Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan kutyával aki, ha leviszem sétálni akkor tőből tépi ki a karomat annyira húz?!

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek mert már nem bírom tovább.... nagyon kezelhetetlen lent az utcán... Staffordshire terrier keverék 5 hónapos kutya. 4 hetesen hoztuk el mert rossz körülmények között volt tartva. De lent elszabadul a pokol... az arcomról lesül a bőr,hogy úgy cibál engem... nem tudom,hogy fogjam vissza. próbáltam rövidre fogni a pórázt de akkor meg elesek benne. Segítsetek kérlek!!!

2013. ápr. 17. 19:17
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
71%
félreértés ne essék. nagy dolog ez a részedről hogy befogadtad a kutyust ahogyan az is hogy megpróbálod megnevelni. a gond ott van hogy te magad példálóztál a múltbéli tudásoddal illetve hogy nem érted meg ehhez hidd el kutyasuli kell. nem egyszerű eset ez a fajta ahogyan a pitbull sem. voltak azelőtt staffijaim is. igaz nem keverékek. hidd el, benne főképp a stafi munkálkodik és az szivat téged. nagyobn jó kis erős fajták ezek. ezért is van az hogy a pórázlegyintéssel sem jutsz semmire. persze megpróbálhatod azokat a tippeket de a jutissal semmire nem mész ugyanis tekintélyt kell szerezned. a másik jó tanács csak sajnos nem biztos hogy a gyakorlatba ezt bele is tudod majd fektetni. ezért is fontos a kutyasuli. hidd el. megéri, mert egy nagyon jó kutyád lehet. de házilagos próbálkozással nem mész semmire. hidd el én már csak tudom, az enyém az én páromat lazán körberöhögi, de még húzza is. neki nem tudom megmagyarázni hogyan viselkedjen pontosan a kutyával. jó ő el is van kényelmesedve hiszen ha gond van én mindig ott vagyok. szó szerint amikor az ő kezében van a póráz a kutya húzza cibálja, pontosan ugyanúgy mint ahogyan téged. őszintén szólva azon nevettem is mert eszembejutott hogyan szokott az én párom is eltűnni az ajtóbol egy pillanat alatt. de amint átveszem a pórázt a kutyán mintha bekapcsoltak volna egy gombot. most ezzel nem dicsekedni akarok. hanem azt megértetni veled hogy egy jó kutyasuli segítségével pontosan ugyanilyen tökéletes kutyád lehet. én nagyon szívesen elmagyaráznám neked a lényeget de képtelenség. ahhoz minimum webcamos kontaktba kellene legyünk hogy azt is lássam hogyan viselkedsz adott helyzetekben. ezt csakis egy kutyasuliban tudják szemrevételezni. ahol pár perc alatt simán át is tudják veled beszélni az alapokat. amit napokig tartana lepötyögni.
2013. ápr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Az-az igazság,hogy kicsinek nem volt vele probléma..mint írtam nem rángatott, nem pisilt be a szobába. Már elég régóta van nálunk 4 hetes kora óta, de most mintha feszegetné a határait,hogy mit lépünk ezekre... mert ez már nem csak rosszalkodás, ez már direktbe bosszantás. Az meg a másik fele,hogy tudja ő,hogy rosszat csinált, mert mikor mondom neki,hogy nem meg rossz vagy akkor fülét farkát behúzza és elsunnyog....
2013. ápr. 17. 20:35
 23/37 A kérdező kommentje:
És őszintén szólva már fizikailag nem bírom lent az 50 kilómmal...
2013. ápr. 17. 20:36
 24/37 anonim ***** válasza:
62%
ez normális kérdező. kölyökként az enyém is tünemény volt de ő emlékszem négy hónaposan kezdett el húzni. nekem szerencsém volt, hiszen én tudatosan választottam őt. jobban mondva tudtam hogy kemény fába vágom a fejszémet az ő jellemével. hazudnék ha azt mondanám nekem is minden olajozottan vagy simán ment volna. de nekem tényleg ott volt szerencsére a tapasztalat illetve inkább a tudás hogy ővele keményebben kell bánni. ma már az a véleményem hogy oda nem adnám a múltbéli könnyű esetű kutyáimért se. ha szabad ilyet mondanom ő a kedvencem. halálosan tünemény de tény hogy nem szabad elgyengülni mert akkor azonnal átveszi a vezetést. a párom itt hibázott. képtelen volt vele határozott lenni. mindig megsajnálta mert hát tudta ő is hogy rosszat tesz. ennek ellenére pórázról el nem merné engedni. de még ha pórázon van és jön egy kutya akkor is énnekem adja át a pórázt. én 47 kilós vagyok, és bizony vicces amikor a pitet a férfi ember átadja a nőnek az utcán mert nem bír vele. azért van hogy edzem a páromat alaposan elmagyarázok neki mindent és tény lassacskán de haladunk. ezért is mondom hogy egy kutyasuli kell. mert ott tényleg gyakorlatban meg tudják neked mutatni mit hogyan csinálj.
2013. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
95%

Nem olvastam végig az összes hozzászólást.

