Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava kiskutyát honnan vegyek?

Csivava kiskutyát honnan vegyek?

Figyelt kérdés
Megbizható helyről szeretnék ,de nincsenek rá százezreim . Nekem csak egy fajtatiszta egészséges kiscsaj kéne ennyi . Olyanok irjanak akik nem régiben vettek vagy tudnak helyet ahol kapni lehet konkrétan .

2013. ápr. 12. 10:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Ha társtulajdonban marad a tenyésztővel, akkor valószínű, hogy csak a vételár felét, vagy annyit sem kell kifizetned. Persze így némi elvárásokat támaszt majd veletek szemben a tenyésztő.

Vagy ha kifejezetten hobbi kutyát keresel akár küllem hibával, akkor is jelentősen kevesebb lesz a vételár.

2013. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%

Amit linkeltek az jó lett volna segítő szándékkal. Fajtamentőknél be lehet próbálkozni és ha megfeleltek, akkor adnak kutyust. Kicsit talán körülményes, ahogy ellenőrzik a kutya leendő körülményeit, de nem fizetsz érte 100 000 feletti összeget. [link]

Ahogy nézem a fotókat van kutyájuk bőven és kölyök is van közte.

2013. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
60%
ja és ha a fajtamentés nem jó fizetni pedig nem akarsz, akkor sztem ingyen hozd el valahonnan. tele van a net ingyen elvihető kutyával és semmivel sem rosszabbak, mint amiért adsz 20-30 ezer forintot, mert ugyan olyan szaporított törzskönyv nélküli kutya lesz annyi különbséggel, hogy nem próbálnak anyagi hasznot csinálni szerencsétlenből, szóval esetleg szeretik valamennyire a kutyákat és egy véletlen alom után ivartalanítani már nem volt eszük.
2013. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Egyébként tudom ,hogy tele anet sőt még az utca is kidobott kis szerencsétlen kutyákkal de nekem nem az kell . Mert csivava kell vagy semmi ,akkor majd lesz máskor mikor megtudjuk venni . De még mindig megadom ez esélyét ,hogy valaki segitő szándékkal fog majd ha nem is itt de valamerre lenni felénk és tud kiskutyát megbizható helyről ,de nem csillagos ég áron . Nem ingyen gondoltam ,erről szó sem volt . Ezt ki hol olvasta ?

Jó ég ! Azért örülök,hogy ennyi hasznos választ kaptam ,és jó ,hogy ti is megtaláltátok a megfelelő kiskutyátokat . :)) bár senkit nem pontozgattam le mert én ebben sem élem ki magamat mint itt egyesek .

UI: Te jóindulat ! És ha megszivtam ?? Mi közöd van hozzá?? Én ezt kérdeztem ,hogy szerintettek megszivtam -e ?? :))) Okos egy brigád!

2013. ápr. 12. 16:09
 15/27 sippara ***** válasza:
100%

Senki nem akar ebből meggazdagodni (legalábbis itthon, tenyésztők között), egészen egyszerűen egy egészséges, szűrt, megfelelően kiválasztott (!!!nem egymás mellé vásárolt, aztán halomra elletett!!!!!) szülőpártól származó, lehető legjobb körülmények (infra lámpa, 24 órás felügyelet, szoptatós táp a szukának, premium starter táp a kölyköknek, megfelelő orvosi ellátás - az alap két oltáson, négy féreghajtáson és chipen felül) között nevelt kölyök egész egyszerűen nem jön ki húszezer forintból.


