Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyánk is lett a hetekben...

Két kutyánk is lett a hetekben, az egyik 3 hónapos a másik kb egy éves és folyton ugrálnak és harapdálnak, már a ruháimat féltem, hogy szoktathatom le öket?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 08:48
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
amúgy meg miért pontozzátok le a hozzászólóimat is?????????????????
2013. ápr. 22. 12:42
 12/44 anonim ***** válasza:
86%

Biztos vagy te ebben? Nagyon szép dolog, amit tettél, de a mi 3 hónapos kutyánkat ketten (édesanyám és én) neveljük, igaz, munka mellett, de így is éppen elegek vagyunk rá. Persze, fárasztják egymást, de ki fogja őket tanítani, szocializálni, sétáltatni? Ha csak egymást látják, hogyan fogják megszokni a többi kutyát, embert? Ki és mikor fogja nekik az alap parancsokat megtanítani? Én a helyedben a kutyák érdekében keresnék egy végleges gazdit. Ha gondolod, tartsd meg a nagyobbikat, de gyerek mellé, főleg ha nincs segítséged... túlvállalod magad.

Ugrálásról való leszoktatás: Kitartó ignorálás. Nem nézel rájuk, nem szólsz hozzájuk, elfordulsz. Ha cibálják a ruhádat, akkor megdermedsz, nem szólj hozzájuk, majd hirtelen csapsz valami zajt, akár mély hangon morogsz akár hozzávágsz a földhöz egy vizes palackot kövekkel, akár tapsolsz. De a Nem is elég, a lényeg, hogy meglepje őket, és elengedjék a ruhádat. Akkor dicséret és dobj el nekik egy labdát, hogy másra figyeljenek.

2013. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
de nem mondtam h nem fognak sétálni.... azt irtam , hogy most épp 12 hétig kell vigyázzak mert első babám elment ,ár..na mindegy.
2013. ápr. 22. 12:56
 14/44 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy más 24 órában foglalkozna a kutyájával, mindegy.
2013. ápr. 22. 12:58
 15/44 anonim ***** válasza:
Csupán annyi a gond, hogy egy 3 hónapos csöppségnek az kellene, hogy szocializálódjon a környezetéhez, a városhoz, idegen emberekhez, kutyákhoz. De ehhez napi séta kell, rendszeres találkozás más emberekkel és kutyákkal és akár kutyaovi. Az idősebb még kamasz, most kell komolyan nevelni, most kell vele elkezdeni komolyabban foglalkozni vele, a viselkedési problémákat megszüntetni, mert később sokszor nehezebb lesz. Azt írod, nem vagy tapasztalatlan kutyás, de akkor tökéletesen tisztában kellene lenned azzal, hogy mit jelent az, ha egy kis kölyök nem tud kellően szocializálódni és ha egy kamasz kutyával nem foglalkoznak megfelelően! Természetesen nagyon jól cselekedtél, hogy kimentetted őket, ezt senki sem vitatja, de ez még önmagában kevés. Sajnos ha nem tudsz elbírni egyszerre egy kis kölyökkel és egy kamasz ebbel, ami azért lássuk be, még a legprofibb kiképzőknek vagy oktatóknak is kihívást jelentene, ne akarj az erődön felül munkát vállalni. Mind a kettőnek szüksége lenne arra, hogy főleg külön-külön foglalkozz velük, külön-külön neveld, tanítsd és szoktasd őket. De azt írod, az állapotod miatt ezeket nem tudod nekik megadni. Senki se állítja, hogy menhelyre add be őket, vagy gyepire, hanem hogy próbálj meg nekik normális gazdikat találni, ami persze nehéz munka lesz. Senki sem bántásból ír, mindenki csak a te és a kutyák érdekeit nézik. Próbáld meg te is reálisabban szemlélni a dolgokat. Nem tudom hányadik hónapban vagy, nem is tartozik rám, de nemsokára gyereked lesz és egy kisbaba mellett még sokkal kevesebb erőd és időd lesz a kutyákkal foglalkozni, amit mindenki megsínyli majd, mind a kutyák, mind te.
2013. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:

Nem 24 órában, de mi a kiskutyával napi 4 órát biztosan. Ma reggel másfél órás fárasztás, utána átadtam a stafétát édesanyámnak, aki kiviszi még sétálni/ játszik vele olyan 11 körül, majd megint 3-4 körül, aztán 6-kor visszaérek, megyünk sétálni, és este még kaja után egy fél órával kell játszani. És akkor etetés, szőrkefélés, takarítás még nem volt.

