Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3hónapos amerikai staffordshir...

3hónapos amerikai staffordshire terrier kutyusom van, és darling tápot kap enni, nagyon ízlik neki 17% a fehérje benne, többi lentebb?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,ugyan ilyen idős kutyusa van s aztmondja hogy az nagyon kevés,mert hogyaz övébe 30% fehérje van,és hogy attol lesz erős,meg minden,ez tényleg ennyire fontos vagy csak ő túlozza el?mert ő rögtön azt nézi az összes tápon mekkora a fehérje benne.....

2013. ápr. 11. 21:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A felesleges fehérje rendesen terheli a veséket,és később okozhat akár veseelégtelenséget is.
2013. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a válaszokat,már csak 1 bontott zsák van,ezt szépen megeszi a kicsike,és utána már veszem is neki a jóminőségű kölyöktápot :))
2013. ápr. 11. 22:29
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem a fehérje számít, hanem a hústartalom. Hiszen a szaru, tehát a köröm vagy a szőr is fehérje., de annak tápértéke 0. Én 15-20%-os hústartalom alatt nem adnám a kutyámnak.
2013. ápr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan boxerem van nem staffom, de etetés szempontjából hasonlóak az igények. Mi a Brit Care Largeal etettük mivel a staffi is 25 kg fölött van ez számára is ideális lenne. A fehérje tartalma 28%, és magas a hústartalama is, bárányt és rizst tartalmaz, viszont nincs benne szója szerencsére. Azonkívűl tartalmaz ízűlet védőt ami ezeknél a fajtáknál elengedhetetlen. Egy 12 kgos zsák kb 10000 ft, viszont csak a neten tudod megrenedeleni. Ha ezt esetleg drágállod akkor a normál Brit Prémiumot Largo Juniort ajánlom 27% fehérje tartalommal és 40% fölötti hústartalma van, ez sem tartalmaz szóját, sem semmi ízfokozót, 15 kg kb 8000 ft. A darlingal az ís gond hogy szója van benne hús helyet ami nem egészséges a kutyáknk, alergia okozója is lehet a későbbiekben. Ha rendelsz ajánlom a Dogshoppot, vagy a Zoofastot országosan szállítanak mindenhol.
2013. ápr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én szerintem a legjobb, és legtermészetesebb táplálék a kutyának a hús, mivel egy ragadozó állatról van szó.

Én is hússal etetek, amit vagy tésztával, rizzsel, pufival kiegészítek, valamint zöldséget szoktam ráreszelni, és bizton állíthatom, hogy a kutyám gyönyörű, egészséges, a szőre selymes és sima, és nem mellesleg imádja a kajáját.

csak előtte érdemes utána nézni, hogy a te kutyádnak milyen elosztásban kell adagolni az ételt. Régen én is etettem tápokkal, elég jó minőségűekkel, (brit, orijen, még az acanát is kipróbáltuk) de egyikkel sem voltam ennyire megelégedve, sőt.

És két kutyának egy havi kajáját kitudom hozni 6000 ft-ból úgy, hogy nem nélkülöznek semmit.

2013. ápr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nem csak azért jobb jó tápot venni a kutyának, mert egészséges, hanem mert anyagilag is jobban jársz! Én Brit Care Junior Large Breed-del etetem a golden retrieveremet. Volt olyan időszak, amikor sajnos nekem is Darlingot kellett adnom, mert azt hittem, hogy spórolni fogok vele. Hát nagyot tévedtem. Amíg a Brit 13 kilós táp elég volt 3 hónapig, addig a 10 kilós Darling elfogyott 1 hónap alatt! A Brit 10 ezer a Darling 10 kilós 4500 volt. Nos, a Brittel 10 ezer forintból elvoltam 3 hónapig, a Darlingot meg vehettem volna havonta 4500 Ft-ért. Na most, ha számolsz, akkor a Brit táppal, ami prémium eledel és gyönyörűen felnőtt tőle a kutyám, sokkal jobban jártam, mert míg 3 hónapra 10 ezret költöttem rá, addig a Darlingra 3 hónap alatt 13500 Ft-ot költöttem volna. Tehát olcsóbb, minőségi, nem szemét, és egészséges kutyám lett tőle. Természetesen nem kell ezt a tápot venned, mint amit én, van ettől még olcsóbb és jó táp. Az én kutyám, amikor Darlingot evett, folyamatosan éhes volt, a hónap vége fele már fosott tőle, és a szőre is elkezdett hullani. Sokkal több tápot kellett adnom neki, mint amikor Brittel etettem, és mégis lefogyott tőle és konkrétan sz@rul nézett ki. Ez csak az én saját, rossz tapasztalatom, de akkor is azt mondom, anyagilag és minőségileg is ezerszer jobban megéri minőségi tápot venni! Ha gondolod, szívesen segítek neked tápot választani, írj privátban, ha szeretnéd.
2013. ápr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek,nézegetem már őket,odafigyelek mostmár milyet veszek neki :))
2013. ápr. 12. 22:57
 18/20 anonim ***** válasza:
A legtöbb válasszal én is egyet érte, de "hivatalosan" is a legjobb tápok: 1:Hills ->mindenféle van belőle, kölyök, felnőtt, öreg, beteg:) 2:Royal Canin ->kutya, macska, mind1iknek van belőle jó. 3:Eukanuba. Az az igazság, hogy ezek drágák, de legalább míg kölyök, jól tennéd ha ezekkel etetnéd, a darlingot tényleg felejtsd el. És az olyasmiket is mint Pedigree, én 1-2szer vettem olyat, csak egy kis szaftos icipici adagot a kutyám szülinapjára, hogy ráöntsem a tápra, de egyébként, én hillset adok, és ebből mostanában nagyon nagy pluszok vannak. Ugyanazért az árért dupla annyi időre tart a kaja nekem mint előtte! :)
2013. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hivatalosan?

Ehhez képest a tápokat értékelő oldalakon a Pedigree meg a Chappy osztályába van sorolva és nem véletlenül.És ezt az értékelést tápgyártóktól független laboratóriumok csinálják a beltartalom alapján.

A Hill's gyenge hústartalmú és sok benne a kukorica.Ha egy szemet megeszel,olyan ízű,mint a kukoricachips.Nem véletlenül.Az én kutyámat a Hill's majdnem megölte.

A RC erősen allergizálhat.Egyik változatától vízszerű erős hasmenése volt,másiktól majdnem csontig rágta a lábujját.

Nagyon sok kutyás beszámolt hasonlóról.

2013. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
brit tápot rendelj csak 450 .- / kg én is ezt adok neki előtte purina dog chow-t evett de azt mondták nem jó.
2013. ápr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!