Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszéd kanja átugrott...

Ha a szomszéd kanja átugrott hozzánk és befedezte a szukánkat, akkor fel lehet jelenteni a szomszédot emiatt?

Figyelt kérdés
Az eset frissen ma történt, már nem tudtam megakadályozni (össze voltak már ragadva). Átrobogtam dühösen az utca másik felére, és közöltem a kutya gazdájával mi történt erre ő, csak annyit mondta totális közönnyel az arcán, hogy sajnálja, de nem érdekli, oldjam meg én. Ilyenkor jogilag mit lehet tenni, ha lehet egyáltalán? Mert nem hiszem el, hogy ez nem számít kár okozásnak. A nő szerint szóba se jöhet, hogy beszáll az elvetetés költségeibe.( Már amennyiben létezik kutya abortusz, és nem csak az ivartalanítás opció, ugyanis utóbbi esetben az 25 ezer forint kapásból, amire most átkozottul nem volt költségvetés). Egyébként a szukánk tüzelés alatt folyamatosan a lakásban volt, a párzás abban a negyed órában következett be, amikor egy kicsit kiengedtem, hogy elvégezhesse a dolgait.
2013. ápr. 10. 16:16
1 2 3
 21/29 sippara ***** válasza:
Az ivartalanítás egészen addig elvégezhető, amíg meg nem indul az ellés. Ezzel nem azt mondom, hogy várj az utolsó előtti napig, de ha most épp nem tudod előteremteni az összeget két nap alatt, nyugodtan várhatsz az ultrahangig - igazából ha vemhes, ha nem, semmit nem számít ez az egy-két hét.
2013. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Az a bizonyos injekció se kevés pénz és nagyon kockázatos! Sokkal nagyobb lesz tőle a méhgyulladás esélye! És előbb-utóbb úgy is ivartalaníttatni kell a szukát. Amit megtehetsz viszont még, hogy ivartalanítási akciót keresel vagy néhány menhelyjel felveszed a kapcsolatot, hátha általuk olcsóbban megúszod a műtétet.
2013. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Ha már korábban is kimászott a szomszéd kutya, és embert is támadt már meg akkor ezt jegyzőnél kell jelenteni!
2013. ápr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Az injekció kb. annyiba kerül, mint az ivartalanítás.
2013. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Szilvi & Argos ***** válasza:

Már a harapásnál kellett volna jelenteni az esetet a jegyző felé. Az a baj, hogy ahol a kan bejutott Hozzátok, ott a Tietek is kijuthatott volna...magyar bürökrácia meg...ismerjük :( Minimális esélye lenne, hogy be tudnád hajtani a kutya gazdáján a kutyája által okozott kárt, a vemhességet!


Ha utcán van, a gyepit is hívhatjátok...ha a gazdinak pénzbe kerülne a kutya kiváltása, talán elgondolkodna.


A szukát pedig mielőbb ivartalanítsátok! Hol laktok?? Tavasszal egymást érik az ivartalanítási akciók!

2013. ápr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

a fedezés okozta károkat biztos, hogy nem lehet rajta behajtani, hisz nem bizonyítható, hogy ez volt az egyetlen kan, amelyik bejuthatott hozzá.

de maga a tény, hogy a kutya kint járkál az utcán már szabálysértés.

2013. ápr. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Elkezdtem vadászni az ivartalanítási akciókra, egyelőre nem sok sikerrel. Amúgy Mosonmagyaróvár mellett lakunk. Ha nektek esetleg van tudomásotok ilyen akcióról, akkor légyszi elküldenétek a linkjét, vagy az elérhetőséget?

A szomszédról annyit, hogy ma már a féléves staffordjuk is az utcán rohangált, ők meg hanyatt homlok utána, mert a kutya füle botját se mozdította a hívó szóra. Egy anyuka épp tolta a babakocsit, az állat meg folyamatosan a nyomukban, és fel akart ugrálni, a hölgy pedig eléggé kétségbe volt esve. Megpróbálok összefogni másokkal is, akik szintén látták, és úgy lépni.

2013. ápr. 11. 17:28
 28/29 anonim ***** válasza:
Minek az ilyennek kutya???
2013. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

KÉRDEZŐ!!!!!!!!! S.O.S., HA KOMOLYAN GONDOLOD

MOSONMAGYARÓVÁRON HELYBEN IVARTALANÍTÁSI AKCIÓ VAN 15-IG!!!!!


[link]

2013. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!