Én elhiszem, hogy az eddigi kutyáiddal nem voltak problémákat. Most viszont van egy hozzád képes "magas ösztönhőmérsékletű", domináns kutyád - mint nekem, csak az enyém 10 kg-s szuka. Ez sokkal nehezebb, mint egy alapból könnyű esetet kezelni. Szívd fel magad, mert várhatóan kemény küzdelemnek nézel elébe.

Elképesztően fontos lenne kutyaiskolába vinned. Szavakkal nem biztos, hogy tudom érzékeltetni, mennyire, de NAGYON fontos. Leírom, miért.


1. Nyilvánvaló, hogy egyáltalán nincs egy icipici tekintélyed sem. Viszont, 5 hónaposan ő még egy kiskutya, s ha nem történik változás, ez biztos, hogy rosszabbodni fog. Tekintély nélkül még a laza pórázt sem tudod elérni, gyakorolhatjátok évekig a különböző laza pórázos technikákat (fordulás pl), 1-2 méternél tovább soha nem fog menni tekintély nélkül.

Itt viszont senki nem fogja tudni neked valóban használhatóan megtanítani, hogyan kell tekintélyt elérni, nem csak azért, mert ez nagyon sok információ, de azért sem, mert alapvető hiányosságaid vannak (pórázzal csapkodás pl). Ezt könyvek segíthetnek pótolni, de látatlanban is biztos vagyok benne, hogy szükséged lesz oktatóra, aki felel a kérdéseidre és rámutat a hibáidra.


2. Mivel nincs tekintélyed, ha elengednéd bárhol, nem tudnád se behívni, sem pedig megakadályozni, hogy bajba keveredjen. Egy kutyának azonban fizikai és szellemi lefárasztásra is szüksége van. Mert hogy akarod elvárni, hogy ne húzzon végig az utcán, ha majd szétfeszül az energiától?

Jelenleg az egyetlen hely, ahol biztonságban elengedheted, a kutyaiskola. Ha heti egyszer elvinnéd, már könnyebb lenne vele, pusztán azért, mert leadja a feszkót.

Ha pedig idősebb lesz, sportolnod kell vele, de ahhoz is kell bizonyos előképzettség.

Olyan kutyaiskolában, ahol alkalmazzák a klikkert, megtanulhatod, hogyan fáraszd ki hatékonyan szellemileg.



Vannak hasznos praktikák, melyekről már itt is írtak (nyugodtan induljatok el, te lépj ki először az ajtón stb), de ezeket egyrészt nem mindegy, hogy hogyan éred el (pl ha úgy mész ki előbb az ajtón, hogy fizikailag korlátozod a kutyát, az nem jó), másrészt egyáltalán nem elégségesek.


Az én kutyám is hasonló lenne, ha nem fognám már kiskorától keményen, de így is rengeteg dolgot kell csinálnom, hogy fenn tudjam tartani az élhető helyzetet, ill. javítani tudjak rajta. Ez túl sok ahhoz, hogy itt leírjuk, s túl gyakorlatias, hogy pusztán könyvből megtanuld.

Röviden: gazdaképzős kutyaiskola (óvoda)


Sok sikert!

