Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs van a kutyámban. Mit...

Kullancs van a kutyámban. Mit tegyek? Sürgős!

Figyelt kérdés
Vágtuk ma a fákat és a kutyám belefeküdt a levágott ágagba és még nem voltak permetezve a fák kullancsok ellen. Mikor simogattam a kutyát 3 kullancsot is találtam benne, de a kutyám hosszú szőrű és aprók voltak a kullancsok és nem hagyja kiszedni. Meg is harapott. Állatorvos ma nem rendel. Kb. 20 kiló a kutyám. Segítsetek!! Gyógyszertárban lehet kapni valamit hogy kimásszanak belőle???
2013. ápr. 13. 15:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
alapból rossz a megközelítés... ha úgy kezded, hogy ketten ráugrotok és lefogjátok, akkor persze, hogy fél a kutya. Én mindig úgy csináltam, hogy simiztem a kutyát, közben megkerestem, hogy hol a kullancs és gyorsan kiszedtem. Amire rájött, hogy mi történt, addigra már nem volt miért hisztizni. Igyekezz minél kevesebb szőrt kirántani vele, abban meg egyetértenék az előttem szólókkal, hogy inkább szakadjon bele egy kicsit, de ne hagyd benne.
2013. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!