Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet kutyát...

Szerintetek lehet kutyát verés nélkül nevelni?

Figyelt kérdés
Itt most nem arra a veresre gondolok,hogy szegèny kutyát egyfolytában csak ütik,hanem az időben,jòkor kapott pofonokról.

2013. ápr. 9. 21:56
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
34%

A behívás lényege pont az, hogy a kutya örömmel szaladjon hozzá, hagyjon ott mindent, amit csinál, mert te hívtad és ezt egy nagyon pozitív élményként kell megélnie, bármilyen helyzetben oda fog jönni a kutya. Nem értik a fizikális bántalmazást, azért értelmetlen. Nem ugyanaz a jelzése, mint nálunk. Ha összeszorítod a mellkasán a bőrt, és lenyomod a földre, hatékonyabb, dominanciát sugároz, arra emlékezteti, amikor az alfa hím leviszi a földre és ott tartja. Ez sem jó minden kutyánál, pl egy vizslánál, mert vele nincs baj a dominanciával, eleve alárendelt a szerepe és mindenben tőled várja a megerősítést.

A pofon nem, de egy tárgy jó időben történő elővétele, mozdítása lehet nevelő hatású, pl ha kimegy, odadobod a papucsod. Nem veled fogja azonosítani a negatív élményt, hanem a kimenéshez fogja kötni. Párszor elismétled vele, a kutya az engedélyed nélkül nem fog kimenni és nem bántottad a kutyát, csak csináltál egy negatív visszacsatolást.

2013. ápr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
Az én kutyám,ha rosszat csinál,elég ha jól megszidom,már akkor is behúzza a fülét farkát!Náluk sokkal többet jelent egy-egy hangsúly,mint egy verés,és nem károsítja annyira a lelküket.Ha annyira haragszol rá,inkább nézd levegőnek,ne is nézz rá!Annál jobban nem bántja őket semmi,mint ha a falka kizárja őket.Nálam ez vált be! :)
2013. ápr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
75%

egy-egy jól időzített pofon csodákat tud tenni, de ezt én nem nevezném verésnek! CM is alkalmaz fizikai ráhatást a kutyanevelésnél, a farkasok, kutyák is alkalmaznak egymás között.

a fizikai ráhatást (csípés a maron, vagy egy pofon, ha valami pofátlanságot csinált) önmagában nem okoz károkat, de az pl. igen, ha egy akármilyen szidást (verbálisat) rosszul alkalmazunk. ezek a fizikális jelzések fájdalmat nem okoznak a kutyának, és jól használva csak előnyére válnak a képzésnek. én ugyan úgy használom, mint a verbális jeleket.

nyilván lehet ezek nélkül is nevelni egy kutyát, főleg, ha egy simulékonyabb, érzékenyebb jellem, de tényleg ne nevezzük ezt verésnek...

2013. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem ütöttem még meg a kutyámat, viszont ha valami főbenjáró bűnt (úttestre leszaladás, kaja felevés) követett el, akkor bizony jól megrángattam a grabancánál fogva.

Az úttestre lemenésnél bevált, azóta nem teszi le a lábát nélkülem. Viszont a kaja felevésnél csak annyit értem el, hogy sunyiban csinálja, amikor nem nézek oda.

2013. ápr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, nálunk a legnagyobb büntetés az öt perc "pihenő", a falkától távolban, de ehhez nem szabad sokszor nyúlni.
2013. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
69%
Lehet és a verés nélküli nevelés a cél, de néha, extrém szituban jó jöhet egy kisebb pofon. Pl barátnőm kb 3 hónapos kiskutyája (utcán kóborolva találták) minden nagy kutyának neki akart menni. Itt a kutya is jobban járt, hogy a seggére csaptak párat ilyen viselkedés esetén, mielőtt egy agresszívebb kutya jól megtépi.
2013. ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
49%

a negatív megerősítés :( bizonyos nem kívánatos viselkedésnél ,azonnali ,fizikailag érezhető büntetést kap a kutya ) ami után normál esetben a korrigált viselkedés pillanatában pozitív megerősítés jön )

pl: felkapja a papírzsepit a földről,hogy megegye . lehetőségek : rászólok,erősebben rákiabálok ,stb,ezek verbális ingerek ,de mi van ,ha nem működik?,ekkor jön a negatív megerősítés : felkapná a zsepit, vagy már fel is vette ,de nem engedelmeskedik a szóbeli parancsnak ( hiszen fogalma sincs ,hogy mit ne és miért is ne ?? )

ekkor jön a pórázrántás -gyors és erős . és vele együtt a tiltó szó ( a gond az,hogy a legjobb megoldás a szándék büntetése lenne,és nem a tetté, de ehhez gyakorlatilag állandóan arra kellene figyelni,hogy vajon felvenné -e az a k@rva zsepit ,vagy sem :)?? )

tehát még nem vette fel, de már szemez vele,már érezhető,hogy meg fogja tenni :) mert kutya és mert a földön heverő papírzsepi szinte ősellenség, amit el kell pusztítani :) vagy mert csak fehér, esetleg csábító a szaga,stb ??

- negatív megerősítés lehet , a megfelelő pillanatban adott tockos a két fül mögé , tenyérrel :) a lényeg a megfelelő pillanat kivárása,és a tockos után elhangzó megerősítő tiltó parancs szó .

-negatív megerősítés lehet , a gyors és határozott jobb lábbal sarokkal oldalba küldeni a kutyát ( lsd: cessare millan )

- és még rengeteg módszer, a dolog lényege az erő megfelelő alkalmazása ,megfelelő időben,megfelelő,erővel,és megfelelő lelkiállapotban ( ez a legnehezebb, mert a teljes közöny mutatása mellett,kellene megtenni,ami ügye egy érző ,szerető lény bántása okoz problémákat a lelkekben :)

és így tovább:)

2013. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
10%
Jajj de szeretem amikor az emberek azt hiszik, hogy csak fizikai bántalmazással lehet kutyát nevelni, Millanas rugdosással, pofonokkal és póráz rángással. Így nem is csodálkozok már azon, hogy annyit problémás kutya van mindenhol.
2013. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
44%
sok fajta kutya létezik ám, én nem elég mindegyiknek a cuncikázás.
2013. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
18%
Mégis miért lenne egy domináns fellépés, ritualizált agresszió egyenlő a cuncikázással? A verés és rugdosás tipikusan a tapasztalatlan és gyenge gazdák eszköze.
2013. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!