2013. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
77%
példa csak hogy érts. az utcán mentünk. a párom kezében volt a póráz. megállítottam mentem pár lépést a kutyával és miközben magyaráztam, gyakorlatban is megmutattam neki pontosan hogy én mit csinálok. ő akkor átvette és nem pontosan úgy csinálta, teszem azt nem azzal az intenzitással amivel kellett. ekkor megállítottam újra magyaráztam, újra mutattam stb. kb. 3 utcányit mentünk mire tényleg gyönyörűen megértette és olyan szépen mentek hogy öröm volt nézni. a kutyasuliban pontosan ugyanígy ügyelnek a gyakorlatra. figyelik hogy jól csináld azt amit csinálsz. nah persze a jó kutyasuliról beszélek. sajnos ezt még itthon személyesen sem tudtam soha elmagyarázni eléggé a páromnak. az kellett hogy így "rászálljak". amikor eltűnt az ajtóban egy szempillantás alatt. amellett hogy tény elnevettem magam. szintén élesben mutattam meg neki azt amit itt már leírt a kedves válaszoló aki megkért hogy építsem le magam. amikor csak szóban magyaráztam a gyakorlatban nem történt semmi. egész addig amíg egyszer megllítottam és gyakorlatban megmutattam mit csináljon mielőtt indul. azóta nem tűnik el az ajtóból. szóval hogy értsd. ezekhez kell hogy valaki ott legyen élesben. hogy lássa hol hibázol illetve hogy megmutassa neked hogyan csináld.
2013. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Mázlid van, hogy párod hajlandó rád hallgatni. Ha én rámutatok arra, hogy esetleg rosszul csinál valamit a kutyával kapcsolatban, azt rögtön támadásnak veszi és/vagy nem hiszi el. :( Odáig el se jutunk, hogy megmutassam neki, hogy kéne csinálni. xD Pedig már a kutyaiskolában is sokszor bebizonyosodott, hogy jó tanácsokat szoktam adni neki.
2013. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
csak a számára is kellemetlen eseteknél próbál hallgatni rám. a pórázas séta pl. akkor egyszer nagyon jól sikerült. következő alkalommal nem volt ilyen szerencsém, hiszed vagy sem besértődött és az utca közepén eldobta a pórázt. a kutya meg lesett hogy most akkor mi van? elkezdett szaporább tempóban menni, én akkor még észre se vettem hogy elhajította a pórázt. akkor szólt a párom hogy fogjam meg mert nem fogja a pórázt. vegyem át, ha annyira okos vagyok. szóltam a kutyának hogy álljon meg, meg várjon meg, és amikor odaértünk felvettem a földről a pórázt. azóta nem tanítom. mostanában a szabadonengedésnél akar tekintélyt szerezni. legutóbb bevalotta hogy nem is igazán érdekli hiszen mindig ott vagyok. de ugyanakkor bántja is hogy ő nem tudna elmenni a kutyával szabadon senki melett sem a parton. úgyhogy tőlem ellesve a technikákat be kell valljam egész ügyesen próbálkozik magától. de ennek ellenére hidd el, ismerem azt amit te leírtál. ugyanígy áll én hozzám ő is. sőt hiszed vagy sem olyanokat művel hogy ha valamit én mondok neki, nem hiszi el. egészen addig amíg egy ismerősével nem beszél és az megerősíti az én állításom. nah akkor jön haza és úgy mondja ezt mintha én ezt nem tudnám és soha nem is mondtam volna neki. pedig neki is ott van a szeme előtt az élő példa. mégis valamiért nem hiszi el. igaz ahogy telik az idő talán mégis. lassacskán nagyon lassacskán :)
2013. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Nem tudom írták e, /bocsi de bevallom lusta voltam végigolvasni az összes kommentet/ szerintem az ivartalanítatás is segíthet előbb vagy utóbb. Mivel keverék gondolom nem szeretnétek pároztatni, így mindenkinek jobb lenne. Nem fog mindent jelölgetni+nem a szukákon fog járni az esze, kicsit könnyebben lehet majd kezelni.

A pórázt csak akkor tedd rá ha nyugodt, néha elő is veheted csak úgy, hogy ne legyen rögtön izgatott amint meglátja.

Ha ráraktad a pórázt és el kezd kirobbanni vedd le róla és várd meg hogy megnyugodjon.

Ha eléred azt hogy legyen nála tekintélyed, tiszteljen akkor sokkal köbnyebb dolgod lesz. Meg taníthatod neki, hogy te mész ki először az ajtón, így a lift ajtón is te mehetsz ki elől.

Nem tudom milyen pórázt használsz, de a flexit felejtsd el egy életre.

Ne hagyd hogy ő irányítson, mindig arra mennyetek amerre te akarsz.

Ha eléd szalad fordulj meg vele, 8-10 lépés az ellenkező irànyba aztán vissza. Egy idő után meg fogja érteni, ha húz nem juthat el oda ahova akar.

Hosszú menet lesz, de ha kitartó vagy megéri! Sok sikert!!

2013. ápr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
menjetek* bocsi.
2013. ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!