Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrtüsző atkára milyen...

Szőrtüsző atkára milyen sampont vagy bármi mást ajánlatok? És immunerősítőnek?

Figyelt kérdés

Tac Tic-on kívül, mert az egy rohadt erős cucc és jó lenne nem gyepálni vele a kutyát. Valami sampon vagy bármi más?

És immunerősítőből mit?


Tápcsere megvolt Acanára, illetve a Lavet multivitaminját meg a szőrápolóját kapta, de hát az halottnak a csók.


2013. ápr. 6. 19:31
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Hogy ne látta volna, állandóan oda viszem. Csak ő se tudja mi van pontosan. Mert javulni javul, csak nem olyan gyorsan ahogy kéne.
2013. máj. 30. 17:23
 32/36 anonim ***** válasza:
Ez szőrtüsző atkánál benne van a pakliban. Mivel ez a betegség csak a gyenge immunrendszer miatt tud kialakulni, arra is számítanod kell, hogy ha most ki is keveredtek belőle, bármikor kiújulhat. Én egy gyakorlatilag tarkopasz kutyát fogadtam be ideiglenesbe. Ő injekció kúrát kapott (10 naponta injekció 7 alkalommal), mellette pár naponta takticos fürdő (igen, kemény szer, de az ellenfél is kőkemény, bocs, de döntsd el, ki akarod kúrálni vagy sem? Előtte ne felejtsd el Peroxiderm samponnal is megfürdetni, az "nyitja ki" rendesen a szőrtüszőket, hogy a hatóanyag rendesen bejusson), Pyassan kapszulából 2×1-et több, mint 2 hétig, mert a betegség miatt is bőrgyulladása jelentkezett (tele volt göbökkel a bőre), mellette immunerősítő (Vetri DMG, de sokan azt mondják, a Plerasan szirup is nagyon jó, Immunovet és Béres csepp itt önmagában általában kevés), valamint bőrtáplálónak Dermafit Dog olaj a Pfizer VMP tablettával kombinálva. És persze hypoallergén táp. Ez mellett is hónapokba telt, mire rendesen kinőtt rajta a szőr, mondjuk engem előre figyelmeztetett az orvosom, hogy nem pár hét lesz, mire rendbe jön. Pár hónapig az után is havonta kellett az Advocate spot-ont rátennem, mert ha letelt a hatóidő, rögtön kihullott itt-ott a szőre. Soknak tűnik? Sajnos másképp nem megy, a Demodexet piszok nehéz kiirtani. És mint mondtam, arra sincs garancia, hogy nem fog kiújulni....
2013. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Értem. Hát a doki nekem erről semmit se mondott, hogy ilyen bonyolult a dolog. Adta a cseppet azt annyi. Szóval gondolom az lesz a következő hogy keressek másik dokit, mert ezekből azt vonni le hogy fingja sincs róla mi van, vagy nem is érdekli. Pedig direkt azért hozzá viszem, mert közeli barát és megbízom benne, de ez így akkor lutri.

Azért a tarkopasztól szerencsére elég messze van, csak egy kis fél tenyérnyi helyen hiányos. De ott is nő, meg nem nő, meg kirágja odébb és akkor ott nem lesz, de az előző helyen meg visszanő...

Keresek mást.

2013. máj. 30. 19:49
 34/36 A kérdező kommentje:

De amúgy ezek nincsenek jelen egészséges állaton is? Mert akkor a bőrkaparékos vizsgálat is tévedhetett/tévedhet, mert lesz benne mindenképp. Vagy rosszul tudom? Egy egészséges állaton csak kevés van egy fertőzöttön meg hemzsegnek a mikroszkóp alatt? Nehogy nekem közben meg félre lett diagnosztizálva... Bár a tünetek is egyértelműek.

És ezek mit csinálnak amúgy a szőrrel? Csak a vakarózástól hullik ki, vagy ha nem vakarja magát akkor is kihullik, mert ezek megeszik?

Neten találtam néhány infót róluk, mert a doki semmit se mondott hogy ezek a dögök mit csinálnak pontosan ott a bőrben. Nehéz jó dokit találni a semmi közepén, ukrán határnál vagyok amúgy. De már találtam, csak a sok kocsizást beszélem le valakivel aki meg tudja oldani.

2013. máj. 31. 09:13
 35/36 anonim ***** válasza:
A szőrtüsző atkával a kutyák legnagyobb része fertőzött. De elszaporodni és betegséget okozni csak akkor tud, ha az immunrendszer valami oknál fogva valamiért nagyon meggyöngül. Ez lehet valami betegség, vagy esetleg (fiatal kori esetén ez a gyakori) veleszületett immungyengeség miatt. Ezért elengedhetetlenül fontos az, hogy a kutya egy nagyon jó minőségű immunerősítőt kapjon. Önmagában a szőrtüsző atka nem viszket, de ha felülfertőződik valamivel (elég gyakran előfordul), akkor már viszkethet, és a Takticnak is lehet viszketés a mellékhatása. A bizonyítás bőrkaparék vagy biopsziával vett bőrminta vizsgálatával (az enyémnél ez történt) lehetséges.
2013. máj. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

A Vetrit, a Dermafitet és a Pfizert is kapta egyszerre? Lehet nekik ennyi mindent adni?


És az úgy nem elég, ha a bőre miatt kapja a Pfizer tablettát és immunerősítőnek meg csak Immunovetet? Vagy milyen kombinációban lenne jó?

A Mineráról lemondtam, mert nagyon utálja a kutya és értelmét se látom annak. A Vetri meg a Dermafit is ugyanilyen keserű amúgy?


És még annyit, hogy ha kigyógyul belőle és abba lesz hagyva és megint elkezdődik akkor élete végéig Advocate-ezni kell? Vagy ha kapja az immunerősítőket akkor nem újulhat ki? De azokból is van amit csak két hónapig szedhet folyamatosan, az Immunovet kivétel, azt eheti végig.

2013. jún. 23. 21:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!