszahúzódó kutyákból lesz agresszív
2013. márc. 26. 22:00
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a helyi menhelyen nem adnak ki ilyen kutyát, aki még a helyéről sem mer kimenni. Szocializációra szorul, és meg kell barátkoznia először az emberrel, aztán a leendő gazdával, ami többhétbe, akár hónapba is telhet.
2013. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha agresszívvá válna akkor már szerintem mutatnia kellett volna arra utaló jeleket. A mi kutyánk is nagyon félős volt (szemem láttára gyerekek verték, egy idióta lövöldözte) de mostanra teljesen feloldódott. Egy kicsit feszegeti a határait, kíváncsi meddig mehet el. Egyszer morgott rám, akkor is játszottunk. Lehet húzni-nyúzni, imádja a gyerekeket. Attól hogy egy kutya visszahúzódó, nem feltétlenül lesz agresszív. Lehet néhány dologtól még a későbbiekben meg fog ijedezni de nem lesz semmi gond, miután összeszoktok onnantól sima ügy.

Sok sikert!

2013. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
amelyik kutya szocializációra szorul az lesz agresszív nem?
2013. márc. 26. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!