Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most van az első kutyakiállitá...

Most van az első kutyakiállitásom, tippek?

Figyelt kérdés
Most lesz a legelső kutyakiállitásom,jh-ban. Más kutyáját vezetem fel. De nem tudom hogy hogyan kell az alakzatokban hogy kell fordulni? Hogyan kell állni amikor birál a biró? Minden hasznos tippet szivesen fogadok :)
2013. ápr. 3. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Én nem voltam Junior Handler, de egy pár dolgot el tudok mondani. Az nyer, aki a legjobban néz ki. Alap kinézetben is jónak kell lenned, de emellett a ruhád nagyon számít. Amit én észrevettem hogy szeretik a pink kosztümöt, rendes blézer miniszoknyával, de egyforma legyen, egymáshoz illő. Balerinacipő lehetőleg fekete, egy gumival a lábfejeden, hogy ne essen le. Felvezetésnél, a nagyobb, látványosabb fajtákat kell felvezetni, hosszúszőrűt például, az Afgán agár, a szánhúzók és a vizslák elég menők. A bíróval szemben sosem takarhatod ki a kutyát. Mindig úgy fordulj. Folyton beállítod stb. Sok sikert! :)
2013. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyát vezetsz föl?
2013. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Youtubon biztos vannak kiállítási felvételek.Jh-ról is,de a normál kiállítóktól is tanulhatsz.
2013. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem én nem is írok semmit (pedig tudnék egy kisregényt:D), inkább olvasd el ezt:

[link]


És ahogy már tanácsolták, nézz videókat a youtube-on.

Sok sikert:)

2013. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket,rendesek vagytok! :)magyar agarat fogok felvezetni,egyebként irhatsz regényt ha akarsz :D
2013. ápr. 3. 20:22
 6/15 anonim ***** válasza:
Agár mellé valami igazán különleges kellene! Na jó, nem kisestélyi, de olyan, amiben ragyogni fogtok egymás mellett.
2013. ápr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is junior handler vagyok :) Az alakzatokról csak annyit, hogy a bírónak mindig látnia kell a kutyát! Sosem takarhatod el előle. Ha első korcsoportba indulsz még nem fognak olyan neház alakzatokat kérni. Itt a leggyakoribb alakzatok az oda-vissza, a kör és a 3szög. Ha az idősebb korosztályban indulsz (mint jómagam) akkor már kérhetnek nehezebb alakzatokat. Például: L, T, 8-as, stb. A kinézet nagyon fontos a legjobb a kosztüm. Olyan ruhát kell választanod, amibe nem olvad bele a kutyát. :) Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha van még kérdésed írj nyugodtan! :)
2013. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó kommentelőnek is! Igen még lenne egy pár :) ,nekem azt mondták hogy már az 1.kcs-ben is kérnek L,T-t . És amugy amikor van a háromszög akkor jobb oldalt menjen a kutya? az mindegy hogy a kutyafeje merre van? (jobbra-balra)

és pl oda áll a biró mellém és mutatja az alakzatot vagyis az rendes betűt mutatja vagy mi? meg ugye mellettem áll a bíró és merre induljak el? szoval merre fele induljak el?

2013. ápr. 11. 18:29
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia :) Az elég ritka ha első kcs-ban L-t vagy T-t kérnek. De ha azt kérik az még nem olyan bonyolult. Én úgy gyakoroltam, hogy a kutya mindig a bal oldalamon van, kivéve, ha a bíró a jobb oldalamnál áll, mert ugye nem lehet a kutyát takarni. Mindig úgy van hogy bevonulnak a versenyzők és mindegyik kutyát végig nézik. Utána egyesével nézik e felvezetőket. Ekkor kérik az alakzatokat. A magyar bíró általában mondani és/vagy mutatni szokta, hogy milyen alakzatot kér. A külföldi bíró inkább csak mutatni szokta :) Ha gondolod írhat privát üzenetet is :)
2013. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy melyik kiállításra mész? :)
2013. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!