Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így hogyan sétáltassam a...

Így hogyan sétáltassam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon csúnya "betegségem" és 4 hétre be kellett feküdnöm a kórházba. Addig beadtam a kutyámat egy panzióba, mert sajnos nem volt olyan személy akiben maximálisan megbíztam volna, hogy gondozza a kutyám.

Tegnap hazaengedtek, de még most is szörnyű a fizikai állapotom. Tehát ha felkelek az ágyból egyből összecsuklok. Ez miatt ugyebár külön megerőltetés, hogy kivigyem sétálni a kutyám. Tegnap csak 2 alkalommal tudtam elvinni sétára, de közben is azt hittem több alkalommal is, hogy ott helyben elájulok, mert olyan szinten ájulás közelbe kerültem, hogy le kellett ülnöm a mező közepén fél órára.

Nagy mozgás igényű, 5 hónapos kutyus, tehát nem szeretném őt most "elrontani" ezzel, de valahogy meg kéne oldani, hogy tudjam sétáltatni.


Mit gondoltok, így hogyan csináljam?

És lenne még egy kérdésem: Hamarosan veszek még egy kiskutyát és hogyan kell őket össze szoktatni? A mostani kicsi egyáltalán nem domináns, tehát ezzel nem lesz gond elvileg.


2011. júl. 16. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Erree valók a családtagok. Vagy a szomszéd. Vagy szélsőséges estben valamiféle szociális szolgálat.

Ha te nem tudod kivinni a kutyádat akkor valakinek ki kell, sőt ha ennyire nem tudsz mozogni egyelőre akkor rád sem árt rádnézni.

2011. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ha van mező, akkor egyszerűen leviszed, leülsz és dobálod neki a labdát. Szerintem ez nem megerőltető.

Nem tudom, a másik kutyát mikor gondoltad, de, ha még ennyire nem vagy jól, és ezt sem tudod ellátni normálisan, akkor szerintem ezzel még várni kellene. Azt mondod nem domináns. Ezt honnan tudod? Még csak 5 hónapos. Jó esetben még nem is ivarérett. Azonos neműt akarsz? Ha igen, mindkettőt ivartalanítani, és nem lesz gond...

Ha ellenkező neműt, akkor a szukát legalább ivartalanítani.

2011. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hirdetéseket is nézegethetnél, nyaranta sok diák vállal kutyasétáltatást zsebpénzkiegészítésnek... Vagy a helyi/ környékbeli állatvédő alapítványi is lehet, hogy tud ajánlani valakit. Esetleg az állatorvos is... Jobbulást!
2011. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Merre laksz az országon belül? Mert sokan keresnek kutyasétáltatást, mint munkát.
2011. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Igen azonos neműek lesznek és a mostani kiskutya már ivartalanítva van. Természetesen a másik is ivartalanítva lesz.

Akkor megnézem a hirdetéseket, hogy hátha errefelé is van olyan aki kutyasétáltatást válla.

2011. júl. 16. 16:44
 6/7 A kérdező kommentje:
Pest megyében, Gödöllő mellett.
2011. júl. 16. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Rakj ki egy hirdetést, h kutyasétáltatót keresel... Aztán élőben eldöntöd, rá mered e bízni.
2011. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!