Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a menhelyi kutyák...

Igaz hogy a menhelyi kutyák agresszívak lehetnek?

Figyelt kérdés
kihozok egy menhelyi kutyát, ő olyan hogy a saját gondozóitól is fél, úgy kellett kirángatni a kutyaházból amikor vittem próbasétára. meg amikor sétáltunk vele voltunk akkor is egyfolytában félt. amelyik kutya visszahúzódó félénk a menhelyen az agresszívvá válhat ha hazaviszik?
2013. márc. 26. 20:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hagyjad már ezt az agresszív dolgot. Rajtad múlik, hogy viszed-e szocializálódni kutyasuliba, és hogy hogyan neveled, nem a kutyán.
2013. márc. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
nincs pénzem kutyasulira. kérdeztem egy egyszerű dolgot. ha nem vagy képes rá válaszolni akkor ne írjál.
2013. márc. 26. 22:59
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzed kutyasulira, más dolgokra hogyan lesz?
2013. márc. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy a kutya félelmében harap. De akkor szerintem azt már az első alkalommal megtette volna, amikor a kutyaházából akartad kicsalogatni.
2013. márc. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem te a félelemből eredő agresszióra gondolsz. Ez már szerintem a menhelyen is megmutatkozott volna a gondozók felé. Az, hogy félős a kutyus egyáltalán nem jelenti azt, hogy majd agresszív lesz, ez mind a nevelésen fog múlni. A hirtelen mozdulatokkal vigyázz, ne érintsd meg váratlanul hátulról ilyenek. Egyébként normális, kiegyensúlyozott családi környezetben szerintem pár hónap alatt teljesen meg tud változni. Arra figyelj még, hogy ne erősíts meg benne a félelmét, ha megijed valamitől nem kell egyből simogatni, legyél vele határozott és inkább azt mutasd meg neki, hogy te egy erős, határozott gazdi (falkavezér) vagy és melletted biztonságban van.

Menhelyen önkénteskedem, volt már dolgom félős kutyusokkal, olyannal is, akit bántalmaztak, és az emberi kéz láttán fülét-farkát behúzva lapított... pár hét múlva meg már farokcsóválva jött hozzánk, hogy simogassuk. Hagyni kell nekik, hogy feloldódjanak, az nem jó, ha lerohamozod a szereteteddel, mert el kell érni, hogy megbízzon benned és ő is igényelje a társaságodat.

2013. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
az az én dolgom hogy mennyi pénzem van. de felesleges 30 ezrem nincs, főleg időm nincs hogy elutazgassak vele a kutyasuliba, ugyanis a közelemben nem igen találni. és hidd el, ha nem lenne pénzem a kutyát eltartani akkor inkább a menhelyen hagynám.
2013. márc. 29. 12:55
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ,nemm indegyik menhelyes agressziv,valamelyik nyugis.függ a gazdiktol és az elő élete menhely dolgozitol kutyáitol viselkedés
2018. dec. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!