Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom megnevelni?

Nem tudom megnevelni?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon neveletlen kutyám. Már annyi neveléssel kapcsolatos könyvet olvastam, hogy elvileg már tökéletesnek kellene lennie a kapcsolatunknak. Annyiszor határoztam már el, hogy megnevelem, de mindig kudarcba fulladt az egész. Pl. az ágyban alvásról nem lehet leszoktatni, mert mielőtt elalszom leküldöm, de az éjszaka folyamán rámtelepszik. Már nem tudok vele mit kezdeni. Sose néz rám, ha eszek ott ül és kunyerál
2013. ápr. 3. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos könyvből nem lehet elsajátítani,mert senki nem javít ki amikor rossz a kivitelezés,ráadásul mindig következetesnek kell lenni,nincs pardon.Ha zavar,hogy kunyerál,soha többet ne adj neki.Amíg lepottyan néha egy egy falat,ott fog ülni.Ha nem akarsz vele szunyálni,kergesd el minden alkalommal,amikor felmegy,vagy zárd ki a hálóból,vagy tedd estére mobil ketrecbe.
2013. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kunyerál, mert nyilván meg van neki engedve. Megtanulta, hogyha elég kitartóan könyörög a szemeivel és azt sugallja, hogy "ő bizony legalább 3 napja nem evett és mindjárt éhen hal ha nem kap abból a finomságból amit te eszel" akkor előbb-utóbb kapni fog.

Egyszerűen küld a helyére amikor eszel, ha nem megy akkor fölállsz az asztaltól, helyére viszed, ott lefekteted és otthagyod. Ha visszajön akkor megint. Ha tizenhatodjára is visszajön akkor erélyesebben, keményebben, ha lehet csukd is rá az ajtót. Kitartóan, következetesen. És ne adj neki az asztalról kaját.


A mi kutyusunk az asztal alá a lábainkhoz fekszik amíg eszünk otthon és étteremben is, és sosem kunyerál, de nem volt ez mindig így. :)

2013. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hehe, az enyém ugyanilyen. Ettől függetlenül én a sajátomat jól neveltnek tartom. Az, hogy ágyon alszik, és kunyerál tőlem, az én hibám, nem a kutyámé.

Ha azt akarnám, hogy ne aludjon az ágyamon, akkor lezavarnám, vagy kizárnám a szobából. Ha azt akarnám, hogy ne kunyizzon, akkor elküldeném, vagy úgy ennék, hogy ne tudjon belebámulni a kajámba.

2013. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

amikor ott vagy küld el az ágyról,de csinálhatod azt is mintha aludnál vársz 5 percet és megnézed mit csinál fel ugrik újra le küldöd,megint úgy csináljál mintha aludnál,érzed,hogy föl jött újra..esetleg célszerű nem pont alváskor eljátszani ezt hanem jóval elötte,mert lehet hosszú idő lesz,1-1,5 óráig is tarthat de megtanulja,hogy nem mehet föl,erre más ötletem nincs max,hogy becsukod az ajtót!



kunyinál

beküldöd egy szobába,hogy láthat titeket,de nem jöhet oda ha van küszöb az a legjobb azt a határt a kutya is és te is jól látod,ha átlépte a küszöböt,küld vissza ha nem megy fogd meg a nyakörvét és vidd be, annyiszor eljátszod amíg a kutya megnem adja magát,érsd ,hogy leül vagy lefekszik és nem figyel téged olyan éberen..


szerintem a következetesség eléggé kimaradt a nevelésből!

erre figyelj!

2013. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

- Bemennél egy luxusautó szalonba azzal hogy szeretnél egy divatos új autót, de nincs rá pénzed, viszont jó gazdája lennél, és különben is annyi van a szalonban, miért nem tudnak neked ingyen adni egyet? Meglepődnél ha kiröhögnének vagy elzavarnának?

- Vennél autót úgy olcsón, hogy - bár hasonlít a kedvenc márkádra - de valami nem stimmel, és a tulaj nem engedi, hogy közelebbről megnézd?

- Vennél autót ami bár olcsó de minden hónapban súlyos összeg lesz a javítása, mert állandóan elromlik?

- Vennél törzskönyv nélküli divatos új autót, amiről gyanús hogy lopott?

- Vennél autót, ha tudnád, hogy csak dísz lesz, mert szép ugyan és a szomszédnak is ilyen van, de Te nem tudsz vezetni, nem is akarsz megtanulni, mert sok időbe telik és nincs pénzed benzinre és szervízre, valamint utálsz autót mosni, ráadásul egy csomó helyet elvesz a kertből?

- Vennél igazi autót a 4 éves gyerekednek csak mert egy hete sír, hogy szeretne és esküszik, hogy tényleg törődne vele?

NEM?

Akkor ugye nem teszel hasonlót egy érző lénnyel, egy kutyával sem?

2013. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jajj, bocs ezt nem ide akartam...

De pont ide is egy autós példa jutott eszembe - ismersz valakit, aki megtanult könyvből vezetni? Na ugye...

De még jobb hasonlat a nyelv. Van néhány tehetséges, aki filmek meg könyvek alapján is meg tud tanulni egy nyelvet, meg van a többség, akinek nyelvtanfolyam kell hozzá.

A kutya nyelve is egy nyelv, csak ráadásul nem szavakkal beszélik.

2013. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért érdekelne hogy ezt hova akartad írni:D
2013. ápr. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
megtaláltam:)
2013. ápr. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!