Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben kit tekint...

Ilyen helyzetben kit tekint falkavezérnek a kutya?

Figyelt kérdés
Van egy kutyánk a párommal. Ha hárman megyünk valahová és a kutya számára hirtelen szétválik a falka és én maradok a kutyával, a párom elindul más irányba akkor a kutya mindenáron menne utána, nézeget utána még akkor is amikor már nem látja. Viszont ha a párom marad vele és én megyek külön egyszer utánam néz és tök nyugodtan mennek tovább ketten. Azért akar vele menni, mert őt tekinti főnöknek és követni akarja vagy azért, mert alatta lévőnek tekinti és vigyázni akar rá? Velem miért nem törődik? Mindkettőnkre hallgat, de sokszor van, hogy neki kétszer háromszor is el kell mondani valamit pl visszahívás, viszont amikor én szólok rá, abban a pillanatban visszafordul és jön, de mégis simán elfogadja ha ők külön mennek én meg egyedül...:/ Most akkor mi van?
2013. ápr. 23. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyire nem fekete-fehér a dolog. Azt gondolom, hogy egy kutya több emberre is tekinthet úgy (és ahol többen vannak, ez lenne a normális), mint aki fölötte áll a rangsorban.

A kutya hallgat mindkettőtökre, ez tök jó, de a párodhoz egy kicsit jobban kötődik. Egy ilyen helyzetben, amikor kettéváltok, neki döntenie kell, hogy kivel megy.

Hogy neki miért nem csinálja meg elsőre, ha kér valamit? Nem tudom. Talán nem olyan határozott, mint Te vagy. De ettől még kötődhet hozzá jobban.

2013. ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te vagy a férfi?
2013. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mit számít ki a férfi és ki a nő? :D
2013. ápr. 23. 09:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg bonyolult helyzet. Nekem 3 kutyám van, viszont én nem közösködök velük senkivel, csak én vagyok a gazdájuk. Csak utánam jönnének minden áron, nem is maradnának senki mással szabad akaratból, másokra rá sem hederítenek ha különválunk, viszont nekem is fogadnak csak szót.
2013. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát idegenekkel ő is így viselkedik. De mi ketten vagyunk neki már a kezdetek óta. Akkor ezek szerint a páromhoz húz inkább. Nem értem miért, ha rám jobban hallgat. Ez a kérdés már csak azért is érdekel, mert a kutya még élni fog vagy 10 évig, de nem biztos, hogy a kapcsolatunk is addig fog tartani.
2013. ápr. 23. 12:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Kicsit számít h ki a férfi , ki a nő. Nálunk pl a barátomra jobban hallgat bizonyos helyzetekben, mert ő hangosabban, erőteljesebben, mélyebb hangon szól a kutyára mint én nő létemre. Viszont a kutya futattón pl nekem jobban szót fogad mint a barátomnak. Ha kilépünk a lakásból a barátom lemegy lépcsőn, én a kutyával liftel, a kutya elkezd sírni , hogy had mehessen a barátom után. Ennek ellenére egyikünket sem tartja sajnos 100%ban falkavezérnek. Melyikőtök szokta etetni a kutyát? Ettől is függhet h kihez kötődik jobban. Ha a párd a nő, lehet az is hogy őt akarja megvédeni, mert tudja h a nők gyengébbek. (bár ugye nem a kutyának kéne megvédenie senkit sem). Szerintem ebből ne csinálj ekkora ügyet, ha rád hallgat akkor annak örülj, és ne azon izélj hogy most kivel megy, kivel nem. Szerintem :)
2013. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 3 kutyás. Én nem idegenekről beszélek, hanem a családtagjaimról.
2013. ápr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akikkel együtt lakunk.
2013. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jaa, értem. Mi ketten lakunk együtt és lényegében rajtunk kívül mindenki idegen neki :) Egyébként én vagyok a nő. Hol én etetem, hol ő. Mindketten visszük sétálni, ugyanolyan szinten foglalkozunk vele. Mindketten határozottak vagyunk és ha egyikünk tilt neki valamit azt a másik is, hogy ne legyen ebből keveredés. Nem ügyet akarok én ebből csinálni, de ha kicsit előre gondolkodok és ne adj isten véget érne valami miatt a kapcsolatunk azt akarom, hogy a kutya ahhoz kerüljön akihez jobban kötődik.
2013. ápr. 23. 13:28
 10/11 anonim ***** válasza:

ezen nem kell gondolkodnod, a kutyák elfogadják a helyzetet!

pár napig biztos keresné a párodat,aztán bele törődne, a kutyák gyorsan túl lépnek a dolgokon,nem úgy mint mi emberek! Inkább, ha esetleg szétmentek akkor pedig annál maradjon a kutya aki több időt tud rá szánni vagy csak egyezettek meg.Mert a kutyának mindegy kinél marad mindkettőtőket szereti szóval nem lesz gond :)

milyen fajta kutyátok van amúgy?

2013. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!