Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérség? (Többi lent)

Falkavezérség? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éves ivartalan kanom van,és a barátoméknál élek,akiknek egy 8-9 hónapos keverék menhelyes ivartalanított kan kutyájuk van.

A kutyám és köztem nagyon jó a kapcsolat,stafford lévén néha makacskodik,de a két rászólásnál sose kell több.

Szépen sétál,nyugodt,jól kijön mindenkivel.

Viszont a másik kutya folyton piszkálja,tépi a bőrét az arcán,meg ráugrik meg terrorizálja,amit az enyém tűr is egy darabig,de ha már nagyon elege van belőle,akkor ledominálja.Ez zömmel akkor történik,amikor én nem vagyok jelen.


Azzal,hogy ledominálja átveszi tőlem a falkavezérség szerepét?

A jelenlétemben csak elvétve történik ilyen,amikor nem figyelek rájuk és nem szólok rá a kicsire.

Ez így rendben van?


2013. ápr. 18. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A rangsorban nem csak falkavezér és alattvalók vannak. Van egyeske, ketteske, hármaska, x-ecske.


Ha te mondjuk egyeske vagy, a kutyád meg mondjuk ötöske, a kiskutya pedig hatoska, akkor kulturált dominancia jelzésekkel a két kutya között is van különbség. Attól te még egyeske vagy, mert ötöske megregulázza az őt állandóan piszkáló hatoskát. Akkor van baj, ha ötöske egyeske jelenlétében durva és látványos dominanciát gyakorol hatoskán (hágás, ráállás pl). De ugyanígy hatoska se csinálhatja ezt a jelenlétedben ötöskével.


Nem akarok nagyon belemenni, mert egyes mozzanatait nem igazán értem a dolognak. Ugyanis a kutyaiskolában azt mondták, hogy a megfelelő kapcsolathoz nem kell egyeskének lennem, elég, ha mondjuk ötöske vagyok, de akkor a kutya ne hatoska legyen, hanem minimum tízeske. De ha csak négyen vagyunk az egész családban/falkában, akkor mivan? xD

2013. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyjából értem,amit mondasz.

A kiskutya "hatoska" soha nem mutat dominanciát,inkább devianciát...ha fogalmazhatok így.Nem igazán képes megadni magát.Tudomásunk szerint rettentő korán választották le az alomból 5-6 hetesen került a menhelyre,de előtte még vmi ládában volt valahol.(No comm.)

Lényeg a lényeg,hogy abban a pillanatban,amikor én,vagy az én kutyám az oldalára dönti és ledominálja,teljesen bepánikol és mint akit ölnek, elkezd kapálózni,meg harapni mindent amit ér.Ekkor történik általában,hogy az én kutyámba beleharap,megkarmolja,pofán rúgja,vagy épp a szemébe kap.És ez után kezdődik a morgós fajta teljesen rásimulós földhöz szorítás,de nem hágja meg(legalábbis a jelenlétemben még nem láttam).

2013. ápr. 18. 15:29
 3/4 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%
Adig baszinyázza őt a kicsinyácska mig a nem tudom hanyacskának tele lesz a búrácskája és kicsinyácskát belevagdossa a betonba.
2013. ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazán bölcs ember lehetsz,utolsó :)
2013. ápr. 18. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!