Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszéd kanja átugrott...

Ha a szomszéd kanja átugrott hozzánk és befedezte a szukánkat, akkor fel lehet jelenteni a szomszédot emiatt?

Figyelt kérdés
Az eset frissen ma történt, már nem tudtam megakadályozni (össze voltak már ragadva). Átrobogtam dühösen az utca másik felére, és közöltem a kutya gazdájával mi történt erre ő, csak annyit mondta totális közönnyel az arcán, hogy sajnálja, de nem érdekli, oldjam meg én. Ilyenkor jogilag mit lehet tenni, ha lehet egyáltalán? Mert nem hiszem el, hogy ez nem számít kár okozásnak. A nő szerint szóba se jöhet, hogy beszáll az elvetetés költségeibe.( Már amennyiben létezik kutya abortusz, és nem csak az ivartalanítás opció, ugyanis utóbbi esetben az 25 ezer forint kapásból, amire most átkozottul nem volt költségvetés). Egyébként a szukánk tüzelés alatt folyamatosan a lakásban volt, a párzás abban a negyed órában következett be, amikor egy kicsit kiengedtem, hogy elvégezhesse a dolgait.
2013. ápr. 10. 16:16
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
A kerítés 2 és fél méter téglafal. Most magasítsak? Egyébként igen, természetesen ivartalanítom a szukát, eszem ágában sincs hagyni, hogy megszülje a kölyköket.Miért is feltételeztétek? Én csak arra voltam kíváncsi, hogy lehetne-e valamit tenni, mert a szóban forgó kutya már támadott meg embereket az utcán, köztük engem is, mivel épphogy csak odakapott, akkor nem szóltam, de most már betelt a pohár. Egyébként akartam fotót csinálni megkötöttem a kant, úgyhogy még össze voltak ragadva, de mire bementem a gépért leszedte a fejéről a láncot, utána meg sikerült "leválnia" a szukáról, és a - téglafalon keresztül- távozott.
2013. ápr. 10. 17:07
 12/29 anonim ***** válasza:
53%

Én nem értek egyet ezzel a minden kutyát ivartalanítsunk témával, viszont szerintem, ha már a gazdi úgy dönt, hogy nem ivartalanítja a kutyáját, akkor ne engedje, hogy ilyen helyzetbe kerülhessen!

Kan kutyám van, a szomszédban szuka. Akárhányszor tüzel, a szuka mindig bent van, vigyáznak rá, az én kankutyámat, pedig az első napot leszámítva, baromira nem hatja meg, akkor sem mászik kerítést, nem éhezik, nem szenved mellette, ha hívom jön. Általában úgy oldjuk meg, hogy amikor látom, hogy a szomszéd engedi ki és tudom hogy tüzel, akkor nálunk a kutya jön be, így még az esélye sincs meg, hogy megőrüljön az amúgy ivaros kutyám. Mi egyelőre jól megvagyunk így, leéltünk 9 évet így, egyszersem szökött meg, séta közben sem SOHA, makk egészséges és ugyan indokot nem találok az ivartalanítás ellen, de egyelőre mellette sem.

Ha szukám lenne, viszont egészen biztosan ivartalanítanám, mert lehet én így gondolkodok, de más nem biztos! Nem bízhatom kiskutyák életét egy másik felelőtlen gazdira és sosem lehet tudni...


Egyébként jogilag valószínű nem tehetsz semmit. Ha össze is voltak cuppanva, azért ha mellette voltál tudsz annyira gyorsan reagálni, hogy valószínű nem lesz belőle gond, de azért legközelebb jobban vigyázz rá!

2013. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
4%
irasd be a kutyákat erkölcstanra
2013. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem értem mit értesz azalatt, hogy tudok még valamit tenni, ha már látom, hogy összeragadtak. Ez a kutyáknál az aktus végén következik be, és olyankor már mindegy. Erőszakkal nem lehet szétválasztani olyankor őket, mert mind a szuka mind a kan sérül. Utóbbi jobban. A kanra nem haragszok ez csak egy állat, nyilván nem akartam sérülést okozni neki. Azon akadtam ki, ahogy a szomszéd lereagálta a dolgot, és hogy a jövőben se kíván tenni semmit. Azaz a kanjuk továbbra is az utcákat fogja róni. És ez szerintem probléma.
2013. ápr. 10. 17:21
 15/29 A kérdező kommentje:
Bocs, korrigálok, legutolsó kommentemet a 12. hozzászólónak címeztem.
2013. ápr. 10. 17:22
 16/29 anonim ***** válasza:
Figyu ha viszont szabadon mászkál a kanja azért már feljelenthető
2013. ápr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Igen, szabadon, már hónapok óta. A szembe szomszéd kutyája, ide is csak azért tudott átjönni, mert előzőleg már kiszökött az utcára. De akkor sem tudom, hogyan álljak hozzá a dologhoz. Amikor a múltkor megharapott engem ott volt a 7 éves lányom is, mázli, hogy tudtam kezelni a dolgot. Akkor azt ígérte a tulajdonos, hogy mostantól megköti. Hát, ez nem történt meg. nem tudom hova kellene fordulnom, az önkormányzathoz?
2013. ápr. 10. 17:46
 18/29 anonim ***** válasza:

maga a fedezés nem kérhető számon a szomszédon, ez egy akármilyen kóbor kutyával is megtörténhetett volna, a te felelősséged, hogy a szukádhoz ne férjen hozzá.

DE a szomszéd kutya is kijutott valahogy a területéről! és lehet a szukatulajdonosra mutogatni de mindegy milyen háziállatot tart a szomszéd, lovat, lámát, tüzelő szukát, mindenkinek kötelessége az ebét a saját területén belül tartani! ha kóborolni hagyja, az szabálysértés. amennyiben erről van bármilyen bizonyítékod (fotó, videó) akkor mehetsz is a jegyzőhöz, akinek kötelessége eljárni. természetesen bizonyíték nélkül is mehetsz a jegyzőhöz, csak akkor nem biztos, hogy eljárást indít.

a kutya vetéltetésére pedig léteznek módszerek, az Alizine a legkíméletesebb a kutya számára, de annak az ára vetekszik az ivartalanításéval. gondoljátok át, beszélj az állatorvossal, hátha segít részletfizetéssel vagy tud esetleg ivartalanítási akciót. az is lehet, hogy szerencséd van és nem vemhesült, ez egy ultrahanggal kideríthető néhány hét múlva.

2013. ápr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Igen az önkormányzathoz mehetsz
2013. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Egy német juhász tenyésztő ismerős valami injekcióról beszélt a múltkor - mert egy idegen kan bejutott a tenyészetbe és okozott némi kárt - ami megakadályozza a megtapadást. Az ultrahangos dolog jól hangzik, de pár hét az már lehet, hogy sok az ivartalanítás szempontjából, ha esetleg mégis "sikerült" összehozniuk. Mondjuk a szukának ez már a 18. nap volt, 2 napja nem is vérzik, van talán némi remény. Majd megbeszélem a dokival, ő mit javasol. A szomszéd kutyáról meg igyekszek fotót készíteni, amikor kint van, és megyek a jegyzőhöz.
2013. ápr. 10. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!