Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya - rossz ötlet?

Kan kutya - rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Már nagyonnagyon régóta szeretnék kutyát, most kaphatnék egy yorkshire terriert, de volt olyan "szerencsém", hogy csak kanok születtek. Emiatt próbálnak lebeszélni a dologról, mondván hogy a kanokkal nagyon sok gond van, jelölnek, stb.. Van alapja a dolognak, tényleg ne vágjak így bele, vagy ha eleget foglalkozom vele és következetesen nevelem, teljesen mindegy a neme?

2013. ápr. 18. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha következetesen neveled, és nem kényeszteted el akkor teljesen mindegy h fiú v lány kutyád van. Azt szokták mondani hogy a lányokat könyebb nevelni, nem annyira makacsok. De én láttam már agresszív nőstényt is, domináns nőstényt is, stb.... szóval szerintem nyugodtan hozz el egy kis fiút, az ivartalanítással amúgy tudsz segíteni azon h kezelhetőbb legyen, de nagyon sok múlik a nevelésen, szinte azon minden :)
2013. ápr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól neveled mindegy. De egy ivartalan kutyával mindig könnyebb az élet, mint egy ivarossal, és egy kan kutyának olcsóbb az ivartalanítása. Ez is lehet egy szempont.
2013. ápr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze van különbség kan és szuka között, de miért is ne tarthatnál kant? A jelölgetés se baj, ha szobatisztaságra neveled, meg a séta során is, ha valamit nem szabad lepisilni, rászólsz. Talán a kanok nem olyan bújósak-puszisak mint a szukák, de ez sem mindig igaz. Ez rajtad múlik, hogy hogy érzel ezzel kapcsolatban. De nem nehezebb egy kant felnevelni, mint egy szukát. (Nekem mindkettő van).
2013. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt kan kutyám,semmi gond nem volt vele!
2013. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Eddig két kutyám volt, mindkettő kan (ivaros) és semmi probléma nem volt velük.
2013. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
2013. ápr. 18. 10:51
 7/8 anonim ***** válasza:

A kutya nemétől teljesen független, mennyire könnyű vele, vagy mennyire bújós, mert ugyanúgy vannak domináns beállítottságú szukák, mint kanok, s éppúgy vannak bújós kanok, mint bújós szukák. A makacsság meg gondolom nem probléma neked, hisz a yorki, mint terrier, elég önálló, öntudatos, makacs kis ebzet.

Én csak egyetlen dolog miatt örülök, hogy nem kanom van: a kanokra mindig figyelni kell, hogy ne pisiljenek le olyan dolgokat, amiket nem kéne. Én már sokszor láttam olyan kan kutyát, aki lepisilte a gazdával épp társalgó, vagy a közelben piknikező embert, mikor a gazdi épp nem figyelt egy pillanatra. Ugyanígy van ez a kutyaiskolai akadályokkal pl.

2013. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fajtától is függ, legalábbis nálunk (aussie) sokan mondják, hogy a kanok bújósabbak. De tényleg minden nevelés kérdése, egy yorkinál ugye a méret nem szempont, ha ivartalanítod, azzal meg csökken a jelölés.
2013. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!