Senki nem mondja, hogy jobb helyük lenne egy sintértelepen, és nem kell mindenkinek "professzionálisan" kutyát nevelnie, de ha megszületik a babád még kevesebb idő lesz a kutyákra( jól nevelten a babkocsi mellett akkor fognak bandukolni, ha MOST

2013. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Mondjuk ki őszintén hányan engedhetik meg a kutyaovit manapság. tehát egy kisgyerekes csalásnak, akinek nincs otthonölős anyuka az ne is vállaljon kiskutyát. értem. valószinüleg kevés kutya élne a nagyvárosokban akkor.
2013. ápr. 22. 13:05
 18/44 anonim ***** válasza:

Nem 24 órában, de mi a kiskutyával napi 4 órát biztosan. Ma reggel másfél órás fárasztás, utána átadtam a stafétát édesanyámnak, aki kiviszi még sétálni/ játszik vele olyan 11 körül egy órát, majd megint 3-4 körül egy nagyobb fárasztás, aztán 6-kor visszaérek, megyünk sétálni, és este még kaja után egy fél órával kell játszani. És akkor etetés, szőrkefélés, takarítás még nem volt.

Senki nem mondja, hogy jobb helyük lenne egy sintértelepen, és nem kell mindenkinek "professzionálisan" kutyát nevelnie, de ha megszületik a babád még kevesebb idő lesz a kutyákra( jól nevelten a babkocsi mellett akkor fognak bandukolni, ha MOST megtanulják). Ha totyogós korára sem sikerül önkontroll elsajátítaniuk, akkor meg veszélyt is jelenthetnek rá, pl. fellökik. Igazából kár magyaráznom, mert vagy rájössz majd, hogy nincs rájuk időd, vagy kérsz segítséget, vagy hagyod őket, és később lesz két neveletlen kutyád.

2013. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Etetni etetjük őket rendesen, külön főzök is nekik, + száraztáp. Takaritani utánuk jelenleg édesapám vállalta.
2013. ápr. 22. 13:07
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

"Basszus, nem értem, befogadtam 2 kutyát, maximálisan elvannak látva, szeretgetve stb, és akkor el vagyok ítélve. sztem más nem szeretgeti ugy a gyerekeit mint mi a kutyukat. "


na épp ez a baj. Ezek kutyák, nem gyerekek. Kutyakén kell nevelni és kutyaként kell rájuk tekinteni szabályokkal, tanítással, megfelelő lefárasztással. Én értem, hogy veszélyeztetett terhes vagy, de akkor hogy jutott eszetekbe rögtön két kutyát is magatokhoz venni? Legalább lenne egy barát vagy valaki aki legalább napi 1x30-1 órás sétára kivinné, vagy kereshetnétek valami diáklányt/fiút aki a környéken vállal kutyasétáltatást addig, amíg nem kelhetsz fel.

Én nem szeretnék helyetted dönteni és nincs is jogom, de nagyon átgondolnám a dolgot. Most azért nem tudsz velük kimenni, mert ott a baba a hasadban, utána már energiád nem lesz, egyszerre azért nem fogod tudni őket sétálni vinni, mert a kutyák addigra nem fogják megtanulni, hogy egy babakocsi mellett hogy kell közlekedni, utána már a gyerek tipegni fog, és mondjuk ha viszed bölcsibe vagy utána oviba akkor talán ki fogtok tudni menni. Az még legalább 2-3 év. Addig bezárva szeretnéd őket tartani, úgy, hogy nem elégíted ki a minimális szükségleteiket?


Csak gondolj bele, hogy milyen lenne a babádnak, ha már tudna járni és soha nem mennétek ki mozogni, be lenne zárva a szobájába amiben van egy ágy és időnként bemennél megölelgetni meg megbabusgatni, és ennyi. Hiába vannak ketten, nem fognak rohangálni maguktól, nem játszanak annyit maguktól, amennyitől elfáradnának. Nekik kell a séta és kész.

2013. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!