Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyánk is lett a hetekben...

Két kutyánk is lett a hetekben, az egyik 3 hónapos a másik kb egy éves és folyton ugrálnak és harapdálnak, már a ruháimat féltem, hogy szoktathatom le öket?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 08:48
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
kelleni nnem fog senkinek, eddig se kellett sajna, nálunk annyi a kóbor eb, hogy sorozatosan altatják el őket... igy kerültek hozzánk ők is, mert az egyik menhelyes gondolta jó helyen lesz nálunk.
2013. ápr. 22. 13:08
 22/44 anonim ***** válasza:
És édesapádat nem tudod megkérni segíteni? Nem kell a neveléshez testi erő csak határozottság és kiállás.
2013. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
nem, ő egész nap a kertet müveli.
2013. ápr. 22. 13:12
 24/44 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudok mit írni. :(

Megértem, hogy ragaszkodsz hozzájuk, és ha legalább valaki otthon lenne és segítene a nevelésben, meg a sétában, akkor azt mondanám, hogy oké, sok szerencsét. Így is sok szerencsét kívánok. Az ugrálást már írtam, hogy mit csinálj (ignorálod, hátat fordítasz, ruhatépésnél ignorálás, kizökkentés, átirányítás). Én azért a helyedben megpróbálnék fb-on vagy bárhol gazdit keresni nekik.

2013. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, látom te elhatároztad magadban, hogy így jó a kutyáknak, más nem is ért hozzá, csak te. De hiába vagy velük egész nap, ha nem neveled őket, nem foglalkozol velük rendesen, nem szocializálod, sétáltatod őket, akkor fölösleges. Én is egész nap a kutyáimmal vagyok vizsgaidőszakban, úgy telik a nap, hogy ülök az asztalnál vagy a fotelen és tanulok, ők meg alszanak, mászkálnak a lakásban. Nem sokat jelent csak az, hogy ott vagyok a közelükben, mert a minőségi idő számít a leginkább. De talán nem érted meg ezt sem.

És azt szokás mondani nagyon helyesen, hogy vagy a kutya, vagy a gyerek legyen már 2-3 éves, mikor a családba érkezik az új jövevény! Kisbaba mellé kiskutyát vagy kamasz kutyát hozni a legnagyobb hülyeség. A kettőt együtt pedig, hát, merész és buta ötlet. Te tényleg nem gondoltad át ezt, egyáltalán nem tudatosan döntöttél. Sajnos az agresszív válaszaidból egyre inkább az derül ki, hogy nem önmagukban a kutyák a fontosak, hanem csak az, hogy legyenek. Lehet, hogy kötődsz hozzájuk, de nem az ő érdekeiket nézed.


A kutyaovi pedig csak 1000 ft/alkalom és csak heti egy óra, úgy 2-3 hónapon át. Ha ennyi idő vagy pénz nincs egy kölyökre, akkor már kár gondolkozni is a kutyatartáson. És még ha csak a pénz is a gond, több iskolában ingyenes kutyaovi van.

2013. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
nem tudtam még hogy terhes vagyok, mikor elhoztam őket. mindegy. akkor a legjobb ha visszaviszem a sintérnek
2013. ápr. 22. 13:23
 27/44 anonim ***** válasza:
nem azt mondtuk, hogy vidd vissza a sintérnek. Én mondtam, hogy keress valakit, aki napi egyszer megsétáltatja őket (én anno nem viccelek, 250ftért 1 órára 3 kutyát sétáltattam..) vagy keress nekik gazdát. De abban igaza van az előttem írónak, hogy ha ennyi pénzed sincs rá, mi lesz ha bármi baja lesz valamelyiknek? Mert a baba is sokba fog kerülni, mellé meg a két kutya etetése, esetleges állatorvosi kezelések, bolha-kullancs elleni védekezés, a kicsinek a szükséges védőoltások ez mind-mind nagyon sokba kerül.
2013. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
ki mondta, hogy nincs pénzem????
2013. ápr. 22. 13:29
 29/44 A kérdező kommentje:
nálunk nincs kutyaovi...
2013. ápr. 22. 13:30
 30/44 A kérdező kommentje:
azt mondtam, hogy mindkinek akinek van kutyája, kutyaoviba járatja??? bakker. nincs peénzem. előző kutyámra, aki szegény 15 évesen halt meg, hónapokig naponta járattuk kezelésekre, több százezret ráköltöttem, legdrágább kajákat, vitaminokat veszek nekik, mindegy.
2013. ápr. 22. 13:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!