Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neked mit jelent a kutyád?...

Neked mit jelent a kutyád? Miért szereted annyira?

Figyelt kérdés
Milyen fajta, és mennyi idős? :)
2013. márc. 29. 19:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A két kutyám a minden! :D Nem tudom elmondani miért szeretem őket de szeretem <3 :) Két palotapincsi keverék (nem rokonok) az egyik 8 éves (Picur) a másik áprilisban lesz 1 éves (Buborék) :) <3 Csak a Buborék domináns most vele küszködök :/
2013. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Máltai Selyem kutya 5 éves, és nekem ő nem csak egy 'kutya' hanem annál több. Nekem az egész szívemet bearanyozza, mikor meglátom. Nagyon szeretem őt, szinte mindig mellettem áll, és, ha úgy érzem, hogy egyedül vagyok, tudom, hogy ő ott van nekem. A minap lelépett egy lány kutyával, és azt hittem, hogy összeroppanok. Nagyon sokat jelent nekem, és hál Istennek előkerült :)
2013. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mert hálásabb, és több a jóság benne, mint sok emberben. Ugyan nem tízezreket érő kutya, nem fajtiszta, mégis nekem többet jelent minden kutyánál. 11 éves lesz idén, mégis nagyon játékos, és szeret rosszalkodni. Bár előfordul, hogy olyat csinál, ami nagyon nem kéne, mégis nagyon szeretetreméltó kutya. :)
2013. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mert segített rávilágítani egy csomó jellembeli hibámra. MEg kellett tanulnom a vezetőjének lenni, ehhez viszont sok olyan dolgot meg kellett látnom magamban, ami a mindennapi életben is hiányosságok. MEg mert okos és nagyon aranyos. Meg mert egy egész új élet kezdődött vele. 4 éves keverék, mentett.
2013. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mert ott vannak mellettem. Mindkét kutyámra számíthatok bármikor. És tényleg sokkal becsületesebbek mint némely ember. Egyébként egy 4 éves amstaffom van és egy 7 éves keverékem
2013. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Amikor megvettem a kutyám jól kerestem hazai átlagban, rá pár hónapra elvesztettem a munkám, el kellett költöznöm az albérletemből, és kiderült, hogy anyukám beteg. Egyszóval minden összejött. Ő ott volt nekem mindig, még akkor is elviselt ha nem akartam foglalkozni semmivel, jött és felvidított. Nem hagyta, hogy depis legyek, nem értem rá mellette. Csak miatta keltem fel reggel, hogy kivigyem. Nagyon sokkal tartozom neki :) Amstaff 1,5 éves.
2013. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Alapvetően depresszióra vagyok hajlamos. A kutyáim adnak keretet az életemnek, akkor is, amikor esetleg nagyon magamba zuhannék, ők ezt nem hagyják. Amúgy is határozottan kedélyjavító hatásuk van. Szóval a kutyák a mindenem, nagyon szeretem őket és nagyon hálás vagyok, hogy ők vannak nekem. 2 cocker spániel.
2013. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 sippara ***** válasza:

Ő a mindenem :) Lehet, hogy nem egészséges, de így van :) Nyolc hónaposan került hozzám, emberektől bepisilésig rettegett, de más állatoktól (kutyáktól, de még galamboktól is) is félt rendesen, eleinte ölben kellett levinni a ház elé :) az egyetlen élőlény, akitől nem félt, a macskánk volt - őt meg akarta enni :) már haladunk, kutyákkal felszabadultan játszik (bár kanokkal problémás), az embereket megugatja, de már nem menekülne bármi áron (sőt, pár emberrel kifejezetten barátságos :)), a (mostanra már két) macskánkkal pedig együtt alszik, rendszeresen kergetőznek is a lakásban :) megmutatta nekem, hogy milyen értékes is lehet egy másik lény belénk vetett bizalma :) még nincs régóta velem, de máris rengeteget tanultam tőle :)

Husky-német juhász jellegű, tizenhét hónapos keverék kan

2013. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A Kutya egy élet érzés. Ahogy mondják: két fajta ember van, akinek van kutyája és akinek lesz. Vagy:lehet élni kutya nélkül, de mi értelme? Vagy: a kutyával kötött barátság az ember legjobb üzlete, morzsákért szolgál élete végéig, és ha kell fel is áldozza azt érted.

Személyesen: nincs előítélete, csak ösztöne, de azok felülmúlják az emberi " érzéseket ".Így pl. ha rossz napom volt a munkában, vagy családi problémáim volt, Ő rögtön érezte , hogy most fickándozhat, vagy csak hízeleghet. 1990-óta van kutyám és a mindennapi elfoglaltságom szerves része a vele való foglalkozás ( már a 3. kutyám van ). Talán már jobban várom az időt a foglalkozásra mint Ő. A jelenlegi egy német juhász keverék, 1.5 éves. [link]

2013. márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Jó látni, hogy ennyi idióta ember között akadnak gondos, jó gazdik is :)


Az én vizslám 6 éves lesz (de gyorsan megy az idő...), mikor hozzánk került nem is volt biztos, hogy életben marad. 2 vagy 3 testvére sajnos meg is halt Meg hát a miénk is beteg volt, alig tudott lábra állni. Szerencsére már semmi baja. Ő volt az, aki mindig mellettem állt és őszintén szeretett. Sose fogom tudni meghálálni neki azt amit ő minden egyes nap megtesz értem már lassan 6 éve. Hála neki (és a már 5 éve eltűnt keverék kutyámnak) a jövőben sok kutya életét fogom megmenteni. Ennyivel igazán tartozunk nekik szerintem. Annyira csodálatos lények, hogy ezt nem lehet megmagyarázni, hanem érezni kell :)

2013. márc. 29. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!