Ha most rögtön nincs százezer forintod egy kölyökre, az nem baj - nagyon keveseknek van. Ilyenkor kell félretenni, és nem holnap hozni olyan kutyát, aki REMÉLHETŐLEG egészséges és TALÁN csivava, hanem mondjuk fél év múlva egy olyat, aki kívül belül 100% csivi, és szerződés, garancia van a kezedben arról, hogy nincsenek örökletes betegségei - a csivava pont nem olyan fajta, akinél megéri kockáztatni. Ha most lenne rá mondjuk negyven ezer forintod, szépen félrerakod, és félreteszel mellé még havi tíz-tizenötöt (mert ennyit a kölyök ellátása is el fog vinni oltásokkal, kajával, felszereléssel együtt havi szinten az első évben) - fél év múlva lesz elég pénzed egy gyönyörű törzskönyves kölyökre, a maradék pedig állhatja a kezdő csomag (póráz, tálak, nyakörv, játékok, stb) költségeit.

2013. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként arra válaszolnál, hogy mi a bajod a fajtamentőkkel? Mert mintha az eddig beérkezett kb 6 linket meg sem láttad volna.
2013. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

16/17

Végre normálisan ir valaki . Igen ebben igazad van ,de születésnapra lenne ,egy több éves álom teljesitve ezzel akislányomnak .Persze ha nincs nincs ,akkor majd később vesszük meg . Egyszerüen csak érdeklődöm . Vannak azért akik otthon kis kedvencüknél lehoznak egy egy almot és nem extra mit tudom én kik mik a kicsik de egészségesek és esetleg nincs nagy név mögöttük igy kicsit olcsóbban elvihetők.De ez tényleg csak egy kérdés volt részemről ,ennyi . Ha anyumék,tesómék is beszállnak márpedig tőlük is kap valamit úgyis akkor meg is tudnánk venni akár egy 100 000-es kiskutyát is ,de én egészen egyszerüen nem adnéák ki szivesen ennyit egy hobbi kiskutyáért mert ,hogy sem tenyészteni sem kiállitani nem szeretnénk .Persze nem is 20 30 000-ért gondoltam . Mindegy . A válaszodat köszönöm . :)

2013. ápr. 12. 23:05
 18/27 A kérdező kommentje:
Nemm szeretnék ilyen kiskutyát mert gyereknek lesz ls kölyöik kutyust szeretnék mindenképpen . Semmi bajom a fajtamentőkkel ,de van konkrét elképzelése a kislányomnak arról ,hogy milyen kiskutyát szeretne . :)
2013. ápr. 12. 23:06
 19/27 sippara ***** válasza:
Ha jobban utánajársz, esetleg induló kennelből nem feltétlenül ezerszeres győztes, de biztosan fajtatiszta, egészséges szülőktől hobbi célra, ivartalanítási kötelezettséggel megúszhatod 60-80 között - vagy ott van esetleg a társtulajdon, de ugye ilyen esetben a tenyésztő támaszthat elvárásokat (nem ivartalaníthatsz, kiállításokra járnia, esetleg fedeznie kell később a kutyának) az alacsonyabb árért cserébe, és ugye a kutya tulajdonosai papíron sem csak ti lesztek.
2013. ápr. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Egy 100 ezres kutyával nem fogsz tudni soha kiállításra járni, egy ilyen célra szánt csivi ára 200 ezertől kezdődik, onnan tudom, hogy mi is járunk kiállításra csivivel. Kedves kérdező akkor élnék egy példával a lejjebb linkelt kutya törzskönyves ez az a kategória amit 80-100 ezerért adnak. Egy csöppnyi fajta jelleget nem hodoz, bűn ronda és letörzskönyvezik, némelyik útszéli keverék jobban hasonlít a csivavára mint ez! Már nekem kicsit sok ez a tk-es mizéria. Nyugodtan nézz a neten kiskutyákat csak annyira figyelj, hogy olyan helyről vedd ahova később is bátran visszamehetsz tanácsért, és legyen hozzá garancia. Kedves kérdez figyelmedbe ajánlom a 27-én megrendezésre kerülő csivi találkozót ahol rengeteg csivi és gazdi lesz és ott tudsz majd érdeklődni és lehet érdemben kapsz majd választ a kérdésedre!


Itt a kép:

[url= [link]

2013. ápr. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!