Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szívem szakad meg a kutyám...

A szívem szakad meg a kutyám miatt. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves szuka Cane Corsom és ( tudom hogy megfogtok kövezni) meg van kötve.

Nem lehet vele mit csinálni. :(

Amikor tehetem mindig elengedem és foglalkozom vele,de ez sem segít.

A ha el van engedve és meglát egy idegen kutyát szét tépi a kerítést,és rohanna ki ..:s

anya virágait kiássa,a faloldalát lerágta (!!!) apa által készített,kézzel festett fa kerítést megrágta.Bezzeg amikor a róka meg itt benn mászkál,nem csinál semmit.

Rengeteg kárt okozott már eddig és okoz a mai napig.

A lelkiismeretem tiszta,ugyanis sosem hanyagoltam el a kutyáimat,a többi sosem okozott semmi kárt,de ő... :/

anyáék azt mondták hogy elviszik egy menhelyre,de abba 'bele halnék'.a szívem szakadna meg.

Kérlek segítsetek hogy mit tegyek.

Normális válaszokat,lécci.



2013. ápr. 8. 19:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
96%
ugrál és rágcsálja őket? szóval játszik? vagy ugrál rájuk és meg akarja ölni, és harapja? nem mindegy.. a rágcsálás a játék része. Mit gondoltál, le fognak ülni sakkozni?:D
2013. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
96%
Hiába az 5000 négyzetméter ha meg van kötve, nem gondolod? Rosszúl van szocializálva és nevelve. Szerintem jobb lenne ha a cane corso mentőknek adnád akik olyan gazdit keresnének neki aki ért a fajtához.
2013. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
96%

Ezek szerint mégsem tettél meg mindent, mert már rég a kutyakiképző ismerősödnek kellene foglalkoznia vele. Szólj neki minél hamarabb, hogy kezdjétek el a foglalkozást!

Nem tudom, hogy mit jelent, hogy hiperaktív. Szerintem egy foxi hiperaktív (legalábbis számomra), de egy corsot nem tudok elképzelni foxi üzemmódban :) A mi argentin dogunknak is 2 óra aktív futás kell ahhoz, hogy teljesen elfáradjon, bár igaz ő nem is hiperaktív.

2013. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
95%
egyébként igen, az utolsónak igaza van. keressetek neki egy megfelelő gazdát, aki nem csak kirakja megkötve az 5000 négyzetméterre, amiből nagyjából 3 az övé.. nem értem miért ilyen fajta kutya kellett nektek, ha nem bírtok vele..
2013. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
ja, közben írt mégvalaki. Mindegy, tudod kiére reagáltam.
2013. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

De,annyi az övé.csak amikor nem vagyok itthon,sajnos meg kell kötnöm.

Azért gondolom hogy hiperaktív,mert ha elviszem sétálni kb 10-15 percig szépen jön,aztán mint aki kikapcsol ...ugrál,vonyít...

2013. ápr. 8. 19:58
 17/36 anonim ***** válasza:
96%
persze, hát végre kikerül a "hihetetlen" nagy területről, amibe be van zárva. Én is meg lennék őrülve, ha be lennék zárva egy szobába egy ággyal órákig és utána végre kimehetnék sétálni..
2013. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
97%

A séták miből állnak?

Ne csak sétáljatok a nagyvilágba.Napi szinten séta. Láb mellett követés, közben engedelmességi feladatok. Fáraszd le agyilag. Mielőtt elmész komoly fárasztás. Mind agyilag, mind fizikailag. Legyél kint vele amennyit tudsz, és a családdal is tartasd be következetesen hogy ha rajtakapjátok a rágcsáláson, rongáláson azonnal tiltsd le.

Olvass szakirodalmakat a témában. És tényleg keress fel szakembert mert személyesen ő fog tudni hatékonyan segíteni.

2013. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss, de egyáltalán ne legyen tiszta a lelkiismereted. Ezeket mind-mind azért csinálja a kutya, mert nincsen megfelelően nevelve + ki van kötve, ami a legrosszabb, amit tehetsz ilyenkor. Te se bírnád ha egész nap hozzá lennél láncolva egy ágyhoz és csak a plafont bámulhatnád, szóval a kutyádtól se várd ezt.

A kutya nevelése nem abban nyilvánul meg, hogy sokat simogatod és sokat játszol vele.

Egyáltalán honnan van a kutya? Hány éves vagy? Tudod, hogy mi a felelős állattartás fogalma? Mert nem az, hogy simogatod meg elé rakod a kaját, aztán amikor épp nem érsz rá kikötöd egy fához és majd el lesz.

A menhelyek már így is nyüzsögnek az olyan kutyáktól, akiket nem neveltek meg aztán csak kiraktak az utcára vagy bevitték a menhelyre, mert "kezelhetetlen" meg "bekattant". És ez mind az ilyen felfogású emberek miatt van.

Ezen pedig nem megsértődni kell, hanem tudomásul venni. Amikor elhoztad a kutyát, azzal egy időben letetted az esküt a kutya megfelelő gondozására. Kemény szavak, de a kutya nevelése sem piskóta.

2013. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Utolsó,szerintem Te nem tudsz olvasni...

Sajnos nem vagyok kutyakiképző,hogy tudjam mit kell kezdeni egy ilyen kutyával.

Több helyem voltam már vele,kutyaiskolák kiképzők stb.

Én nem,nem abból áll h simogatom és utána kikőtöm.

Viszem magammal szinte mindenhova...de sajnos már többet nem tudok megtenni.

Ha nem vagyunk itthon muszáj megkötnöm,mert elmegy vagy kárt tesz másban vagy magában.

Le lehet hurrogni,meg állatkínzózni,de a legjobb tudásom szerint tettem a dolgokat.

Érdekes,akik itt szidnak,értelmes tanácsot nem tudnak adni...

2013. ápr. 8. 20:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!