Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet kutyát...

Szerintetek lehet kutyát verés nélkül nevelni?

Figyelt kérdés
Itt most nem arra a veresre gondolok,hogy szegèny kutyát egyfolytában csak ütik,hanem az időben,jòkor kapott pofonokról.

2013. ápr. 9. 21:56
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

ha a kutya tócsábol iszik akkor oda szólok neki hogy nem kéne és egyből abba hagyja :D..


Nem tudom ki mit írt le eddig, mert nem olvastam el.


Verés hmmhmm. Érdekes téma. A verés a kutyáknál egy elég harmad rangú büntetés. Én csináltam már pl hogy durván hangzik de mellbe rúgtam(persze csak finoman nem kell túldramatizálni :D) a kutyát mikor megtagadta a behívást. (nem volt kedvem ordibálni, és valamitől nagyon érzékeny volt akkor pont ezért akartam egy gyengébb büntetést) Olyan is van hogy ha megelőz és nincs kedvem póráz fegyelmezni akkor csak rácsapok a seggére(persze ez nem erős csak jelzés értékű)


Szóval szerintem egyszeregyszer belefér, mértékkel és ésszel. Nagyon sokat lehet ártani egyébként vele a kutyának mivel elég nehéz jó időben pofont adni, nagyon el tudunk késni vele és a kutya félre értelmezi..

2013. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Disel, a tied lehet , de nem egyformák a kutyák ! számomra lehetetlen fizikai beavatkozás nélkül kutyát nevelni
2013. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
az egyedül a te gyengeséged, és semmi köze a kutyához :)
2013. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
igen meglehet! bocsi kutyákkal suttogó! :D majd akkor fogom elhinni ezt neked barátom, ha szerzel egy kölyök kutyát és felveszed videóra ahogy a tócsából iszik te meg ott fogsz állni mellette mozdulatlan , és csak szádat használhatod . hacsaknem vagy kutyákkal suttogó... esélytelen hogy a kutya abba hagyja :) várom a videót!
2013. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Ez csak a tudatlanság és tapasztalatlanság miatt van. Nincs kutya, akihez szükséges a komoly fizikai fenyítés, csak olyan gazda, akinek nem fontos, hogy ennél jobb, a kutya számára sokkal megfelelőbb módszert tanuljon. Persze ez bennem több kérdést felvet, hogy az ilyen ember mégis mennyire lehet józan a kutyatartás más területein vagy mit akar kompenzálni a veréssel.
2013. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
9hónapos kölyök jó lesz ? :)
2013. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Tudod, kedves 44%-os válaszoló, ha tudnál tekintélyt szerezni a kutya szemében, ha tudnád kicsit is nevelni, akkor elég lenne egy rászólás is, hogy abbahagyja azt, amit éppen csinál. Borzalmas belegondolni, hogy te még soha nem láttál, nem találkoztál felelős gazdával, aki gyakorlatilag bármit meg tudott tiltani a kutyájának csupán egy tiltószóval, aki mindig tudja irányítani póráz vagy bármiféle fenyítő eszköz nélkül.
2013. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
ki az a 44% os ? persze jó lesz majd mutasd . bár nem sok jelentősége lenne mert már az én kutyámnak is elég ha rászólok (3 hónapos). mert azt nem hiszem el hogy ráordítasz egy csöppségre és ő abbahagyja az a kutya elég gyenge idegrendszerrel bírhat. tekintélyt szerezni ? az nem 1 nap alatt alakul ki ...
2013. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
a nemet viszonylag gyorsan megtanulják a kutyák... amúgy ordítani sem kell hozzá de mindegy :D másnapos vagyok ahhoz hogy hülyeségen vitázzak ^^
2013. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Miért is kellene ordítani? :) Egy halk nem nálunk bőven elég ahhoz, hogy macskáról, nyúlról letiltsam az amúgy nagyon is zsákmányos kutyáimat, a kan ne menjen a tüzelő szukához vagy akár talált élelmet ne egyenek meg. Ez szimplán a tekintély következménye, amit verés nélkül értem el. Próbáld ki, nagyon kényelmes. :) Pedig egyik kutyám sem könnyű eset, a kanocska pláne már idősebb korában, bármiféle előzetes nevelés vagy szocializáció nélkül került hozzám.
2013. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!