Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet kutyát...

Szerintetek lehet kutyát verés nélkül nevelni?

Figyelt kérdés
Itt most nem arra a veresre gondolok,hogy szegèny kutyát egyfolytában csak ütik,hanem az időben,jòkor kapott pofonokról.

2013. ápr. 9. 21:56
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
66%
az én értelmezésem szerint a sarokkal való jelzés, nem tartozik a rugdosás kategóriába.
2013. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

A domináns fellépés nem egyenlő a bántalmazással és ezért van rengeteg problémás kutya, mert ezt elfelejtik.

Jókor és jól kell a kutya tudtára adni, hogy abban a szituációban sem ő a főnök, meg kell mindig erősíteni az alfa hím szerepét, a farkasoknál is állandóak a hatalmi harcok, a kutya is bepróbálkozik néha, ha olyan a természete. Egy vadászkutyánál ezzel nincs gond, ők nagyon munkakutyák, várják a feladatot, de egy husky már lehet problémásabb.

2013. ápr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
49%

Jajj de szeretem amikor az emberek azt hiszik, hogy ezek a fizikai jelzések ártanak a kutyának, és verésnek meg rugdosásnak hívják, miközben olyan testbeszédről van szó, amit a kutyák és a farkasok egymás közt nap mint nap használnak. nem is csodálkozok már azon, hogy annyi problémás kutya van mindenhol...

a pórázrángatás is egyfajta szitokszó lett már bizonyos körökben, és a szövegkörnyezet alapján sokszor úgy tűnik, hogy arra a pórázsegítségre értik, amivel fegyelmező munka közben olyan sokat lehet korrigálni a kutya munkáján.

2013. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
56%

Bizony az atyai pofon időnként jól jön, persze fajta és egyedfüggő is melyik kutyának milyen mértékű. Úgy ,ahogy egy gyerekre is ráfér olykor.

És aki azt rossznak gondolja, akkor az ő dolga, mert vannak bizony olyan helyzetek, amikor az éltéről szólhat a dolog stb. pl.: kiszalad a kapun az útra.

2013. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
49%
Ugyanigy gondolom én is, épp ezért hoztam fel példának a behivást. Pont teszek rá, hogy jókedvvel jön, vagy sem, azonnal vissza kell jönnie, és nem kajáért, vagy simiért, hanem mert azt mondtam. Azzal ráérek cuncikázni, hogy pontositsam a beülését, de a másik nem tréfa dolog.
2013. ápr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
35%

de sok itt az állatvédő :)

meg a " csak és kizárólag pozitív megerősítéssel, és csak jutalmazással,kedves szavakkal,szabad és kell kutyát nevelni, mert a többi az állatkínzás ":)

gondolom mindnek,kedves aranyos szófogadó kutyája van ,némelyeknek még talán kicsit domináns is , és valószínűleg csupa roti,meg malinoá,és jagd terrier, meg staffi,pitbull,csupa-csupa kedves meghunyászkodó és könnyedén behódoló fajta.

persze a vérengző és ölben sétáltatott :csivik,yorkik,westik, stb gazdák tudják az igazat,és kemény kézzel nevelgetik kedvenceiket:)

hiszen a sok jutalmazás és a kedves szavak eredménye képen ülnek,fekszenek,sétálnak, amikor csak a kutyák akarják . persze ,hogy a gazdájuk mit akar ,az mindegy :)

a bántalmazás, a verés,( a szavak jelentése elég széles !) vagy a negatív megerősítés működő dolog,kb 10 000 éve :)

akkor miről is beszélünk??

régen ,sok évvel ezelőtt a gyerekek játszottak-fociztak az udvaron , mezítláb ,napi sok-sok órán át :) a kutyáik pedig várták őket a pálya szélén !!!

ma pedig a netről tanulják a focit, a kutyanevelést,és még sok gyakorlati dolgot:)

esetleg ki kellene menni a kutyákkal ,játszani ,kutyaiskolákat látogatni,idegen kutyákkal,és kutyásokkal találkozni,és hamar kiderül ki mit rontott el :)

a jó időben ,megfelelő erővel,adott pofon sokkal többet segít egy kutyán ,mint sok hónap jutalmazás ,mert a rossz beidegződést nem lehet jutalmazással korrigálni!!

2013. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó, látom nagyon nem vagy képben. Szóval számodra van a pozitív megerősítésen alapuló nevelés és a verés, rugdosás (bocsánat, sarokkal jó erősen oldalba bökés) és rángatás. Más büntetést nem is ismersz? Hát, szégyen.
2013. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
51%
Hagyjad, az ilyen egyszerű lényeknek nincs értelme magyarázni. Mindenesetre ha én megbüntetem a kutyámat, ott kő kövön nem marad, és nem kell gyakran végrehajtani. Ja, és egy ujjal nem érek hozzá, de le merném fogadni, hogy hatásosabb, mintha agyonverném.
2013. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
64%

tényleg ,komoly baj van itt a leírt szöveg értelmezésével :)

nem hiszek a verésben,és nem hiszek a csak pozitív nevelés eredményességében sem .

a józan észben,és a mértékletességben hiszek, abban,hogy a kutyák értelmesek, így megértik, ha úgy szólunk hozzájuk,hogy azt meg is értsék :)

de nem láttam még kutyát ami értené az emberi beszédet:)

a testjelek ,a hangsúly , a lelkiállapot, a kiejtett hangok összességének, és még sok minden dolognak a számunkra kusza keverékét értik !! tudják,hogy mit jelent az ül, de ha nem az ül-re, hanem pl: ceruza szóra tanul leülni, a kutya arra fog leülni! és nem fogja érteni az ül jelentését ,csak a ceruzáét:)

tehát nem a szavak általunk értett jelentése ami számukra érthető .

ugyanígy van ez a neveléssel.

lehet ,hogy az elmult 10 000 év nevelési tapasztalata az emberekben megváltozott?? nem hiszem. sokkal inkább a divatos és félreértelmezett új technikák ( tükörmódszer, stb ) félig, vaGY NEGYEDRÉSZIG ISMERÉSE OKOZ PROBLÉMÁT:)

a verés és a negatív megerősítés két különböző dolog, de ha már a verés a téma?? egy jól irányzott, megfelelő időben adott tockos ,sokkal többet segít a kutyán,mint 2 év félrenevelés a pozitív megerősítéssel !

2013. ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
nem 1 kutya könyvben olvastam hogy lehet , de csak legyíntés függőlegesen az arcára vagy a farára , meg pl ha a kutya tócsából iszik hiába üvöltesz rá nem fogja abba hagyni ha nem alkalmazol fizikai beavatkozást pl ellököd
2013. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!