Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky vagy rottweiler?

Husky vagy rottweiler?

Figyelt kérdés
Kaptam egy rottweiler kutyust most fel eves Roki a neve,de en egy husky kutyust akartam.Anyum aszt monta h vallaszak a ketto kozul ha egy husky kutyust akarok akkor a mostani kutyust el kellene h ajandekozzam,a szivemhez nott de ugy vagyom egy husky kolyokre.ti melyket valasztanatok?

2013. ápr. 8. 16:47
1 2 3
 11/23 Firestorm ***** válasza:
Mi köze annak ahhoz,hogy lány vagy?Én is az vagyok és voltak már kemény kutyák a kezemben...Születésem óta mindig volt kutyám,de csak 12évesen értem el azt a szintet,hogy falkavezér is tudjak lenni,addig nem foglalkoztam ilyennel...Te nem arról kértél tanácsot,hogy harapós vagy sem,hanem,hogy elajándékozzad-e a rotidat egy huskyért amire vágysz...Ha annyira a szívedhez nőtt volna,fel sem merült volna benned ez a kérdés.
2013. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ertem,volt eddig egy farkasom volt 10 evig es egy dalmatam 3 evig,veluk nagyon jol boldogultam ,de a roti van amikor nem halgat ram nem tudnal nehany tanacsot adni h hogy banyak vele ha talakoztal mar ilyen kutyafajjal1
2013. ápr. 9. 20:24
 13/23 Firestorm ***** válasza:
Kemény kézzel,ne engedd,hogy a fejedre nőjjön,nagyon következetesen,amíg 100%osan ki nem alakul az,hogy Te vagy a falkavezér addig semmi kényeztetés.Mindig az legyen amit Te akarsz és NE az amit Ő.A rotik híresek arról,hogy szeretnek bepróbálkozni a gazdinál,ha úgy érzékelik,hogy áttudták venni a falkavezérséget.Légy észnél és csak következetesen! Kb. 1,5 éves korukra forrják ki magukat,ha addig kitartasz és nem engedsz neki,akkor utána már semmi gond nem lesz.
2013. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Es szerinted egy roti is van olyan okos mint egy husky?
2013. ápr. 10. 21:36
 15/23 Firestorm ***** válasza:
Szerintem okosabb is csak makacs és öntörvényű.Ha ezt kineveled belőle életed legjobb kutyája lesz.A roti nem annyira szökős mint a husky ez is egy jò pont és ő tuti megfog védeni téged is és a családodat is.Ismerősöm huskyja nagy ívben letojta azt,hogy egy másik kutya megtámadta a gazdáját...
2013. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Vagy ket hete nem halgat ram hogyan tudassam vele h en vagyok a falkavezer,es mi a jele annak h megertette?
2013. ápr. 11. 14:53
 17/23 anonim ***** válasza:
A kutyaiskola gondolata még nem merült fel? Nagyon érdemes lenne elgondolkodni rajta, mert látszik, hogy nem bírsz a kutyával.
2013. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Firestorm ***** válasza:

Jele az egyszerű,hallgat rád,azt teszi amit mondasz.

Ha viszed valahova soha ne engedd,hogy ő menjen előre ki az ajtón,neked kell kimenned elsőnek,az utcán se menjen előtted,hanem melletted.

Ha rosszat csinál megfogod a grabancát (Nyakbőrt) és megráncigálod és valami tiltószót társítasz hozzá.

Szoktasd hozzá amikor eteted,hogy addig nem ehet amíg Te engedélyt nem adsz rá neki.Ez legegyszerűbben úgy megy,hogy leülteted messzebb a kajától és a marad parancsot kiadod neki.Ha már úgy gondolod,hogy jól teljesítette akkor mond neki,hogy tied vagy hívd oda és hagyd magára,hogy ehessen.Ha nem teljesíti addig kell gyakorolni amíg nem megy.

Lakásba is csak akkor mehessen be,ha TE engedélyt adsz rá,ahányszor megpróbálkozik az engedélyed nélkül annyiszor küld ki.Sétánál is arra menjetek amerre TE akarsz és NE arra amerre Ő akar.Ezt legkönnyebb úgy elérni,hogy Ő pl kitűzi magának,hogy most megnézi azt a fát,akkor Te fogod és elindulsz pont az ellenkező irányba.

ilyen apróságokon múlik.Mindig légy magabiztos,nyugodt,a kutya érzi a hangulatod mindig.

Csinálhatsz egy kötődési tréninget is vele:


A kötődési tréning lényege, hogy a kaján keresztül hívjuk fel magunkra a kutya figyelmét. Ami a kivitelezést illeti: 5 hétig a kutya csak kézből, csak munkára kaphat enni, ingergazdag környezetben. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 5 hétre elteszed az etetőtálat a polcra, és az utcán, gyakorlás közben eteted a kutyát. Ha a kutya együttműködő, kap enni, ha nem, akkor nem. Ehhez persze fontos, hogy mástól ne kapjon enni, illetve a parkban se találjon elhagyott élelmet a földön. Amiatt nem kell aggódni, ha a kutya pár napig nem eszik eleget, ha elég éhes lesz, akkor akarni fogja a kaját, de ezt meg kell várni, ha ugyanis nem várod meg, hanem rátukmálod az ételt, épp az ellenkezőjét éred el, mint amit eredetileg szerettél volna. Semmiképpen ne rövidítsd le a tréninget,mert abból probléma fog adódni. 2-3hét után előfordulhat olyan,hogy úgy veszed észre sokkal rosszabb lett minden,mint a tréning előtt. Ez természetes dolog,nem kell megijedni. Kitartás!

2013. ápr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsot ami meg a kutya sulit illeti meg enis sulis vagyok 18 eves,matematika informatinakn vagyok es hetvegen vagyok csak ithon,videken lakom,az eltelt hetet pedig hetvegen potolom be a kutyussal
2013. ápr. 11. 15:46
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasuli ebben nem akadályozna meg, főleg mert hétvégenként vannak foglalkozások. :)
2013. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!