Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz valami baja?

Lesz valami baja?

Figyelt kérdés
A kutyámba benne maradt a kullancs mert nem vettem észre csak azt hogy kiesett, megnéztem a helyét kisebb seb maradt csak. Lesz belőle valami baja?
2013. ápr. 16. 22:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Hála istennek azon nyomban meg is találtuk a kiesett kullancsot, de ugye nem petézett le?
2013. ápr. 16. 22:28
 2/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Remélhetőleg nem. Sokszor megy kutyába kullancs és még sincs semmi bajuk.

Habár az országban vannak olyan területek ahol a kullancsok betegséget terjesztenek.

Ha netán megváltozna a kutyád viselkedése pl imbolygó járás akkor valószínű, hogy a kullancs fertőzött volt.


Abban az esetben sürgősen orvoshoz kell vinni a kutyát.

2013. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha azonnal elpusztítottad, nem.

A kutyát pedig figyeljed legalább 2 hétig. Nem evés, bágyadtság, láz, sötétedő vizelet, netán hányás esetén azonnal orvos.A sebet pedig kezeld le Betadinnal.

2013. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
A kullancs ha jól megszívja magát, akkor magától leválik a testről.
2013. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy én végig azt hittem, hogy ez szemölcs, és nem bántottam, csak most vettem észre, hogy ez bizony kullancs, mivel kiesett. Tehát nem én szedtem ki. Köszi a válaszokat, akkor figyelni fogom a viselkedését.
2013. ápr. 16. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan macskám van, lejárok vele sétálni. Kezelem rendszeresen Frontline-nal. Sajnos, szed össze ő is kullancsot, de mielőtt megszívná magát, elpusztul. Nem tudom, a te kutyád kezelve van valamilyen élősködő elleni szerrel?
2013. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!