Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lusta és néha szófogadatlan a...

Lusta és néha szófogadatlan a kutyám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Rotweiller-keverék, 2 éves múlt, és van egy kölyke (kb. 4 hónapos, még nem tudtuk elajándékozni.) Sajnos nem tudjuk sokszor kiengedni, egész nap kennelbe van, és majdnem minden nap kiengedjük, de akkor se csinál semmit, csak szaglászik, nem szalad a labda után, és nem hallgat a nevére. Csinálhatok akármit, kiabálhatom a nevét, hívhatom hogy jöjjön, fütyülhetek, semmire se hallgat. Nagyon lógós, ha 10 percig nincs kint vele senki akkor megszökik. Ezért hogyha bejövünk vissza kell zárni, hogy ne lógjon meg. De akkor se akar bemenni, ilyenkor kajával csaltuk be eddig, most már az is nehezen megy. Régebben ezzel nem volt probléma, télen-nyáron szaladgált, örült, hallgatott a nevére és engedelmes volt. Mit csináljak vele? Nem vagyok erős, 15/L vagyok, de a szüleim alig vannak itthon :/

2013. ápr. 18. 14:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Rengeteg pénzt költöttünk arra, hogy megnagyobbítsuk a kennelét, így egész nagy hely van neki, de tudom hogy még így sem elég. Ezért van hogy 3-4-szer is kiengedem egy nap, hogyha van időm!
2013. ápr. 18. 15:59
 12/17 anonim ***** válasza:
persze, hogy meglóg, ha be van zárva. Rohadtul unatkozik, és a kutyák nem hülyék, tudják hogy kell megoldani azt, amit ti nem biztosítotok neki. Csak ezért egyszer nagyon megbüntetnek. Ha annyira érdekel, leírtam, póráz,nyakörv és tanítod. Nem nehéz napi 1-2 órát rászánni a dologra.
2013. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Na azt a pénzt áldozhattátok volna kutyasulira is és akkor abszolút nem lenne szükség a kenelre..
2013. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
tanítjuk, régebben amikor tudtunk félretenni pénzt akkor külön tanár is járt hozzá. ilyen alap dolgokat, hogy ül, fekszik, marad, lábhoz, meg hasonlókat tud...
2013. ápr. 18. 16:03
 15/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem őt kell ennyire szekálni,nyilván nem ő vette a nyakába 12-13 évesen,hogy kutyát akar.De ha még is így lenne,akkor is a szülő felelőssége,hogyha vesz egy kutyát a gyerekének!

Amíg a gyerek nem önálló,nincs saját keresete,addig aszülő tartja el a kutyát is,és ezzel tisztában kell lennie!


15 évesen,pedig iskolába jár az ember,nem dolgozni.

Amit írtam,azokat tudod tenni a kutyáért,a szüleid felelőtlenségéről nem te tehetsz.Mondjuk ha tudnál velük beszélni,hogy esetleg egy kifutót,vagy egy kerítésnagyobbítást lehetne-e csinálni,az jó lenne.

2013. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
hát tervezzük hogy 1 éven belül elköltözünk, úgyhogy elég nagy kiadás lenne más háza körül a kerítést megnagyobbítani... vagyis szerintem..
2013. ápr. 18. 18:24
 17/17 anonim ***** válasza:

15 éves vagy, kérdező. Azért legalább sétálni elvihetnéd naponta 2-3 órára! Nem nagy fáradság és legalább részben lefárasztod a kutyát! Erre nem gondoltál még? Vagy csak nincs hozzá kedved? Ha ennyit sem vagy hajlandó megtenni vagy a szüleid nem hajlandóak kicsit többet foglalkozni a kutyával, akkor bizony keressetek neki jobb gazdát, akár a fajtamentők segítségével!


És arra tudnál válaszolni, hogy miért szaporítotok?

2013. ápr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!