Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi, macskások, mit veszítünk...

Mi, macskások, mit veszítünk azzal, hogy nem vagyunk kutyások?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 22:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Nekem teljes ilyen szempontból az életem, mert mindkettő van.

Holnap összeszedem a gondolataimat és megírom. De az első, ami eszembe jutott, hogy pl. cicával nem lehet kimenni a kutyafuttatóra és brancsolni ott. :)

2013. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az átlag macska nem ragaszkodik annyira az emberhez mint akár melyik kutya. Addig érdekes az ember a macskának amíg kaphat tőle valamit, utána eltűnik kitudja hova, míg egy kutya mindig ott van ahol az ember, és mellékes hogy kap-e valamit vagy nem. Egy kutyáról sugárzik ha boldog, ránézel és felvidulsz, míg egy macska csak számítóan néz, mintha gonoszan méregetne, nézne, csak akkor lesz kedvesebb tekintete ha kap valamit.

Továbbá a kutyával egy halom dolgot lehet együtt csinálni amit macskával nem. Azok csak úgy vannak, hol itt hol ott. Egy kutya meg ott van ahol te.

2013. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Éltetek együtt ivartalanított macskával? Az nem csak a kajáért megy az emberhez, ugyanúgy követi, mint egy kutya, reggel lesi, mikor ébredek, este vár az ágyban stb.. hosszan lehetne sorolni. A különbség az lehet, amit az első írt, bár sétáltatni elvileg lehet macskát, nehéz hozzászoktatni, de valakinek sikerül és ugyanúgy sétál a macskájával. Olyan sok trükkre nem lehet megtanítani, mint a kutyát, bár azért erre is tudnák ellenpéldát mutatni. Nem azért, mert buta a macska, hanem mert őt nem érdekli, azt csinálja, amihez kedve van. Ha egy nap százszor akar hozzám jönni dorombolni az ölembe feküdni, akkor százszor jön oda. Hívásra is jön, nem mindig, ha nincs kedve, nem jön mindig. A macska is hűséges társ, ha ivartalanítva van mindenképp.
2013. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Megjegyzés: Légyszi ne azt írjátok, hogy miért rosszabb a macska kutyánál. Köszi ^^

(ebből csak vita alakulna ki)

2013. ápr. 6. 22:20
 5/22 borcsi02 ***** válasza:
100%

Hát, kedves előző:) hmm..volt már macskád?:) És ha volt, törődtél vele rendesen? Mert amiket írsz, tipikusan olyan vélemény, ami a csapból is folyik..de minek?:)

Ezzel nem kötekedni szeretnék, de a macskák ugyanúgy tudnak szeretni, mint bármilyen kutya, ha megkapják ugyanazt a törődést. Nem csak úgy "elvannak" az ember körül, hanem igazi társak; nem számítóak,hanem életrevalóak és önállóak; a kedvesség ugyanúgy bennük él, és igen, szeretni is iszonyatosan tudnak, ugyanolyan érdekesek és szórakoztatóak, ugyanúgy odabújnak hozzád, ha össze vagy törve,ugyanúgy vigasztalnak; ugyanúgy "beszélnek" hozzád ezerrel,ha kell, ha nem:).

Nekem volt és van jó pár féle kutyám, a kaukázusitól kezdve az agáron át a vizslán keresztül a tacskóig, de a macskáim is hihetetlen arcok, és azt gondolom, hogy aki igazán szereti az állatokat, az már nem gondolkozik kutya-macska ellentétben, nem utasítja el egyiket sem, egyszerűen csak szereti őket.

2013. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 borcsi02 ***** válasza:
Bocsi,nem az előzőre, hanem a 22:11-es válaszolóra reflektáltam.
2013. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van mindkettőből. A macskák jelleme sem egyforma, ahogy a kutyáké sem. Volt már nagyon ragaszkodó macskánk is, de volt olyan, amelyik meg nagyon önálló volt. Szerintem amit veszíthet egy csak cicás gazdi, azok a hatalmas séták erdőben,mezőn vagy egyszerűen a városban, és közben érezni, hogy egy olyan társsal csavarogsz, aki nem terhel a jelenlétével. Szerintem ez nagyon fel tud tölteni.
2013. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ha valamire nem vágysz, akkor az nem is hiányzik. Miért kéne mindenkinek kutyát tartani? Nem kötelező. Csak utálkozni nem kell. Én kutyás vagyok, de macskám is van, és imádom. Ha lehet mindig fogok egyet tartani. Az amiben a kutya más és ami miatt én kutyás vagyok, az együttműködés, kommunikáció. A kutya tanulni akar veled, dolgozni, megvéd stb. El lehet menni egy versenyre, egy csapatként lehet vele legyőzni a többieket. Na most én modern gondolkodású vagyok, tudom, hogy a macskát is lehet nevelni, még trükkökre is és szeret téged, de az más. De nem mindenki akar ilyen kapcsolatot.
2013. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
kimaradsz a sáros tappancsos lábnyomokból, a nyálas puszikból, a napi jó kis kilométeres sétákból esőben, hóban, napsütésben, de már pedig menni kell, és te is mozogsz, kimaradsz abból, hogy valaki visitva üdvözöl amikor meglát, és az örömtől szétesik mindene, annyira boldog, abból a hűséges nézésből, hogy ugy érezd néha, hogy minden szavad érti, de még a gondolatodat is, hogy a papucsodat a lakás legkülönbözőbb pontjain találod meg eldugva, hogy mielőtt mennél valahova szépruhában előtte biztosan egyszer át kell öltöznöd, a délig tartó heverészésből:) Egyszóval nagyon sokmindenből:)))
2013. ápr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

én nem keltek vitát remélem:)


a kutyát könnyen lehet tanítani,lehet vele sportolni,sétálni,kirándulni és kiszámítható!


a macskákra ezeket nem lehet mondani,én ahány macskával találkoztam (elég sokkal) mindegyik hirtelen meg karmolt pedig csak ültem a széken.Vagy a lábamnak ugrott.Semmi előjel nélkül.

elég függetlenek és azt csinálnak amit akarnak..


nincs bajom a macskákkal,mindenki olyan állatot tart amilyet akar!:)


Macskások legtöbbje inkább otthon ülő típus(legalábbis akiket én ismerek)

Kutyások meg sportosabbak,imádnak kint lenni a kutyájukkal a szabadba..

2013. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!