Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassam a kutyámat?

Hogyan sétáltassam a kutyámat?

Figyelt kérdés
a napi sétáltatás alatt (1-2 ora) a kutyát mindig szorosan a lábatok melett tartjátok vagy hagyjátok hogy hosszabb porázon körülöttetek menjen?

2012. febr. 28. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha séta van, szorosan mellettem kell jönnie, de mikor kiérünk a határba, mindig elengedem őt futkosni.
2012. febr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg eljutunk a célterületre, addig lábmellett séta. Ott aztán póráz le, mehet a randalírozás.
2012. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
amíg ki nem érünk ahova akarunk menni (vásártér,park stb.)addig láb mellett. de ahogy kiértünk akkor leveszem róla a pórázt és mehet amerre akar,persze bizonyos határokon belül.
2012. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
76%

Kimondott sétáltatás alatt 95%-ban póráz nélkül van a Duna-parton, vagy az utcákban. Ha közlekedünk, vásárolni megyünk, forgalmas csomópontoknál járunk, akkor általában pórázon van láb mellett, hogy ne kelljen annyit beszélnem :D de van, hogy ilyenkor is elengedem pórázról, de akkor láb mellett kell mennie. Mindkét esetben szoktam időt adni dolga végzésére.

Aztán vannak olyan séták, amikor direkt pórázon megyünk, ekkor először jó fél órát jön szigorúan láb mellett, utána engedem pórázon magam elé, intézheti dolgát, aztán elengedem egy szakaszon, majd ismét jön pórázon. Ilyen séta általában hetente 1-szer van, de ha a fegyelme és szófogadása lanyhul, akkor többször :)

Tehát mi megyünk pórázon, szabadon, mindkét esetben van láb mellett és össze-vissza is...mikor-hogy :)))

2012. febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
nem tartom szorosan a lábam mellett. hagyom, h szaglásszon, jelölgessen. viszont nem húzhat, ráncigálhat, nem keringhet körülöttem össze-vissza, de mehet bárhol, elől, bmelyik oldalamon, a hátam mögött (bár ott nem szokott)- csak a póráz mindig legyen "laza", azaz sosem feszülhet neki erőnek erejével.
2012. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
én mikor kiérek a házból szorosan mellettem majd füves részre érünk hagyom had szaglásszanak végezzék el a dolgukat. Azután megint csak láb mellet míg ki nem érünk a parkba vagy a kitűzött célig ahol el lehet engedni :D
2012. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Változó, egy a lényeg, hogy ne húzzon.

Ha nem jön senki, akkor hagyom kb. 1 méteres pórázon, mehet előttem is, a bal oldalamon is, hagyom szaglászni is, ha esetleg megállna. Ha emberek mellett megyünk el, úton megyünk át stb., akkor láb mellett kell jönnie.

2012. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én újabban eleinte láb mellett viszem őket az első 5-10 percben (tesztelem Cesar Millan technikáit), és tényleg hatásos, engedelmesebbek és nyugodtabbak utána a kutyák. Aztán meg mehetnek, amerre látnak, de hát nálunk eleve nem divat a póráz, csak azért visszük, hogy tudják, hogy a kutyák hozzánk tartoznak :)

Ha olyan kutyám lenne, amit viszont nem lehet elengedni, akkor tuti nem tartanám végig láb mellett, nem kilométer kell a kutyának, hanem ingerek, élmények. Vennék egy 10 méteres pórázt, elvinném láb mellett a határig, aztán uccu neki, futkoshatna és gyakorolhatnánk a behívást.

2012. febr. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!